Homeis
חיפושים פופולריים
משפחה וילדים
אוכל ושתיה
משפטי
שירותים חיוניים
בריאות
לייף סטייל
טיולים
כספים
כיסוי רפואי למובטלים טריים

כיסוי רפואי למובטלים טריים

במדריך הבא תמצאו הסברים וטיפים ממומחים במערכת הבריאות וארגונים העוזרים למטופלים בארה״ב להשיג כיסוי רפואי באמצעות חקיקה.

אם אין לכם ביטוח רפואי מצד מעסיק או שאתם חוששים מאיבוד הכיסוי הרפואי בקרוב, המדריך עשוי גם לעזור לכם למצוא התכנית המתאימה עבורכם.


  • הצעד הראשון שלך צריך להיות לדבר עם מישהו במחלקת משאבי האנוש של החברה שלך כדי להבין מתי הכיסוי הרפואי שלך מסתיים טכנית.


  • אם הוציאו אתכם לחופשה ללא תשלום, נסיבות שכיחות במשבר הנוכחי, יש סיכוי שהכיסוי הרפואי שלכם עדיין תקף. אם המעסיק שלך מאפשר לך להישאר בתכנית הביטוח בזמן שאתה לא עובד, עדיין צריך לברר לגבי ההשתתפות העצמית הכספית שלכם לתכנית. חברות מסוימות אמרו כי עובדים שיצאו לחופשה ללא תשלום לא יהיו חייבים לשלם את הפרמיות שלהם בזמן החל״ת מאחר והם לא מקבלים משכורת שממנה החברה יכולה לנכות את התשלום החודשי. 


  • למי שלא מבוטח מעבודה ישנן 3 דרכים לקבל כיסוי ממקור אחר: 


COBRA 

נותן את האפשרות לעובדים שאיבדו את עבדותם, להמשיך לשלם לתוכנית ביטוח העבודה שלהם לפרק זמן מסוים. אופציה זו יקרה יחסית - 600 דולר לחודש בממוצע - מכיוון שיש לשלם את עלות התכנית כולה ולא בשיתוף עם המעסיק. תחת אפשרות זו, לא צריך לדאוג לתשלום השתתפות עצמית של תכנית חדשה או לאבד את הרופאים הנוכחיים שלכם. ניתן להירשם ל cobra עד 60 יום לאחר איבוד העבודה ואם אתם מרגישים שאין לכך צורך בהתחלה ולאחר חודש כן זקוקים לכיסוי רפואי התכנית לרישום היא רטרואקטיבית מהיום שאיבדתם את העבודה.


ACA the Affordable Care Act subsidized marketplace

שירות חוק סביר לטיפול במחיר סביר בשוק. תלוי מקום מגורים, ניתן לפנות לשוק הפדרלי או לשוק המדיני. איבוד עבודה יזכה אותכם לתקופת הרשמה מיוחדת גם לתכנית הפדרלית וגם למדינית. חלון ההרשמה המקוון ב- HealthCare.gov נמשך 60 יום. מכיוון שהסבסוד מבוסס על הכנסה שנתית, מי שמתפרנס טוב ונמצא מחוץ לעבודה לזמן קצר עשוי להתקשות להתקבל לתכנית זו. כמו כן: דמי האבטלה הפדרלים והצ׳ק השבועי הנוסף של 600 $ יחושבו בעת הגשת בקשה לתמיכה בתכנית זו. תוכלו להשתמש במחשבון של הקרן הלאומית לסנגוריה שיעזור לכם לקבוע מה יהיו העלויות שלך בשוק ACA.


תוכנית ציבורית - Medicaid

(תוכנית ביטוח בריאות פדרלית ומדינית עבור אנשים עם הכנסה נמוכה.) ל- Medicaid אפס פרמיות ברוב המדינות, כך שאם עלות היא בעיה, Medicaid היא האפשרות המועדפת. הזכאות למדיקאיד מבוססת על הכנסה חודשית, כך שאפילו ירידה בטווח הקצר בהכנסה תעניק זכאות לאותם חודשים.

