Homeis
חיפושים פופולריים
Coronavirus
אבטלה
עורכי דין
מצרכים
ישראל
טיולים
פסיכולוגים
Events
אוריינטיציה למטייל המתחיל מפילדלפיה

אוריינטיציה למטייל המתחיל מפילדלפיה

מדריך מאת

בין כל המטרופוליטנים הענקיים, הערים והפרברים בארה"ב מתחבאות אין ספור שמורות טבע מקומיות ולאומיות שמבטיחות הרבה סופי שבוע מהנים למי שמחפש קצת שלווה ואוויר נקי לשבת. כמעט בכל שמורת טבע ישנם מסלולים שמתאימים למשפחות ומסלולים מעט יותר מאתגרים. אז עבור מי שרק נחת או מי שכבר פה אבל פספס, מוגשת אוריינטציה לטיולים בפילדלפיה והסביבה.

איזור פילדלפיה משופע בשמורות טבע קטנות וירוקות שמאופיינות ביער מוצל ונחל נלווה. קפיצה קטנה שלא דורשת מאמץ מיוחד ומתאימה גם לימי השבוע תביא אתכם לWissahocken בצפון מערב פילדלפיה, שם תוכלו למצוא מסלולים מסודרים מאוד שעוברים לאורך נחל רחב ויערות נעימים להליכה, ריצה ורכיבה על אופניים. בנחל שטים להם בנחת בדרך כלל אווזים וברווזים )תביאו לחם, הם ישמחו) ורוכבי סוסים עוברים מדי פעם במסלולים לאורך הנחל. השמורה היא גדולה ויש בה מספר איזורים שטוחים ומשופעים ופינות השתכשכות קטנות. שתי נקודות מעניינות באיזור זה הן מערה שבה גר נזיר מתבודד לפני יותר ממאה שנים וברכה טבעית פופולרית שמאפשרת טבילה (או קפיצה) חינם בימי הקיץ.

Ridley Creek state park- אחת מהשמורות היפות והנגישות לגרים בסביבה. במרחק של כ25 דקות מפילדלפיה השמורה מצוינת לימים חמים כיוון שהמסלול רוב רובו ביער מוצל ואפשר לטבול רגליים בנחל. השמורה לא עמוסה, שטוחה וקלה לטיול ומציעה מספר מסלולים שמתאימים גם למשפחות. בסתיו השמורה יפהפיה וההליכה תהיה בעיקרה על מצע של עלים בכל הצבעים. למקום אין מרכז מבקרים אז כדאי להסתדר על המפות מראש. 

White Clay state park-במרחק שעה דרומה במדינת דלוואר, השמורה הזו מורכבת מיער עבות ושדות פתוחים. במסלול אחד העובר דרך היער, ישנה ביצה קטנה ותמוהה באמצע היער )במרכזו של המסלול השחור היוצא מcarpenter recreation area)-). בביצה ניתן להבחין בקלות בצפרדעים ולשמוע את הסימפוניות שלהן, ויש ספסלים נוחים להעביר אחה"צ עצל. בחלקת שדה נחמדה בכניסה לשמורה ניתן בשעת ערביים לראות מספר רב של מרמיטות אמיצות יחסית, מה שמאפשר רגעי נשיונל גיאוגרפיק אינטימיים. 

Hickory run state park— במרחק קצת פחות משעתיים צפונה לפילדלפיה,ממערב להרי הפוקונו הפופולריים, השמורה היפהפיה הזו מכילה טבע ונופים נהדרים, אבל האטרקציה המרכזית בפארק ללא ספק היא שדה סלעים ענקי באמצע השמורה(Boulder field) . אמנם ערימה של סלעים יכולה להישמע משעממת, אבל כשמגיעים למקום, במיוחד עם הילדים, זה גן משחקים קטן שהטבע יצר ואנשים נהנים לקפץ להם במקום המוזר הזה. עדיף להגיע לאתר בימים מוצלים כיוון שהוא חשוף לחלוטין לשמש. נקודה נוספת מעניינת בשמורה היא חוף ים מלאכותי שיצרו בלב ההרים שנראית כמו חוף מוסדר בת"א(sand spring lake) . הכניסה לחוף היא בחינם ויכולה להפוך את הטיול לשמורה ליום מגוון במיוחד. 

7 שמרו
1 תגובה
עפרה

ביקרנו היום ב Hickory run state park. שווה ביותר. מיכל, תודה על ההמלצה. Michal

Like
 Reply
1 Like