Facebook pixel
1,914 followers

שירותים חיונייםב ארצות הברית

פסיכולוגים ופסיכיאטרים דוברי עברית

list
86 פריטים
על ידי הומיז homeis
Dashed border

טיפול זה דבר מורכב תמיד. להצליח לבטא רגישויות וניואנסים באנגלית זה בהחלט מאתגר ולכן רובנו מעדיפים לשוחח ולנבור בעברית. הנה רשימת הפסיכולוגים דוברי העברית בעיר, מוזמנים להוסיף כמובן.

...Read All
Shoval
Adva
Rotem
Nirit
14Saved
Dashed border

מעוניינים בלימודים בארה"ב ולא יודעים מאיפה להתחיל? לפניכם מדריך מקיף מתהליך ההרשמה ועד לקבלה ללימודים.


לימודים בארה"ב


ארצות הברית ידועה בהרבה דברים מושכים, לא סתם היא המדינה עם אחוזי ההגירה מהגבוהים בעולם, ולא רק הוליווד, כסף וחופש (Freedom) הם שמושכים את המהגרים אלא גם הלימודים הגבוהים במוסדות להשכלה גבוה מהטובים ביותר בעולם.


לפי המרכז הלאומי לסטטיסטיקה בחינוך NCES יש כ19.9 מיליון סטודנטים להשכלה גבוהה בארה״ב וכ 1.1 מיליון מהם הינם מהגרים. מדובר ב-5% מכלל הסטודנטים והמספרים ממשיכים לעלות.


במדריך הבא תמצאו את כל השלבים שאתם צריכים לעבור החל מהחלום ללמוד בארה״ב, דרך בחירת המקצוע, תנאי קבלה, סוגי אוניברסיטאות,שלב הרשמה, מעמסה כספית ועד למהלך הלימודים בפועל.


שלב ראשון- בחירת המקצוע 


במידה וחלמתם כל חייכם להיות רופאים/עורכי דין/מאלפי כלבים ובעצם אתם כבר יודעים מה אתם רוצים לעשות כשתיהיו גדולים ואתם כבר יודעים מה מסלול הלימודים בדרך לשם, אתם יכולים לקפוץ לפסקה הבאה. במידה וטרם החלטתם מה ללמוד, אתם נעים כל שבוע ממקצוע למקצוע וכל מה שאתם יודעים לגבי הלימודים זה שאתם רוצים שהם יוגשמו בארה״ב - שימו לב טוב:

ישנם לא מעט שאלות שצריך לשאול עצמנו כשבוחרים חוג ללימודים לתואר ראשון/שני וכו׳, במיוחד אם רוצים לבוא ללמוד בארה״ב. למה במיוחד?

• הליך הרשמה יכול להיות ארוך וקשה, התחרות עצומה וצריך להשקיע זמן ומאמץ ב״לשווק עצמכם״ כמתאימים ללימודים. (הרשמה ותנאי קבלה יפורט בהמשך)

• כסף! כ-ס-ף! הלימודים בארה״ב, גם אם מדובר בלימודים במוסד ציבורי והוא בהרבה פחות יקר ממוסד פרטי, עדיין, הסכומים הם מעבר למה שאוניברסיטת תל אביב בחלומות הכי טובים שלה הייתה רוצה לקבל. חשבתם שהמרכז הבין תחומי בהרצליה יקר? תחשבו שוב. המחיר שתשלמו על התואר בשלמותו בארץ יהיה שווה בערך למחיר שתשלמו לשנת לימודים אחת בארה״ב (במקרה הטוב) וזה לא כולל כמובן מחייה..

