Homeis
חיפושים פופולריים
משפחה וילדים
אוכל ושתיה
משפטי
שירותים חיוניים
בריאות
לייף סטייל
טיולים
כספים

ביטוח נסיעות בזמן מגפה

ביטוח נסיעות בזמן המגיפה ולפני הזמנת טיסה.


נושא חשוב שמעניין את כולנו לאחרונה, ונושא שאני מוצא עצמי נשאל לגביו רבות בחודשים.


יש כמה נקודות קריטיות שעל מטיילים לקחת בחשבון ברכישת ביטוח נסיעות או בהחלטה שלא לרכוש ביטוח לפני נסיעה.


עם הנסיון לחזור לשגרה, גם המטיילים חוזרים לשמיים, אם כי במספר מצומצם.

נוסעים שבוחרים לטוס רוכשים ביטוח נסיעות בשיעורים גבוהים, על פי מומחים ב- USI. עם כל הסיבוכים שגרמה מגפת ה- COVID-19, ישנים סוגים שונים של ביטוחי נסיעות

יש כמה נקודות קריטיות שעל מטיילים לקחת בחשבון ברכישה או ביטול הסכמה לרכישת ביטוח נסיעות, ולאילו אפשרויות פוליסה הם עשויים להזדקק בכדי לכסות סיכונים הקשורים לווירוס.


קרן ג'ונסון, ראש שירותי ביטוח נסיעות ב- USI Affinity, מייעצת למטיילים לבחון תחילה מקרוב את חריגי והחרגות הפוליסה לפני הרכישה. "אחד הדברים שאנשים צריכים לבדוק לפני שהם רוכשים תוכנית הוא מה יכולות להיות ההחרוגת, כלומר החרגות כגון מגיפה או אי הכללה של מגיפה, יגבילו כל סוג של כיסוי שיש למטיילים במסגרת תוכנית", אמרה ג'ונסון. .


לדוגמה, אם היעד שאליו אתה נוסע דורש ממך להסגר לתקופת זמן עם הכניסה, אתה יכול להיות זכאי לכיסוי נסיעה, מוסיפה ג'ונסון. אולם יש אזהרה. האזהרה נקבעה כי ההסגר היה בתוקף תוך 14 יום ממועד היציאה המתוכנן, ועל הנוסעים לבטל את הנסיעה במהלך השבועיים הללו.

חשוב לדעת שאם נוסע חושש מהנסיעה, ביטוח נסיעות לא יכסה פחד מנסיעה מכל סיבה שהיא, אמרה ג'ונסון. למבטחים יש רשימה של סיבות סטנדרטיות המזכות בביטול, כולל תאונות דרכים, חובת מושבעים, פעולות טרור, חובה צבאית ונסיבות מקלות אחרות.


מטיילים המחפשים גמישות רבה יותר בכיסוי הביטוחי שלהם צריכים לשקול רכישת פוליסה המציעה 'ביטול מכל סיבה שהיא' (cancel for any reason- CFAR). שדרוג משלים זה מוצע בחלק מתוכניות ביטוח הנסיעות ומכסה עד 75% מסכום הנסיעה שלא ניתן לקבל החזר בגינות זאת כל עוד הטיול מבוטל לפחות יומיים מראש. ג'ונסון מציינת שכיסוי CFAR יהיה פוליסת הביטוח היחידה שתכסה את החשש לנסוע כסיבה לביטול.


ביטול עקב זיהום אם המבוטחים או בני משפחתם נדבקים ב- COVID לפני או במהלך נסיעתם, מרבית פוליסות ביטוח הנסיעות יכסה את עלויות הביטול. "זה לא משנה אם זה COVID או התקף לב או רגל שבורה מפציעה, כולם מכסים את זה באותו אופן, אנו מתייחסים אליו כמו לכל מחלה אחרת," אמרה ג'ונסון. "כמו כן, נניח שכבר היית בטיול, ומישהו חולה מ- COVID, אנו מתייחסים אליו כמו לכל מחלה אחרת," הוסיפה ג'ונסון. "זה נוגע גם לכיסוי רפואי חירום שלנו ולכיסוי פינוי חירום רפואי שלנו."


כשהסיכון להידבקות עדיין מרכזי מאוד, על המטיילים לבחון היטב את הפוליסות השונות המוצעות להן, לבחון היטב את ההחרגות ולבצע ניהול סיכונים אישי ומשפחתי מחושב.


אנו ממליצים מאוד להיזהר, ולבחון היטב פוליסות במוצעות באתרי השוואת מחירים לביטוחי נסיעות לחו"ל.

הפוליוסת הללו יכולות להיות נהדרות, אך צריך לוודא שעברנו על כלל מסמכי וחריגי הפוליסה, ולא רק על התקציר שהאתר מציג לנו.


יש להבין שעלות הפוליסות הללו בתקופה הזו היא גבוהה מאוד. אם היינו רגילים למחירים של $20-$50 דולר בשבוע לפוליסת נסיעות בסיסית, היום אנחנו מסתכלים על פוליסות של $600 דולר לשבוע, וצריך לבחון היטב את מי שיציע הצעות זולות במיוחד, בעיקר ביעדים בהם הרפואה היא פרטית כמו בארה"ב.


השורה האחרונה, כמו בכל נושאי הביטוח, היוועצו עם מומחים, שאלו את השאלות ובצעו השוואה רחבה ככל שניתן של המוצרים שעומדים לרשותכם.


רק בריאות!!

M
R
6 שמרו
3 תגובות
Daniella· Nov 06, 20:56
מנהלת הקהילה
💪
Like
 Reply
1 Like
Hanit· Nov 08, 16:31
מה שהכי טוב זה להשתמש במיל׳ג אם יש , כי תמיד החזיר לי במלואו זה גם הזמן להתפתר כי מי יודע אחרי המשבר איזה חברה תשאר
Like
 Reply
Sela Group - סלע גרופ - ביטוח עסקים· Nov 08, 16:32
מומחה ביטוח
מה הכוונה במיל''ג?
Like
 Reply