Homeis
חיפושים פופולריים
משפחה וילדים
אוכל ושתיה
משפטי
שירותים חיוניים
בריאות
לייף סטייל
טיולים
כספים
חיסוני הקורונה: 10 הטענות השקריות הנפוצות - והאמת המדעית

חיסוני הקורונה: 10 הטענות השקריות הנפוצות - והאמת המדעית

משרד הבריאות הקים מוקד מלחמה בפייק ניוז על חיסוני הקורונה, וענקי המדיה החברתית הודיעו כי יסירו פרסומים שקריים, אך עדיין - שמועות שקריות על חיסוני הקורונה שיכולים להציל חיים של מיליונים, ממשיכות לזרוע פחד בעולם. אלו הן 10 הטענות השקריות הנפוצות - והאמת.אחרי חודשים ארוכים של המתנה - הושלמו חיסוני הקורונה והופצו למדינות רבות בעולם. כך, מתקרבת האנושות צעד נוסף לעבר מיגור מגפת הקורונה שגרמה למותם של קרוב ל-1.6 מיליון איש ולהדבקה של יותר מ-70 מיליון. עם זאת, ולמרות הליך הבדיקה הקפדני שעברו חיסוני פייזר ומודרנה שהצביעו על היעילות והבטיחות הגבוהים ביותר שתועדו אי פעם בחיסונים, קבוצות מתנגדי לחיסונים ממשיכות לזרוע אימה ברשתות החברתיות כדי למנוע חיסונים. יש לציין שבמקרה של מגפת הקורונה, סירוב להתחסן מעמיד בסכנה את הסובבים אותנו.


1. החיסונים חודרים ל-DNA ומשנים את האישיות

חשוב להבהיר שחיסוני הקורונה לא משנים דבר בתא החי. חיסוני פייזר ומודרנה, כמו חיסונים נוספים שבדרך, מושתתים על טכנולוגיה של מולקולת ה- mRNA המושמדת בגוף תוך כמה שעות מרגע הזרקתה, היא איננה חודרת לגרעין תאים שבה שוכן ה-DNA, ואינה משנה דבר בתא קיים.


2. החומר הגנטי בחיסון גורם לגידולים סרטניים

חיסוני הקורונה אינם מכילים חומרים גנטיים. מולקולת ה-mRNA לא משפיעה על המערכת הגנטית בגוף, היא בעלת אורך חיים קצר מאוד של כמה שעות, ואינה מגבירה את הסיכון לסרטן.


3. החיסונים לקורונה גורמים למוות

באחרונה פורסמו כמה מודעות אבל של ישראלים שלכאורה מתו לאחר שקיבלו חיסון. מעבר לעובדה שעדיין לא ניתן אף חיסון נגד קורונה בישראל, אין כל הוכחה לכך שהחיסונים גורמים למוות.


4. חיסוני הקורונה לא נבדקו מספיק

הטכנולוגיה של חברת פייזר ומודרנה מנוסה כבר שמונה שנים. החברות ערכו מאות ניסויים, חלקם גם בבני אדם, בחיסונים רבים המושתתים על הטכנולוגיה הזו. שיטת ה-mRNA התגלתה כבטוחה ולא מסוכנת, גם בניסויים בבעלי חיים וגם בבני אדם.5. חיסוני הקורונה הדביקו אנשים ב-HIV

המיתוס הזה הומצא בשבוע האחרון, בעקבות דיווח על חיסון לקורונה שפותח באוסטרליה שהניסויים בו הופסקו לאחר שהוביל לבדיקת HIV חיובית שגויה בקרב המתחסנים.

חיסוני הקורונה לא גורמים להדבקה במחלות, גם לא באיידס. יתרה מזאת: החיסון של פייזר נבדק גם על נשאי HIV וחולי איידס, ונמצא יעיל ביותר ובטוח.


6. חברות החיסונים מסתירות את המידע האמיתי מהציבור

כל המידע המלא, על כל שלב ניסוי בחיסונים, מופיע בהרחבה באתר ה-FDA ובאתרי חברות החיסונים, כך שכל המידע בנוגע לחיסון שקוף ומונגש לציבור.

למרות האישור המהיר שקיבלו החיסונים של פייזר, הם עמדו בסטנדרטים קפדניים ביותר ואושרו בידי הרשות המחמירה ביותר בעולם לאישור חיסונים, ה-FDA.


7. חיסוני הקורונה נועדו להשתלת שבבים באנשים

שמועה זו רצה ברשת כבר כמה חודשים, תחת הטענה כי החיסונים פותחו על ידי חברות טכנולוגיה וסייבר, שמטרתן להשתיל באמצעות הזריקות שבבים זעירים שיעקבו אחרי אנשים. מדובר בשמועה שהצמיחה כנפיים. מובן שמדובר בשמועה שאין לה שחר. חיסונים אינם מכילים שבבים, ואף חיסון לקורונה לא נועד לעקוב אחרי בני אדם או להשתיל גופים זרים בתוכם.8. חיסוני הקורונה מדביקים בווירוס הקורונה

חיסוני הקורונה של פייזר ומודרנה, כמו יתר החיסונים שרבים מאתנו קיבלו בילדותנו ובעת גיוסנו לצבא, לא מכילים שום וירוס. החיסונים של פייזר ומודרנה מכילים מולקולת mRNA סינתטית. בנוסף, החיסונים לא מדביקים באף מחלה, לא ויראלית ולא אחרת.