• נגיד והתקבלתם להארוורד, ונגיד ואמא שלכם היא דודה של מלכת אנגליה והיא מקבלת כל חודש 10% מכלל המסים של מדינת אנגליה לחשבון הפרטי שלה (רק נגיד), אתם עדיין צריכים לעבור הליך בקשה לויזת לימודים וגם הליך זה לוקח זמן, בירוקרטיה מציקה וחוקים נוקשים ולא תמיד תוכלו לעבור מחוג לימודים למשנהו כשבידכם ויזה המותאמת לסוג הלימודים. ויזת סטודנט [לימודים]: איך מוציאים ומהם תנאי הקבלה? | homeis


עכשיו שעברנו על הסיבות מדוע בחירת חוג לימודים בארה״ב היא חשובה יותר מהבחירה בחוג לימודים בארץ, אפשר לעבור לשאלות שיש לשאול עצמנו לפני שבוחרים מקצוע:


1. ללמוד משהו שאתם אוהבים או מה שיקדם אתכם לקראת קריירה מבטיחה? 

• השילוב בין השניים תמיד עדיף אבל מה לעשות? רוב אנשי הרוח והתרבות שבחרו ללמוד את מה שהם אוהבים הם לא ״חיים את החלום האמריקאי״ אלא אם הם הגיעו מהמשפחה הנכונה או שצריך המון המון סבלנות ואמונה שהיום שלהם יגיע. המלצה שלנו- להתייעץ עם סטודנטים שעברו את המסע שלך ויש להם ניסיון ומסקנות לאחר מעשה.

2. איזה מקצוע יהיה לי יותר קל להגיש איתו ויזת עבודה בזמן הלימודים ואחרי?

• כנראה שיהיה קל יותר לקבל אשרת עבודה בארה"ב אם תבחר במקצוע נדרש, כמו למשל בתחום המחשבים, הפיזיקה וכו.

3. האם הכוונות שלכם הם ללמוד ולחזור לעבוד בארץ או תרצו להתמקם בארה״ב?

• אולי אם הכוונות שלכם הן רק לחוות את הלימודים ברמה הגבוהה ביותר בעולם ואז לחזור לארץ תוכלו ללמוד מה שאתם אוהבים מבלי לחשוש שבארה״ב מדובר בלימודים חסרי מקצוע לקריירה. 

• לפעמים הלימודים במוסד אמריקאי הם במטרה לקדם קריירה בארץ.

4. מה הסיכוי האמיתי שלכם להתקבל ללימודים?

• לאוניברסיטאות יוקרתיות בארה"ב תנאי הקבלה קשים במיוחד, בעיקר כדי לשמור על ה״יוקרה״ שלהן. אם אתם מכירים עצמכם ואתם יודעים שכנראה לא תצליחו לעבור את המבחנים ו/או שהאנגלית שלכם פשוט לא מספיקה, אולי כדיי לחשב מסלול מחדש. 

5. מהו שכר הלימוד הכולל לתואר?

• כפי שצוין לעיל ויפורט בהמשך- הלימודים בארה״ב י-ק-ר-י-ם מאוד. תחשבו אם משתלם גם לשלם שכר לימוד וגם מחייה וכל זה כשלא בטוח שתוכלו להשיג עבודה. 

6. מהי רמת הקושי והשפעת השפה הזרה על הקושי.

• אם האנגלית שלכם מסתכמת ב- יס, נו, פליז ופייסבוק כדאי שתתחילו ללמוד אנגלית, והרבה. בעצם, אל תגשו להירשם לפני שאתם מצליחים לקרוא ספר שלם (אפילו ספר מתח) באנגלית ו..להבין הכל.

המקצועות המומלצים ללמוד בארה״ב הן בשל הזדמנויות קריירה לבוגרים והן בשל היוקרה שזה מעניק לקורות חיים: 

• תואר ראשון- מנהל עסקים, פסיכולוגיה, מדעים,מחשבים, עיצוב גרפי, פרסום, תחומי האמנות ואמנויות הבמה.

• תואר שני במשפטים LLM, תואר שני במנהל עסקים MBA


שלב שני- בירור על המוסדות ללמידה 


בארה״ב המוסדות לימודים מתחלקים לציבוריים ולפרטיים כאשר הציבוריים יהיו זולים יותר וקלים יותר להתקבל אליהם והפרטים יהיו יוקרתיים יותר ויפתחו לכם יותר דלתות בעתיד.

