Homeis
חיפושים פופולריים
קורונה
אבטלה
עורכי דין
מצרכים
ישראל
טיולים
פסיכולוגים
אירועים
שאלות ותשובות לקראת סמסטר סתיו 2020 לסטודנטים זרים

שאלות ותשובות לקראת סמסטר סתיו 2020 לסטודנטים זרים

במדריך הבא תמצאו שאלות ותשובות נפוצות של סטודנטים ואלו השייכים לתכנית חילופי סטודנטים (SEVP) לגבי הנחיות התוכנית לתלמידים המחזיקים בויזות F ו- M ובתי ספר מאושרים על ידי SEVP לסמסטר סתיו 2020.


המחלקה לבטחון פנים (ה- DHS) עבדה בשיתוף פעולה הדוק עם סוכנויות במחלקת המדינה האמריקאית לפני שהוציאה את ההנחיות החדשות לסמסטר סתיו 2020.

 

שאלות ותשובות נפוצות


1. מדוע המחלקה האמריקאית לביטחון פנים (DHS) שינתה את המדיניות לסמסטר סתיו 2020 ממדיניות סמסטר אביב? 

 • בסמסטר האביב התמודדה ה- DHS עם אתגרים בתחום זה באמצע הסמסטר כאשר מגיפת וירוס הקורונה רק החל להתפשט. עם כניסה לסמסטר חדש בסתיו הקרוב נוקטת ה- DHS בגישה חדשה המשתדלת לאזן בזהירות את חשש בריאות הציבור אל מול הגישות המגוונות בהן נוקטות בתי ספר ואוניברסיטאות כדי להילחם בהפצת הנגיף.
 • תחת הנחיית DHS בסתיו 2020, כל התלמידים המתוכננים ללמוד במוסד אמריקאי בסתיו יוכלו לעשות זאת, אם כי חלקם יידרשו ללמוד מחו"ל אם נוכחותם הפיסית אינה נדרשת בארה״ב. באמצעות הנחיה זו, DHS מבקשת למקסם את הגמישות של הסטודנטים להמשיך בלימודים, תוך צמצום הסיכון להעברת הנגיף.

 

2. מתי נכנסת לתוקף ההנחיה החדשה לסתיו 2020?

 • הנחיות ייכנסו לתוקף עם תחילת סמסטר הסתיו המוגדר של מוסדות הלימודים.

 

3. האם ההנחיה החדשה בסתיו 2020 תחליף את ההנחיות הנוכחיות של COVID-19 של SEVP? אם כן, מתי ההנחיות הנוכחיות של COVID-19 כבר לא יהיו בתוקף?

 • כן, ההנחיות החדשות לסתיו 2020 מחליפות את ההנחיות הנוכחיות שניתן למצוא כאן. עם זאת, הנחיות הנוכחיות נשארות בתוקף עד לסוף סמסטר קיץ.


 

סטודנטים שאינם מהגרים - שמירת רישומות הלימודים


1. האם סטודנטים הלומדים בבתי ספר המועברים באופן מקוון אינם רשאים להגיע לבית ספר זה?

 • לא. סטודנטים לא יורשו להיכנס או להישאר בארצות הברית כדי ללמוד בבתי ספר שיעבירו שיעורים מקוונים, אך לא נאסר עליהם להמשיך ללמוד באופן מקוון בכל השיעורים בבתי ספר אלה מחו"ל.

 

2. האם סטודנטים תחת ויזות F ו- M  הממשיכים ללמוד באופן מקוון מחוץ לארצות הברית יכולים להישאר במצב פעיל במערכת המידע למבקרים סטודנטים וחליפין (SEVIS)? האם מוסדות הלימוד אחראים על שמירת רשומות הלימודים?

 • כן, תלמידי F ו- M הלומדים באופן מקוון מחוץ לארה״לֹ ממשיכים להיות תחת סטטוס SEVIS פעיל. מאחר וסטודנטים אלו נותרים פעילים ב- SEVIS  ה- DSOs עדיין אחראים על שמירת הרשומות.


 

טופס I-20, "תעודת זכאות למעמד סטודנטים ללא הגירה"

 

1. האם SEVP עדיין יאפשר הנפקה אלקטרונית של טופס I-20 לסמסטר סתיו 2020?

 • כן, SEVP עדיין יאפשר הנפקה אלקטרונית של טופס I-20 לסמסטר הסתיו, ו DSOs רשאים לשלוח באופן אלקטרוני את הטפסים I-20 לכתובות דוא"ל של סטודנטים הרשומות ב- SEVIS. 

במקרה של סטודנטים קטינים, כתובת הדוא"ל עשויה להיות שייכת להורה או לאפוטרופוס החוקי שלהם. בתי ספר אינם צריכים לבקש אישור מ- SEVP או לדווח על תוכניותיהם לשלוח אלקטרונית טפסים I-20 כחלק משינויים פרוצדורליים בסמסטר 2020.

