Homeis
חיפושים פופולריים
עורכי דין
בייביסיטר
ארוחת בוקר
פסיכולוגים
חיי לילה
חיטוב וכושר
טיולי יום
מצרכים
ארוחת צהריים
חינוך
Corona

ישראלים בניו המפשייר

הצטרפו לקהילת הישראלים הגדולה בארצות הברית

Nationality flags
איפה את/ה גר עכשיו?
מאיפה את/ה במקור?
לא מניו המפשייר? לחצו כאן
כל מה שישראלים בארה״ב צריכים
הכל במקום אחד, ובעברית
עדכוני קורונה כל הזמןהצג עוד

עדכון בוקר. רביעי ה- 1 ביולי


העיר ניו יורק מתכננת לפתוח 15 בריכות בעיר עד 1 באוגוסט.

בריכות ייפתחו בשכונות הבאות:

ברונקס: קרוטונה, מולאלי, האפן

ברוקלין: סאנסט, בטסי האד, K-Poo -

מאנהטן: המילטון פיש, ג'קי רובינסון, וגנר, מרקוס גארווי

קווינס: אסטוריה, ליברטי, פישר

סטטן איילנד: ליונס, טוטנוויל


מושל קליפורניה בורה על סגירת ברים ב- 7 מחוזות במדינה וצפוי להורות היום על מספר מגבלות נוספות על רקע הזינוק בכמות חולי הקורונה במדינה, ומספר המאושפזים בעקבות ההידבקות בנגיף.


בפלורידה, המושל, דה סנטיס, הבטיח לעיתונאים כי מדינתו יכולה להתמודד עם ההתפרצות המחודשת ואין צורך לסגור חנויות ומסעדות. "אנחנו לא חוזרים אחורה וסוגרים דברים," אמר והוסיף כי הבעיה היא לא אנשים שהולכים לעבודה, זה לא מה שגורם להתפשטות המהירה.

המסר של דה סנטיס לפלורדיאנים, במיוחד הצעירים שבהם: הגנו על הפגיעים. "יש לכם אחריות לא ליהיות במגע עם אנשים שעשויים להיות פגיעים יותר," אמר.


ובנושא אחר:

יונייטד איירליינס מתכננת להוסיף כ- 25,000 טיסות באוגוסט, בתקווה לנצל את העליה בביקוש, במיוחד ליעדי חופשות קיץ פופולריות.

הלקוחות חוזרים לאט לאט לטוס לטיולים להתאחד עם חברים ובני משפחה, למקומות שמעודדים התרחקות חברתית.


https://www.cnbc.com/2020/07/01/united-plans-to-add-25000-flights-in-august-as-customers-are-slowly-returning.html


ישנן כמה קבוצות אוכלוסייה שלא היו זכאיות למענקי ה-Cares Act שהעניקו $1,200 כמעט לכל משלמי מסים בארצות הברית - אזרחים ולא אזרחים. על חלקן דילג המענק בכוונה, מרוויחים מעל 150 אלף דולר בשנה וכאלה שאינם תושבים רשמיים למשל. קבוצה אחת ספציפית הוחרגה בטעות: זוגות נשואים שבהם אחד מבני הזוג אזרח אמריקאי והשני אינו. אם גם אתם הגשתם דוח מס משותף עם בן או בת הזוג, ואחד מכם איננו אזרח אמריקאי, סביר להניח שלא קיבלתם את המענק, וגם לא את קצבת ה-$500 לכל ילד.


כך למשל, בגלל סיבה טכנית לחלוטין בדוחות המס, משפחה של חמישה שבה שני ההורים אזרחים קיבלה מענק של $3,900. משפחה של חמישה שבה אחד ההורים אינו אזרח, לא קיבלה כלום. הצעת חוק שעלתה לסנאט השבוע מנסה לתקן את הבעיה: על פי הצעת החוק, בן הזוג שעדיין אינו אזרח אמנם לא יקבל מענק, אך כל שאר בני המשפחה יקבלו את מה שמגיע להם. משום שהחוק הוצע על ידי סנאטורים רפובליקניים, הוא צפוי לעבור בקלות יחסית ולהיכנס לתוקף בימים הקרובים. כשזה יקרה, אנחנו כמובן נדאג לעדכן.