אין דירוג רשמי של טיב האוניברסיטה. הדירוגים שקיימים הם לפי מקצוע, מחיר משתלם, ציוני בוגרים, אחוזי השפעה במדע וטכנולוגיה, כסף כמובן ועוד שלל קטגוריות שרק אתם יכולים להחליט אילו חשובים לכם יותר ואילו פחות.


נקודה שחשוב שתדעו- בטח שמעתם על קבוצת ה״אייבי ליג״ (ליגת הקיסוס בעברית) המפורסמת. מדובר בהתאחדות של 8 אוניברסיטאות העתיקות, היוקרתיות, הבררניות והעשירות ביותר בארצות הברית. כמובן, פרטיות. אוניברסיטת בראון, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת ייל, אוניברסיטת פנסילבניה, אוניברסיטת קולומביה, דארטמות' קולג', אוניברסיטת פרינסטון ואוניברסיטת קורנל. 


אחוז גבוה ממאיישי המשרות המובילות בשירות המדינה הם בוגרי ליגת הקיסוס ומכאן שהמשיכה של סטודנטים מכל העולם לאוניברסיטה מהקבוצה הזו היא טבעית. אך כמו בכל תחום בחיים, היצע וביקוש עושים עבודה נהדרת. אוניברסיטה יוקרתית מקבלת פניות רבות ללימודים, הרבה מעבר לכמות שהיא יכולה להציע וכאן נכנס הסינון. ככל שהאוניברסיטה יוקרתית יותר, כך תנאי הקבלה יהיו קשים יותר ולא פחות חשוב, מחיר שכר הלימוד יהיה גבוה יותר. מוסד פרטי יכול לקחת איזה סכום שהוא רוצה אם יש מי שישלם (ויש מי שישלם).

מוסדות לימוד ציבוריים יהיו הרבה יותר זולים ממוסדות פרטיים. 


לימודים לתואר ראשון באוניברסיטה פרטית יכולה לעלות בין 50,000-100,000 לשנת לימודים בעוד אוניברסיטה ציבורית יכולה לעלות בין 10,000-30,000 לשנת לימודים. תלוי כמובן בהיצע וביקוש.


מעבר לשכ״ל יש להתחשב במחיר המחייה:

בניו יורק המחייה החודשית היא יותר מכפול המחייה החודשית בדאלאס טקסס.

הערים והאזור שבהן נמצאות האוניברסיטאות היוקרתיות הן גם יהיו אזורים יחסית יקרים למחייה. 

ניתן תמיד לגור מעט רחוק ולנסוע אך אז יכול להיות שתפספסו חלק נכבד מהחוויה בלימודים באוניברסיטה בארה״ב! 


הוצאות שכדאי לקחת בחשבון מעבר לשכר לימוד:

• ספרים וציוד ללימודים (יומן של זבנג לגמרי הולך!)

• שכר דירה (אלא אם אתם מתגוררים אצל הדודה של השכנה מרחובות).

• אוכל (לא תוכלו כל הזמן ללכת לחברים לאכול, הם יבינו את הקטע בסוף).

• נסיעות (כרטיסי רכבות ואוטובוסים או רכב פרטי וההוצאות הנלוות אליו..)

• ביטוח בריאות (לעיתים מלגות מסוימות כוללות גם ביטוח בריאות, צריך לוודא. מערכת הבריאות מאוד יקרה ואתם לא רוצים להיתקע במקום זר עם חשבון של $2000 על ביקור רופא למשטח גרון)

• קפה ואלכוהול (כי לא צריך לפרט מעבר)

• טיסות לארץ (רק אם בא לכם קרמבו וקוטג׳ נורמלי)שלב שלישי – הרשמה ותנאי קבלה


בארץ אנחנו יודעים שתנאי הקבלה לתואר ראשון באוניברסיטה טובה זה ציון בגרות משוכלל ופסיכומטרי. לא כך ללימודים בארה״ב.

