Homeis
חיפושים פופולריים
עורכי דין
בייביסיטר
ארוחת בוקר
פסיכולוגים
חיי לילה
חיטוב וכושר
טיולי יום
מצרכים
ארוחת צהריים
חינוך
Corona

ישראלים בניו מקסיקו

הצטרפו לקהילת הישראלים הגדולה בארצות הברית

Nationality flags
לא מניו מקסיקו? לחצו כאן
כל מה שישראלים בארה״ב צריכים
הכל במקום אחד, ובעברית
עדכוני קורונה כל הזמן
הצג עוד

עדכון ערב יום ראשון 29.3

סופ״ש נוסף בבתים עבר.


הנשיא טראמפ הודיע היום כי הוא מאריך את ההנחיות הפדרליות לריחוק חברתי עד ל-30 באפריל וזאת בעקבות העליה הניכרת בכמות החולים ומקרי המוות בימים האחרונים ברחבי המדינה ובזכות המלצתו של היועץ הבכיר של הבית הלבן למחלות מדבקות, דוקטור אנתוני פאוצ׳י.


ההנחיות הפדרליות כוללות:

  • המלצה לא לערוך מפגשים חברתיים או התקהלות מרובה של אנשים
  • אנשים בסיכון גבוה לסיבוכי המחלה שישארו בביתהם
  • מי שיכול לעבוד מהבית שיעשה זאת ככל הניתן
  • הימנעות מישיבה במסעדות וברים, יציאה לקניות שלא הכרחיות וטיולים מחוץ לבתים שלא חיוניים.


בארה״ב מספר האנשים שאובחנו כנשאים של וירוס הקורונה עולה על 130,000 איש עם 2,409 מקרי מוות עד כה. דר׳ פאוצ׳י טוען כי לפי קצב ההתפשטות בארה״ב נראה שידבקו במחלה מליוני אנשים ובין 100-200 אלף מקרי מוות מסיבוכים של המחלה.


במדינת ניו יורק מספר הנדבקים הגיע ל- 59,513 ו-965 מקרי מוות. מושל ניו יורק, אנדרו קומו, הודיע על שבועיים נוספים של הסתגרות בבתים ועסקים סגורים למעט מקרים חיוניים בלבד.

היום בלבד נרשמו 237 מקרי מוות במדינה, המספר הגבוה ביותר של מקרי מוות ביום אחד מאז ההתפרצות, קומו אומר כי ככל הנראה מספר מקרי המוות במדינה יהיה כמה אלפים בסוף הסיפור.


בעיר ניו יורק בלבד מספר החולים עומד על למעלה מ-25,000 איש. ראש העיר, ביל דה בלאסיו טוען כי הציוד הרפואי בבתי החולים בעיר יספיק לעוד כשבוע אחד בלבד והם זקוקים לאספקה מיידית.

עוד בעיר ניו יורק, בסנטרל פארק במנהטן מתארגנים להקים בתי חולים שדה עם 68 מיטות וציוד רפואי נוסף וזאת לאחר שבית חולים מאונט סיני ביקש סיוע מארגונים שונים.


בפלורידה המספרים עולים במהירות, למעשה, מדובר בהכפלה של מספר החולים בכל שלושה ימים בלבד.

נראה שהעליה במספר הנדבקים עולה באופן שווה ליחס העליה של מספר הבדיקות.

כחלק מאמצעי הזהירות שפלורידה נוקטת הוקמו נקודות בדיקה בכבישים המהירים המובילים אל המדינה בכדי לעצור רכבים המגיעים מניו יורק או/ו לואיזיאנה ולוודא שהם יכנסו להסגר.


בקליפורניה מספר הנדבקים מתקרב ל-6,000 עם 120 מקרי מוות עד כה.


במחוז לוס אנג׳לס מספר החולים זינק היום בעוד 332 מקרים והגיע כבר ל- 2,136 חולים ו- 37 מקרי מוות.

בעיר לוס אנג׳לס מדווחים גם על כ-30 חולים במערך הכבאות והמשטרה המקומית. כולם נמצאים בבידוד ומתאוששים.


