Homeis
חיפושים פופולריים
משפחה וילדים
אוכל ושתיה
משפטי
שירותים חיוניים
בריאות
לייף סטייל
טיולים
כספים
מלגות ללימודים בארה״ב

מלגות ללימודים בארה״ב

מנסים להתקבל ללימודים בארה״ב? מחפשים מלגות ללימודים שיעזרו לכם כלכלית?

במדריך הבא תמצאו מידע על מלגות לסטודנטים בינלאומיים המעוניינים ללמוד בארצות הברית.


 מלגות לסטודנטים בינלאומים בארה״ב

ישראלים רבים חולמים על לימודים אקדמיים בארה״ב השלובים עם מגורים בקירוב לקמפוס הלימודים.

בעשור האחרון גל הסטודנטים הזרים המגיעים ללמוד בארה״ב עלה ויחד איתו גם מחירי שכר הלימוד ויוקר המחייה. כיום, כ-5% מכלל הסטודנטים בארה״ב הינם סטודנטים זרים.

אחד הדברים שהקלו על הסטודנטים הזרים ותרמו לעליית גל הלומדים בארה״ב הן המלגות המוצעות לסטודנטים בינלאומיים.

מוסדות לימודים בארה״ב מתחלקים לציבוריים ולפרטיים. בניגוד למערכת האקדמית בישראל, המוסדות הציבוריים זולים יותר ולעתים קל יותר להתקבל אליהם, והפרטיים בדרך כלל יוקרתיים יותר, אך גם יקרים יותר. 

אין דירוג רשמי של טיב האוניברסיטה. הדירוגים שקיימים הם לפי מקצוע, מחיר משתלם, ציוני בוגרים, אחוזי השפעה במדע וטכנולוגיה, כסף כמובן ועוד שלל קטגוריות שרק אתם יכולים להחליט אילו חשובים לכם יותר ואילו פחות.

לימודים באוניברסיטה פרטית יכולה לעלות בין 50,000-100,000 דולר לשנת לימודים בעוד אוניברסיטה ציבורית יכולה לעלות בין 10,000-30,000 דולר לשנת לימודים. תלוי כמובן בהיצע וביקוש.

מלגה ללימודים בארה״ב, בין אם היא מלאה או חלקית, יכולה לתרום רבות לנטל הכלכלי ולהפוך את הלימודים לפחות מלחיצים בידיעה שאתם לא צריכים גם לשלם על המחיה וגם על לימודים.


דוגמאות למלגות נפוצות:


פולברייט ישראל Fulbright Israel

  • פולברייט מציעים מלגות שונות לסטודנטים בתחומים שונים. כל תחום עם תנאי ההרשמה שלו ותנאי קבלת המלגה.


international doorway

  • תוכנית UASP הבינלאומית של international doorway הינה תוכנית ייחודית המעניקה מלגות לימודים לסטודנטים זרים המעוניינים ללמוד לתואר ראשון בארה"ב והיא מבטיחה קבלה של לפחות 7 הצעות למלגה מבתי ספר שונים בארה"ב!


ארינגו

  • מדובר בחברה המציעה פתרונות למלגות רבות לישראלים המבקשים ללמוד תארים מתקדמים בארה״ב. המלגות המוצעות בתכניות של ארינגו מתחלקות ל- 3 סוגים: מלגה על בסיס צורך כלכלי, מלגה על בסיס הצטיינות ומלגה על פי השתייכות לקבוצת מיעוט מסוימת.


כיצד ניתן להשיג מלגות ללימודים בארה״ב

אין תנאים כללים למלגה. כל מלגה תגיע עם תנאים משלה וכאשר מוצאים מלגה מתאימה יש צורך לעבור על התנאים בכדי לוודא שאתם עומדים בתנאים לקבלת המלגות. 

  • הדבר הראשון שכדאי לעשות כאשר מחפשים מלגות לסטודנטים בינלאומיים זה לפנות אל המשרדים לעזרה פיננסית במוסד הלימודים אליו רוצים להתקבל (או שכבר התקבלתם). רוב מוסדות הלימוד מציעות תוכניות מיוחדות לסטודנטים זרים המגיעים ללמוד אצלם והיועצים ידעו להפנות אתכם למקור מלגות הכי מתאים לכם.
  • ישנם אתרי אינטרנט איתם תוכלו לערוך חיפוש פרטני לגבי מלגות המוצעות לסטודנטים בינלאומיים המבקשים ללמוד בארה״ב. את החיפוש תוכלו לסנן לפי ארץ מוצא, מדינת הלימודים, תחום לימודים ועוד. לאתר דוגמא תוכלו ללחוץ כאן.
  • כדאי לברר לגבי מלגה מהקהילה היהודית בארה״ב אם תוכלו להוכיח כי מגיע לכם והתרומה של הלימודים שלכם לקהילה היהודית בעולם.
  • אם אתם מחפשים מלגות לתארים מתקדמים כדאי בשלב ראשון לברר במוסדות לימודים בישראל לגבי שיתופי פעולה עם קרנות ו/או מוסדות בארה״ב. אולי תוכלו להשיג מלגה מלאה בחסות אוניברסיטה ישראלית וכך גם הבירוקרטיה תהיה פשוטה יותר כי היא תנוהל בארץ.
  • ישנן מוסדות לימוד בעולם המחפשים את הסטודנטים הישראלים שיבואו ללמוד אצלם ומכאן שמוכנים להעניק מלגות חלקיות ואפילו מלאות. את הפרטים המלאים למלגות אלו ניתן למצוא באתרים של מוסדות הלימוד ולהתייעץ עם המחלקות הפיננסיות שלהן.


סיכום

לימודים בארה״ב מעבר לכך שהם כרוכים במעבר למדינה זרה, ריחוק מהחברים ומשפחה, תרבות שונה וקשיי הסתגלות מדובר גם בהוצאה גדולה.

אחת הדרכים הנפוצות בקרב סטודנטים ישראלים המבקשים ללמוד בחו״ל זה בעזרת מלגות מכל מני סוגים: מלגות מצויינות, מלגות מצב כלכלי, מלגות אתניות ועוד.

פתרון המלגות נפוץ יותר בקרב המבקשים ללמוד לתארים מתקדמים אך גם ללימודי תואר ראשון קיימות קרנות שתורמות כספים במיוחד לתארים ראשונים.

חקירה אינטרנטית וייעוץ מומחים יכולים לחסוך לכם הרבה מאוד כסף.

הכי חשוב זה לא לחשוב מראש שאין לכם סיכוי למלגה מאחר ואין לכם בעיות כלכליות או ציונים גבוהים. מלגות קיימות לכולם וגם התלמיד הממוצע ביותר יכול להשיג איזו מלגה. תשתמשו במיוחדות שכן יש לכם על סטודנטים אחרים כגון: יהדות, ישראליות, שירות צבאי ועוד.

 

 

בהצלחה!


 

 

 

 

Z
11 שמרו
1 תגובה
Adi· Sep 01, 13:45
יש מקום שאני יכולה לחפש בו מלגות ללימודי תעודה (ללא תואר)?
Like
 Reply