 

2. מה נדרש מה- DSOs לרשום בהערות בטופס I-20 לתלמידים הלומדים בבתי ספר היברידיים (המשלבים לימודים מקוונים ולימודים תוך כיתתיים) והיכן יש לרשום את הערות ה DSOs בטופס I-20?

 • לכל התלמידים הלומדים בבתי ספר בארצות הברית בסתיו 2020, DSOs חייבים להוציא טפסי I-20 חדשים לכל תלמיד המאשר כי בית ספרו אינו פועל באופן מקוון, כי הוא (התלמיד) לא לוקח רק קורסים מקוונים בסמסטר סתיו 2020, ושהוא לוקח מינימום שיעורים מקוונים הנדרשים כדי להתקדם רגיל בתכנית לתואר. על DSO לציין מידע זה בשדה הערות SEVIS שבטופס I-20.

 

3. האם התלמידים יקבלו החזר דמי I-901 SEVIS אם הם שילמו את האגרה, נכנסו לארצות הברית ועכשיו חייבים לעזוב?

לא, סטודנטים לא יקבלו החזר דמי I-901 SEVIS במצב זה.

 


בתי ספר מאושרים על ידי SEVP

דיווח על שינויים בבית הספר


1. באיזה מועד בתי ספר צריכים להגיש תוכניות לשינויים מבצעיים ל- SEVP? כיצד יש להגיש תוכניות אלה?

 • בתי ספר המציעים תכניות מקוונות לחלוטין או שלא ייפתחו מחדש בסמסטר סתיו 2020 חייבים להשלים תוכנית שינוי מבצעית ולהגיש אותה עד ה- 15 ביולי 2020. 
 • בתי ספר מוסמכים שלא יהיו מקוונים לחלוטין אך ייפתחו מחדש בסתיו וישתמשו בכל אחד מהפורמטים החינוכיים הבאים חייבים לעדכן את תוכניותיהם התפעוליות עד 1 באוגוסט 2020 ולכלול האם הן יקיימו שיעורים פנים כיתתיים בלבד או שיעורים ידחו/ יקוצרו או יפעילו תכנית היברידית המשלבת למידה מרחוק ופנים כיתתית.


על בתי הספר לדווח על שינויים עוקבים תוך 10 יום מהשינוי.

 

2. האם ההנחיות בסתיו 2020 חלות על מוסדות לימודים באופן כללי או על תוכניות באופן ספציפי? כיצד על בתי ספר לדווח על מידע אם פקולטות מסויימות באוניברסיטה מלמדות באופן מקוון באופן מלא בעוד שאחרים פועלים בתכנית היברידית (למשל, בית הספר לרפואה של אוניברסיטה X הוא היברידי בעוד בית ספר למנהל עסקים של אותה אוניברסיטה יהיה מקוון לחלוטין)? 

 • הדיווח, בדרך כלל, חל על בית ספר. עם זאת, כאשר מתודולוגיית ההדרכה של בית הספר משתנה בין ייעוד לתוכנית או תואר או לפי אתר לימוד, על בית הספר לציין את ההבדלים.

 

3. האם בתי ספר יקבלו אישור או הכרה כאשר SEVP תקבל את מסמכי השינוי התפעולי שלהם? האם קיימת אפשרות ש SEVP יכחיש או לא יסכים לשינוי המדווח על ידי בית ספר? אם כן, מה קורה באותו מקרה?

 • SEVP תשלח דוא"ל המאשר קבלה לכל בית ספר שמגיש מסמכי שינוי פרוצדורלי ותוסיף את המידע שהוגש לתיק בית הספר.

 

4. האם בתי ספר שלא יהיו להם תלמידי F או M רשומים בסמסטר סתיו 2020 צריכים לשלוח מסמכי שינוי פרוצדורלי ל- SEVP?

 • לא, רק בתי ספר עם תלמידי F או M הרשומים כרגע צריכים להגיש מסמכי התאמה פרוצדורלית ל- SEVP.

 


יצירת קשר עם SEVP

לשאלות כלליות של SEVP, שאלות ספציפיות למקרים מסויימים ועזרה טכנית של SEVIS ניתן ליצור קשר

עם מרכז המענה SRC.  

משרדי SRC פתוחים בימים שני עד שישי, 8:00 בבוקר עד 18:00 בערב שעון מזרחי, למעט חגים פדרליים.

 


36 שמרו
2 תגובות
Tanmay· May 09, 00:46
What About The Students.... Who Are Currently On Their Optional Practical Training....???
Like
 Reply
Sneha· Aug 16, 23:04
For new students entering US through various port of entries which city is recommended for hassle free entry.
Like
 Reply