9. חיסוני הקורונה גורמים לפגיעה מוחית

המיתוס על פגיעה מוחית החל בעקבות מחקר שקרי של רופא בריטי בשם אנדו וייקפילד, שפרסם מאמר תרמית בכתב העת Lancet ובו טען שחיסונים גורמים לאוטיזם. מאוחר יותר התברר כי שיקר, וכי אין כל קשר בין חיסונים לאוטיזם. רשיונו הרפואי של וייקפליד נשלל, והמאמר השקרי הוסר מארכיון כתב העת הרפואי הנחשב. היום כבר ברור כי חיסונים, כולל חיסוני הקורונה, אינם גורמים לפגיעות מוחיות, וגם אינם משפיעים על מערכת העצבים.


10. החיסונים יגרמו לתופעות לוואי שנים אחרי קבלת הזריקה

זה אולי החשש המרכזי של אלה שמסרבים לקבל את חיסוני הקורונה: הפחד מפני תופעות לוואי מאוחרות. לכך התייחס ה-FDA השבוע, וקבע כי מהידע הרב שהצטבר על כל החיסונים הקיימים בעולם, מכל העשורים האחרונים – כל תופעות הלוואי אם היו כאלה, התרחשו בשבועות הראשונים אחרי קבלת החיסון, ולכן אין כל חשש מתופעות לוואי מאוחרות.


עד כה נבדקו חיסוני הקורונה במשך 10 חודשים, וטכנולוגיית ה-mRNA נבדקת בבני אדם כבר שמונה שנים. תופעות הלוואי כולן היו קלות, וכללו אדמומיות וכאב במקום ההזרקה, חום, כאבי שרירים, חולשה, ובמקרים בודדים שלשולים. כל תופעות הלוואי חלפו תוך כיומיים. תופעות הלוואי הללו אינם מעידים על מחלה, אלא על תגובה חיסונית רבת עוצמה לחיסוני פייזר ומודרנה שמעידים אף הם על היעילות הגבוהה של החיסונים ביצירת ההגנה הנדרשת.


14 שמרו
12 תגובות
׳ההורים׳· Dec 18, 13:32
מאמר חשוב! תודה על הפרסום
Like
 Reply
3 Likes
Chaya· Dec 20, 01:41
כבר אי אפשר לדעת באמת איפא האמת ? היום בדרך כלל הכל מסחרי ומפחיד , צריך באמת מזל לחיות :)
Like
 Reply
1 Like
Meni· Dec 20, 01:49
או להשתמש פחות בפייסבוק וטוויטר
Like
 Reply
2 Likes
Gilgil· Dec 20, 02:37
לצערי את צודקת
Like
 Reply
Gilgil· Dec 20, 02:39
העולם הזה השתגע, הכל הפך מסחרי ואנשים איבדו את צלם האנוש שלהם
Like
 Reply
Adi· Dec 20, 03:01
תודה רבה על האינפורמציה.
Like
 Reply
S
Sima· Dec 20, 05:00
אז מה עושים מתחסנים כן או לא ????
Like
 Reply
Aholiav Israel· Dec 20, 08:59
ומי אמר שהמידע כאן מהימן בכלל? זה לא מוכיח לי כלום כאן כמה טקסטים כתובים בצורה יפה.. אז מה?
Like
 Reply
Israel· Dec 20, 13:11
תמשיכו להקשיב לכל שהרופאים אומרים לכם... אבל אם יש לכם באמת רצון לדעת את האמת אז תחפרו יותר עמוק מטוויטר ותגלו. חיסונים הם מסוכנים בכלל ובדרך כלל לוקח כמה שנים של ניסויים לפני שמאפשרים חיסון וגם חיסון כזה עובד רק חמישים אחוז מהזמן שלא לדבר על התופעות לוואי וכאן עשו את זה בכמה חודשים האם רוצים להיות השפני ניסיון של מערכת שלא מתפקדת? זה כבר ההחלטה שלכם
Like
 Reply
3 Likes
Dalit· Dec 20, 17:30
את ההשלכות אף אחד לא יכול לצפות ויש אפשרות שלא תהיינה השלכות כרגע לדעתי אף אחד לא יכול לקבוע , זה דברים שנדע בדיעבד!!!!
Like
 Reply
1 Like
Hanit· Dec 20, 18:32
החברות עושות טאליונים , יכולות גם להשקיע בהפצת ששקרים יש וידיאו של חוקרת שהוסרו מיוטיוב שגם ראש הקורונה בארהב מעורב , ואך באיומים נילקחו ממנה מחקרים , ועם תרומה לאוניברסיטה בה עבדה גם פוטרה כל אחד בסוף יעשה כרצונו פעם עשיתי את החיסון של הפלוו׳ ונעשתי חולה מעל חודש שיש אומרים שם פתחתה אלרגיה לפלוו לא כדאי לנסות כל דבר חדש צריך לפחות כמה שנים של מעקב, בסופו של דבר אלוקים הביא ונתפלל שגם יקח בחזרה
Like
 Reply
Hanit· Dec 20, 18:34
לא. לשכח שזה וירוס מעבדה שמי יודע מה ההשלכות לטווך ארוך
Like
 Reply