באזור המפרץ סנטה קלרה עם מספר החולים הגבוה ביותר עם 646 חולים ואחריה סן פרנסיסקו עם 340.

רשות הפארקים בקליפורניה הודיעה כי היא סוגרת את כל 280 הפארקים הלאומיים במדינה לכניסת רכבים לאחר שאתמול, שבת, ביקרו הרבה מטיילים בפארקים.


לואיזיאנה הפכה להיות המדינה השלישית לאחר ניו יורק וקליפורניה בכמות הנדבקים עם 3,540 נדבקים ו- 151 מקרי מוות. מושל המדינה, ג׳ון בל אדוורדס, חושש מקריסת המערכת הרפואית במדינה כבר בשבוע הראשון של אפריל.


ולסיום, סרטון קצר עם סקירה של התפשטות הקורונה ברחבי העולם והתמודדות מולה.


אל תשכחו, מחר, יום שני בשעה 20:00 שעון ניו-יורק, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, מר דני דיין עולה לשיחה פתוחה על משבר הקורונה. להרשמה לחצו


*** מזכירים לכם, לחיצה על שיתוף למטה מאפשרת לכם לשתף בקלות את העדכונים עם חברים שלא כאן או עם הבית. ווטסאפ, sms, פייסבוק, ואימייל ***

עדכון צהריים, יום שישי 27.3


האוניה הרפואית של חיל הים (מרסי זהו שמה) הגיעה הבוקר ללוס אנג׳לס במטרה לאכלס חולים שזקוקים לאשפוז ולא נדבקו בוירוס הקורונה וזאת בכדי לאפשר יותר מקום בבתי החולים לחולים עם בעיות בדרכי הנשימה כתוצאה מהנגיף. על האוניה, שיצאה מסן דיאגו ביום שלישי, נמצאים 800 אנשי צוות שהכינו את האוניה לתפעול עם 1,000 מיטות חולים, 12 חדרי ניתוח, מעבדות, מרקחות וציוד קרדיולוגי רחב.

האוניה תחל לקלוט מטופלים ככל הנראה ממחר, יום שבת 28.3.


מנכ״ל טסלה, אילן מאסק, אמר כי הוא יתרום מכשירי נשימה למדינת ניו יורק שהיא הנפגעת העיקרית מהתפרצות הוירוס בארה״ב. ראש העיר של ניו יורק הביע את תודתו.


הבוקר, ראש עיריית לוס אנג׳לס אומר כי הם עשויים להגיע למצב של ניו יורק בפחות משבוע לאחר שרק אתמול, יום חמישי, כמות הנדבקים קפצה ב-50%.


באוסטין, טקסס, אוניברסיטת טקסס הודיעה כי היא תבטל שיעורים בכיתות ותעבור לשיעורים און ליין החל משבוע הבא ה-30.3.


בתי החולים שזקוקים למכשירי נשימה נוספים לא רק זקוקים למכשירים אלא גם לאנשים שיודעים להפעיל אותם. המכשירים לא פשוטים לפתעול וכעת מתבצעות הדרכות בזק להכשרת אחים ואחיות נוספים.


טראמפ עדיין נחוש בדעתו להתחיל לחזור לשגרה בשבוע הבא וערך שיחות עם המושלים של כל 50 המדינות. עם זאת, טראמפ במכתבו למושלים הודיע כי המנהיגים במדינות, במחוזות ובערים יכולים לקבל החלטות בנוגע לשמירת, הגברת או הפחתת הריחוק החברתי באופן עצמאי.


בעיר מיאמי הוחלט על עוצר בשעות הלילה (10 בלילה עד 5 לפנות בוקר) בכדי לשמור על בידוד חברתי ככל הניתן. העוצר לא יהיה תקף לאלו השבים או הולכים לעבודה חיונית, מקרי חירום ולטיול עם בעלי החיים עד 75 מטר מביתם.


*** מזכירים לכם, לחיצה על שיתוף למטה מאפשרת לכם לשתף בקלות את העדכונים עם חברים שלא כאן או עם הבית. ווטסאפ, sms, פייסבוק, ואימייל ***