רוצים לקרוא עוד על המענק? לחצו כאן


https://www.forbes.com/sites/jimwang/2020/06/26/one-excluded-group-may-get-stimulus-check-relief-soon/#3e209d1a5f32

עדכון קורונה יומי בארה״ב, יום ראשון ה-28 ביוני


מספר המאובחנים במחלת הקורונה בארצות הברית ממשיך לשבור שיאים ובעוד שמומחי הבריאות מייחסים את העליות לפתיחה מוקדמת מדי של הכלכלה, בממשל האמריקאי מתעקשים כי ההאצה בבדיקות אחראית לכך. סגן הנשיא מייק פנס אמר היום בראיונות לתקשורת כי העליות במספר החולים החלו הרבה אחרי פתיחת המדינות, ומערכת הבדיקות המהירה אחראית לכך. ראש ה-CDC ומומחי בריאות נוספים מדגישים כי אחוז הבדיקות שחוזרות חיוביות גדל משמעותית וכי ברור שבכל מקרה, בינתיים, ״ידו של הווירוס על העליונה״. 


כך או כך, במדינות שבהן מוקדי ההתפרצות העיקריים כאלה, ובהן טקסס, אריזונה, ופלורידה, כבר נוקטים בצעדים להחמרה של נהלי הסגר בניסיון לבלום את ההתפשטות. מושל קליפורניה הורה היום על סגירת הברים ומועדוני הלילה באופן מידי בלוס אנג׳לס ובשמונה מחוזות נוספים במדינה. קליפורניה, שבה מספר המקרים כבר חצה את ה-211 אלף, הפכו בתחילת החודש את עטיית מסיכות הפנים לחובה במדינה. השבוע הזהיר מושל המדינה כי קליפורניה אף מוכנה להכריז שוב על סגר כללי, אם לא תהיה ברירה.


גם בטקסס ובפלורידה הורו על סגירת הברים, ועל הטלת מגבלות חדשות על עסקים. בטקסס אף הוכרז על מצב חירום והתושבים הונחו להישאר בבתים כמה שיותר. מדובר בצעדים מפתיעים יחסית בשתי המדינות, שמושליהן רפובליקניים ומקורבים לטראמפ והיו מהראשונים להסיר את נהלי הסגר ולקדם את פתיחת הכלכלה.


לחצו כאן כדי לראות באילו מדינות החלו לעצור את נהלי הפתיחה


למרות שבפומבי בבית הלבן ממשיכים לנסות ולהרגיע, נראה כי מאחורי הקלעים צוות החירום הממונה להתמודד עם משבר הקורונה לוקח את האיום יותר ברצינות. אמש ערך צוות המשימה את תדרוך העיתונאים הראשון שלו מאז ה-27 באפריל. הנשיא דונלד טראמפ, שהיה אמור לנסוע לסוף שבוע בניו ג׳רזי באתר הנופש שלו ביטל את נסיעתו ברגע האחרון. עוד בזירה הפוליטית: יו״ר בית הנבחרים ננסי פלוסי קראה היום ל-CDC להורות על חובת עטיית מסיכות פנים בכל ארצות הברית. פלוסי אף תקפה את הנשיא טראמפ על סירובו לעטות מסיכת פנים בציבור וקראה לו לשמש דוגמה לציבור. 


בשישי האחרון נרשם מספר שיא של חולים שאובחנו ביממה אחת בארצות הברית: כ-45 אלף. בסך הכל המדינה אובחנו עד כה יותר מ-2.5 מיליון חולי קורונה, על פי נתונים של אוניברסיטת ג׳ון הופקינס.


ברקע העלייה במספר החולים בארצות הברית וגם בישראל, נראה כי חובת הבידוד לנכנסים לישראל מחו״ל לא הולכת לשום מקום: היום דווח כי הממשלה צפויה להאריך את הצו המורה לשבים מחו״ל להיכנס לבידוד ב-45 ימים נוספים. חובת הבידוד היא עדיין למשך 14 ימים ותקפה נכון להיום לכל מי שנכנס בגבולות המדינה. לפי שעה, רק מחזיקי דרכון ישראלי רשאים להיכנס להישראל, אלא עם קבלת אישור מיוחד מהקונסוליה הישראלית עקב מצב חירום. הבידוד חייב להיות במתחם נפרד מאנשים שאינם נמצאים בבידוד, וכל הנוחתים חייבים לפרט אודות תנאי הבידוד עם כניסתם לישראל.


בתמונה: בר שנ