קבלת דמי אבטלה עשוי להשפיע על הזכות במדינות מסויימות אך ההטבה הפדרלית הנוספת של $600 לא נכנסת לחישוב ההכנסות בעת חישוב זכאות.


תכנית ציבורית - Medicare

(תוכנית ביטוח בריאות פדרלית עבור אנשים בגיל 65 ומעלה ומקרים מסויימים של צעירים עם מוגבלויות). אם היית בתכנית ביטוח רפואי ממקום העבודה ועברתם את גיל 65, זה הזמן להירשם ל- Medicare. שימו לב כי גם להרשמה זו מגבלות זמן. כל מי שעבר את גיל 65 המובטל כעת (או שהיה לו כיסוי באמצעות בן זוג שכעת מובטל), זה הזמן להיעזר במדיקאר. מדיקר מחולקת ל-4 חלקים: חלק א׳: כל עוד עבדתם לפחות 10 שנים, אין תשלום על פרמיות עבור חלק א׳ ב Medicare המכסה שהות בבתי חולים, סיעוד מיומן, הוספיס וכמה שירותי בריאות ביתיים. עם זאת, יש השתתפות עצמית של 1,408 דולר לתקופת ההטבה, יחד עם כמה מכסי הטבות. חלק ב׳: כיסוי טיפול ברפואות חוץ וציוד רפואי - יש פרמיה חודשית סטנדרטית של $144.60 בשנת 2020, אם כי בעלי הכנסות גבוהות יותר משלמים יותר . זה מגיע גם עם השתתפות עצמית של 198 דולר (לשנת 2020) ולאחר מכן משלמים 20% מהשירותים המכוסים. ניתן להירשם לחלק ב׳ שמונה חודשים מרגע איבוד הכיסוי הרפואי ממקום העבודה. חלק ג׳: תוכנית עצמאית לשימוש לצד Medicare המקורי המוצעת על ידי חברות ביטוח פרטיות וכוללות בדרך כלל כיסוי תרופות מרשם. אם אתה עובר בדרך זו, היתרונות שלך לחלקים A ו- B יועברו באמצעות המבטח המציע את התוכנית (אשר עשויה להיות ללא פרמיה). חלק ד׳: חלקים A ו- B בדרך כלל אינם מכסים מרשמים. כאן נכנס חלק D. העלות הממוצעת לכיסוי חלק D בשנת 2020 היא כ 42 $ לחודש, אם כי בעלי הכנסה גבוהה משלמים תוספת עבור הפרמיות שלהם. ההשתתפות העצמית המרבית לחלק D השנה היא 435 $. למאמר מלא על Medicare כנסו.


כיסוי משפחתי.

במקרים מסוימים, אם בן / בת הזוג שלך עדיין עובדים בעבודה המציעה כיסוי משפחתי, ניתן לבקש להצטרף לתכנית הבריאות שלהם.לסיכום

אם איבדתם את הכיסוי הרפואי שלכם בעקבות איבוד עבודה שלכם או של בני הזוג שלכם לרוב לא כדאי לחכות עד השגת עבודה חדשה בכדי לקבל כיסוי ביטוחי בריאות. תמיד ניתן לבטל את התכנית שאתם נמצאים בה במידה ותחזרו לעבוד.


**המדריך נכתב בעזרת כתבה של CNBC

17 שמרו
2 תגובות
Gershon· Jul 22, 07:03
לא ציינתם כלל שבשל הקורונה והמצב החירום הפדרלי שהוכרז ועדיין בתוקף שונתה החקיקה. למעשה גל לוחות הזמנים לעיל מוקפאים וייספרו מהנקודת זמן שמצב החירום ייסתיים. למשל 60 ימים לבחירת קוברה, 45 ימים לתשלום וכ'ו.
Like
 Reply
Benny· Jul 31, 09:56
אני בבוקר מורשה ב18 מדינות בארהב. שמח לעזור(בחינם) לכל מי שצריך או/ו מחפש ייעוץ. בני 3039468992
Like
 Reply