לאחר שבחרתם את מוסד הלימודים (בהנחה שגם החלטתם על חוג לימודים) יש לבקש טפסי הרשמה. תוכלו לבקש באמצעות מייל שמפורסם באתר אינטרנט של המוסד או להדפיס את הטפסים באם הם נגישים באתר הבית של המוסד. קיראו את הטפסים היטב, אל תחפפו, תעברו עליו טוב טוב שימו לב לכל הפרטים. לפני שאתם ממלאים ושולחים אתם תיאלצו לעבור מספר מבחני כניסה, המלצות ומכתב אישי מקדים.

-מבחני כניסה: 

- לתואר ראשון יש לעבור את בחינות ה-SAT . זוהי בחינה הבודקת את רמת הידע שלך באנגלית ובמתמתיקה.

- לתואר שני, המבחן כניסה תלוי במוסד ובמקצוע אליו אתם מנסים להתקבל. ברוב המקרים יש לעבור את ה-GRE ולפעמים גם את ה- GRE Subject Test. סטודנטים למנהל עסקים יתבקשו לעבור את ה- GMAT, סטודנטים למשפטים את ה-LSAT, סטודנטים לרפואה את ה- MCAT. סטודנטים העוברים את ה- GMAT ,LSAT או MCAT לא צריכים לעבור את ה- GRE, אלא במקרים מיוחדים.

- מבחן ידע ושליטה בשפה האנגלית. ה-TOEFEL. לא ניתן להיכשל בה. מדובר במבחן במחשב. 

- מכתבי המלצה (ממעביד, מפרופסורים בתואר הראשון שלמדת וכו׳)

- חיבור הרשמה, או באמריקאית: Statement of Purpose : מעבר לציונים, המוסד רוצה לבחון ולהתרשם מיכולת הביטוי שלכם. האם אתם משכנעים, מעניינים, למה אתם מתאימים יותר מאחרים, איך אתם בולטים בסביבה, מה המטרות שלכם ועוד.

- תעודות קודמות: רלוונטי רק לתעודות שקיבלתם לאחר התיכון. אם אתם מרגישים שהציונים בתעודות לא משקפות את יכולתכם האמיתית, תוכלו לציין זאת בחיבור הרשמה.


שלב רביעי- הליך הלימודים


כסטודנט זר אתם לא תוכלו להירשם לאוניברסיטאות מבלי לעבור את מבחני הידע בשפה האנגלית, לא לתואר ראשון ולא לתואר שני.

לתואר ראשון כנראה לא יהיו לכם תעודות קודמות אז כדאי להשקיע יותר בחיבור הרשמה ולהשיג המלצות טובות ככל האפשר ממעסיקים או מורים בתיכון שהם גם אולי פרופסורים ידועים באוניברסיטה בארץ.

לתואר שני ודוקטורט ההמלצות ממרצים באוניברסיטה הן חשובות מאוד ויכולות מאוד לעזור לכם לבלוט.


מלגות

תמיד תמיד תמיד תבדקו אופציות לקבלת מלגה. כסטודנטים זרים לתואר ראשון כמות האופציות למלגות היא לא רחבה אבל קיימים גופים המעניקים מלגות במיוחד לסטודנטים זרים וכדאי לערוך חיפוש באינטרנט ולשאול אחרים שעשו זאת בעבר.

לתארים מתקדמים הסיכויים להשיג מלגות יהיו גבוהים יותר ובשלל צורות. ישנן מלגות סיוע מהאוניברסיטאות אליהן תרשמו, תוכלו להירשם להיות עוזר הוראות או ועוזרי מחקר. מענקי לימודים, למרות שהם נדירים הם גם אופציה לנרשמים לתארים מתקדמים. 

ניתן לומר שסטודנטים לתארים בתחומי מדעים מדוייקים נחשבים למועמדים בעלי סיכויים טובים יותר לקבלת מלגות ומענקים.


