Homeis
חיפושים פופולריים
משפחה וילדים
אוכל ושתיה
משפטי
שירותים חיוניים
בריאות
לייף סטייל
טיולים
כספים
אם לא עכשיו אז מתי? רעיונות לימי הבידוד

אם לא עכשיו אז מתי? רעיונות לימי הבידוד

מגפת הקורונה הביאה אותנו למצב שלא חשבנו שנחווה לעולם. אם גם אתם בין אלה שנהפך עליהם עולמם בחודש האחרון בשל מדיניות הבידוד, נסו להפיק את המיטב מהעניין.

ריכזנו עבורכם שורה של רעיונות לדברים שתוכלו לעשות בימים אלה.

 

1. למדו לבשל ולאפות- אם אתם לא בעניין של הכנת אוכל ביתי, אין תקופה טובה מזו בשביל לנסות להתחיל. תוכלו למצוא שלל של סרטונים והדרכות ברשת שינחו אתכם בצעדכם הראשונים במטבח. נסו להתחיל בדברים קלים עם מעט מצרכים בהתחלה. מעבר לזה שיכול להיות שתגלו את המטבח מחדש, תשלטו יותר טוב במרכיבי המזון השונים וכך גם תוכלו לשפר את בריאותכם. אם אתם מנוסים מספיק במטבח, זה הזמן לנסות דברים חדשים שיקפיצו את יכולות הבישול והאפייה שלכם.


2. עשו כושר- לאחרונה פורסמו כמה כתבי דעה של רופאים שהביאו חשש מהשמנה רחבת היקף בעקבות המצב. אם תעשו תרגלי התעמלות ותנסו לשמור על כושר תוכלו לשמור על הבריאות והדבר אף יוביל אתכם להרגיש יותר טוב עם גופכם. אתרי מכירות מדווחים על עלייה של עשרות אחוזים בקניית מוצרי כושר, כמו אופני כושר ומשקולות, בעקבות סגירת המכונים. מאד רצוי שגם אתם תצטרפו למגמה, תוכלו אף להיעזר באפליקציות הכושר השונות.


3. נסו שירות סטרימינג חדש- זה הזמן המושלם לנסות שירות סטרימינג חדש ולצפות בתכנים הבלעדיים. רבים מהשירותים מציעים תקופת התנסות בחינם. בין השירותים השונים ניתן למנות את Hulu, Netflix, HBO NOW, fuboTV, VUDU, YouTube TV, Disney Plus, Sling TV, Amazon Prime Video, Apple TV+


4. שחקו במשחקי קופסא- העברת הזמן ע"י משחק באחד ממשחקי קופסא תשב הנאה רבה לכם ולבני ביתכם. נסו לגוון ולשחק במשחקים המעוררים את החשיבה. גם הרכבת פאזלים נמצאה מעודדת את פעילות מוחית.


5. התקשרו להוריכם/סבכם וסבתכם ובקשו מהם לספר לכם את זיכרונותיהם מימים עברו. תוכלו להעלות בכתב את דבריהם, מעשה שיגרום לכם להרגיש מאד טוב עם עצמכם.


6. נסו לעשות מדיטציה- האווירה בימים אלה מאד לא קלה ומתוחה. נסו להירגע ע"י מדיטציה. תוכלו למצוא סרטונים רבים לכך ביו-טיוב ומדרכים רבים ברחבי הרשת.


7. עשו אמבטיה מרגיעה- אם אתם פחות בעניין של להירגע ע"י מדיטציה, יש לכם מספיק זמן בימים אלה לפנק את עצמכם באמבטיה מרגיעה. מחקרים רבים הצביעו על כך שאכן אמבטיה מאד טובה בהרגעת הגוף.


8. נסו ללמוד שפה חדשה- תמיד רציתם ללמוד ספרדית אבל לא היה לא זמן? עכשיו זה הזמן המושלם לכך! הלמידה תעשיר אתכם ואף עשויה לתת לכם כלים לעתיד בעולם העסקי.


9. עשו סדר בבית- ניקיון הבית מומלץ מאד בתקופה זו. זה זמן מושלם להוציא את כל הבגדים הישנים שלא תלבשו אותם, לשים אותם בצד לתרומה או מחזור. אל תפסחו על המגרות והארונות. אם לא ניקיתם בפסח, עוד לא מאוחר.


10. תחזקו את ביתכם- זה הזמן לשמן את הדלתות החורקות והחלונות.


11. אם ברשותכם כלב- נסו ללמד את כלביכם טריקים חדשים. זה יהיה לא קל אבל מאד תאהבו את התוצאה.


12. נסו לעשות דברים יצירתיים- נסו את מזלכם בעולם האוריגמי, אמנות קיפולי הנייר. זהו פריט שנמצא דרך קבע כמעט בכל בית ולא תצטרכו להתאמץ להשיגו. תמצאו לכך מדריכים רבים ברשת.


13. עשו רשימת קניות ליום שאחרי- כל הדברים שאתם חושבים שתצרכו ליום שאחרי הסגר. תאכלו אף לעשות רשימה וירטואלית באתרי קניות האונליין השונים.


14. העשירו את מצב הגינה/עציצים שלכם- אם ברשותכם גינה או לכל הפחות כמה עציצים זה הזמן להשקיע בהם. עבודתכם בעולם הצומח תגרום לכם תחושה של התאווררות.


15. עשו רשימה של כל הדברים שברצונכם לעשות ברגע שהסגר ייפתח- יהיה לכם יותר קל עם סדר עדיפויות ליום שאחרי הסגר, לכן רשימה עשויה בהחלטת להועיל.


S
9 שמרו
1 תגובה
Israeli Artists Project· Jun 15, 23:10
And here is what we are planning for you as well :)
Comment Image
Like
 Reply