עבודה בזמן הלימודים:

מחזיקי ויזת סטודנטים יכולים לעבוד בתוך הקמפוס עד ל 20 שעות שבועיות בזמן סמסטר ומשרה מלאה בחופשות. החל מהשנה השנייה, עם אישורים מתאימים, יוכלו לעבוד גם מחוץ לקמפוס.לסיכום

אל תוותרו על חלומות, אמרו העשירים והמצליחים ביותר.

החלום ללמוד בארה״ב הוא לא רחוק אבל הוא עלול להתיש מאחר והוא יכול לקחת זמן ובירוקרטיה שלא כולם בנויים אליה.

הכי חשוב זה להיערך בהתאם, לדעת שהליך ההרשמה יכול לקחת כשנה וחצי עד שנתיים ולא לנסות לדלג על שלבים. ישנן אוניברסיטאות שסוגרות את ההרשמות שנה מראש ויש כאלו שקצת יותר גמישות עם תאריכי ההרשמה אבל שימו לב כי האמריקאים ידועים כמקפידים על לוחות זמנים, מה שאומר שהסיכוי שלכם לפנות ללב של הפקיד במרכז ההרשמה, לאחר שזו נסגרה, ולבקש להירשם עם קול מתנצל, הוא מאוד נמוך.

מעבר להיערכות בזמנים ותנאי קבלה תיערכו גם כספית. אין פה את הבית של ההורים לגור בו, לאכול ממנו, לכבס בו בגדים ולקחת את הרכב של אבא לסיבוב.. 


בהצלחה!


מגורי סטודנטים בארה״ב | Homeis

...Read All
סער
Hanan
Yael
Kobi
15Saved
הגיבו
21632

צלמים וצלמות דוברי עברית

list
44 פריטים
על ידי הומיז homeis
Dashed border

חתונות, אירועים, מסיבות, הופעות - צלמים משלנו שקל לתקשר איתם. וגם כי הכי כייף שמצלמים אותך בעברית ;)

...Read All
Shiran
Adah Yehudit
Liron
Tomer
28Saved

איך לפתוח חשבון בנק

guide
על ידי הומיז homeis
Dashed border

עם כל כך הרבה מוסדות פיננסים לבחור מהם, לבחור את הבנק המתאים לכם יכול להיות מבלבל. אבל לא משנה עם איזו חברה תחליטו ללכת בסופו של דבר, ודאו כי הם מבוטחים על ידי האיגוד הפדרלי לביטוח השקעות (FDIC).

כדי לפתוח חשבון, תצטרכו את הדברים הבאים: 

 • מסמך מזהה כלשהו (לדוגמה דרכון זר)
 • הוכחה לכתובת מגורים
 • מספר הSocial Security שלכם (SSN)


בנקים מסוימים מאפשרים לפתוח חשבון דרך אתר האינטרנט שלהם, אך עדיין תצטרכו SSN ולהפעיל את החשבון בסניף של אותו בנק.

הצהרות הבנקאיות של הבנק שתבחרו יכללו: 

תעריף הרבית וכמות התשואה באחוזים של חשבונות הבנק

חיובים שונים

השוו את המאפיינים הנפוצים האלו בין חשבונות בנק לפני שתחליטו באיזה בנק להשתמש:

תעריפי בנק – כוללים את תעריפי הריבית, מכלול הריבית והאחוזים השנתיים


תעריף ריבית – מוגדר באחוזים, כמות הריבית שבה תהיו מחויבים בסוף תקופה (לדוגמה, בסוף שנה שלמה). יש לבדוק את תעריך הריבית, ריבית התחלתית לאחר פתיחת החשבון והיחס שבין מאזן הכספים בחשבון לבין הריבית. התשובה שתינתן לכם היא אם תצברו ריבית מהמאזן הנזיל שלכם (כמות הכסף בחשבון שניתן למשוך מיידית) או מהמאזן הכללי שלכם (כמות הכסף הכוללות הוראות שבתהליכי רישום).

מכלול ריבית – כאשר הכסף שלכם צובר מכלול ריבית בחשבון הבנק שלכם, הריבית שנצברה מתווספת למאזן שלכם באופן קבוע. ייאמר לכם בכל כמה זמן הריבית מצטברת.

אחוזי תשואה שנתית – מוגדר באחוזים, מבטא את כמו הריבית שתצברו בכל הפקדה על בסיס שנתי. כדאי שתדאו את המאזן המינימלי שתצטרכו כדי להתחיל ולצבור את ריבית זו.


באופן כללי ישנם 5 סוגים של חשבונות בנק שאתם צריכים לדעת עליהם:

חשבון עו״ש (עם או בלי כרטיס ATM) – כשאתם מפקידים כסף לתוך חשבון עו״ש, הבנק ייתן לכם המחאות (בצורת פנקס טפסים קטן) הנותן לכם גישה מהירה, נוחה ותכופה לכסף שלכם. תוכלו לרשות המחאות כדי לרכוש מוצרים, לשלם חשבונות או כדי למשוך כספים. אתם תחויבו עמלות שונות על החשבון שלכם, לדוגמה כשאתם מזמינים פנקס המחאות, או עמלת בדיקת מאזן וכו׳. בדקו אלו עמלות הבנק יחייב אתכם. חשבון עו״ש רגיל (ברוב הבנקים) לא יצבור ריבית, למרות שכמה מהם יציעו תעריפים מיוחדים או חשבונות מיוחדים הידועים כחשבונות משיכה הנתונים למשא ומתן (Negotiable Order of Withdrawal, או חשבונות NOW) שכן צוברים ומשלמים ריבית. קחו בחשבון את כל העמלות של שני סוגי החשבונות ללא קשר לתשלומי התשואה האפשריים.

חשבונות שוק הון – מאפשרים לכם לכתוב המחאות או להפקיד כספים ויתנו לכם אחוזי תשואה גבוהים יותר מחשבון עו״ש או חיסכון, אך תצטרכו מאזן מינימלי גבוה יותר לפני שתתחילו לצבור בהם. אתם מוגבלים ל-6 פעולות בכל חודש, הכוללות רק 3 המחאות שנכתבות בתקופת חודש. יסופקו לכם עלויות ועמלות הבנק לחשבון מסוג זה.

חשבון חיסכון – מזומן שנשמר בחשבון חיסכון פחות זמין מזה שנשמר בחשבון עובר ושב, שממנו אפשר למשוך באופן כללי ללא הגבלות. חשבון חיסכון יכול להיות חיסכון ספרים או חיסכון הצהרה. בחיסכון ספרים תקבלו ספר רישומים שבו תוכלו לרשום את כל ההפקדות והמשיכות ולעומת זאת בחשבון הצהרה תקבלו בדואר באופן קבוע הצהרה שמראה את המשיכות וההפקדות. 

תעודת הפקדה (הפקדה מוגבלת בזמן) – מחזיק כספים לתקופה קבועה מראש, לרוב ממספר חודשים ועד כמה שנים. חשבון זה נותן לרוב את אחוזי התשואה הגבוהים ביותר. ככל שהתקופה שאתם מתחייבים אליה ארוכה יותר, כך תהיה הריבית גבוהה יותר. פתחו חשבון זה רק עם כסף שלא תצטרכו באופן מיידי, מכיוון שמשיכת כספים לפני סוף התקופה תגרום לתשלום קנס. חלק מהבנקים ייתנו לכם למשוך את הריבית שנצברה לפני סוף התקופה ללא קנס. יש לבדוק את תאריך סיום התקופה, אפשרויות החידוש ותקופת החסד (במידה וקיימות) לאחר סוף התקופה ולפני חידוש אוטומטי של החשבון.

חשבון בסיסי (No Frill) – מציע חבילת שירותים בסיסית במחיר נמוך. חשבון זה ייתן לכם דרך נוחה לשלם חשבונות והמחאות מזומן בשביל פחות ממה שתשלמו בלי חשבון. הם חשבונות עו״ש, אך יש לכם מספר מוגבל של פעולות שאתם יכולים לבצע (משיכות והפקדות). על חשבונות אלו לא תקבלו אחוזי תשואה. השוו בין חשבונות בנק בסיסיים לעו״ש כדי לבדוק עלויות נמוכות ותנאים מינימליים למאזן.

חשבון איגוד אשראי – איגודי אשראי מציעים חשבונות הדומים לחשבונות במוסדות פיננסים אחרים, אך עם שמות שונים. במקום עו״ש, הוא נקרא חשבון ״מתווה משותף״ (Shared Draft), במקום חסכון, נקרא ״משותף״ (Share), ובמקום תעודת הפקדה הוא נקרא ״תעודה משותפת” (Share Certificate). 


עמלות בנק

בכל בנק יש להשוות:

 • תשלום בנקאי חודשי קבוע
 • עמלת בדיקת מאזן
 • עמלת חיוב אם המאזן שלכם יורד מתחת לגובה סכום מסוים
 • עמלה לכל הפקדה ומשיכה שנעשים בחשבון כאשר אתם נכנסים אל הסניף או משתמשים בכרטיס ATM (בבנק שלכם או בבנק אחר)
 • עמלות על חשבון עו״ש כאשר אתם מזמינים פנקסי המחאות ולכל המחאה שאתם נותנים.
 • עמלה על בקשה לעצור חיוב או ביטול המחאה.
 • הוזלה בעמלות אם אתם מתחייבים להפקיד באופן ישיר את המשכורת או התשלומים הממשלתיים שלכם (כגון המחאה מSocial Security)
 • עמלה על חיוב שחוזר או המחאה שחוזרת או על העברה של המחאה שנכתבה על ידי אדם אחר.


חשוב להשוות בין סוגי חשבונות בנק שונים והמאפיינים שלהם כשבוחרים בנק. החשבון שתפתחו יהיה תלוי בצרכים שלכם.


...Read All
Keshet
Ziv
Shoval
Saar
32Saved
הגיבו
3783
Dashed border

איך להוציא רישיון נהיגה בארה״ב

רישיון הנהיגה הישראלי שלכם, במידה והוא כתוב באנגלית ובתוקף, הוא יאפשר לכם לנהוג ללא משגיח בכל מקום למעט אזור הבחינה של משרד הרישוי האמריקאי (DMV), אבל, שימו לב- החוק הפדרלי אומר שניתן לנהוג עם הרישיון הזר במשך שנה אחת מיום הכניסה שלכם לארה״ב במידה וטרם נרשמתם כתושבים. בנוסף- כל מדינה (סטייט) רשאי להוסיף על חוק זה וחובה על התושבים הזרים לברר את החוקים החלים במדינה בה הם גרים.

 

כתושבים בארה״ב, אתם מחויבים שיהיה לכם רישיון נהיגה לפני שתוכלו לנהוג בכל רכב.

לא משנה אם וכמה זמן אתם בעלי רישיון נהיגה ישראלי, אירופאי או אוסטרלי ולא משנה אם אתם נהגים מדופלמים עם חותמת משומאכר עצמו, ישנם כמה תנאים כלליים שתצטרכו לעמוד בהם לפני שתוכלו לקבל רישיון נהיגה מקומי וביניהם מבחן בכתב (תיאוריה), בדיקת ראיה ומבחן נהיגה (טסט).

יש גם בשורות טובות, בארה״ב לא חייבים שיעורי נהיגה לפני מבחן נהיגה, נרחיב על כך בהמשך. 

במדריך הבא תלמדו כיצד להוציא רישיון נהיגה במדינת ניו יורק, השלבים להוצאת הרישיון, סוגי רישיונות שניתן להוציא, עלויות ועוד.הוצאת רישיון נהיגה בניו יורק

אזרחי מדינת ניו-יורק שמלאו להם 16 שנים או יותר רשאים להגיש בקשה לרישיון נהיגה במדינת ניו-יורק. אינכם צריכים להיות אזרחים כדי לקבל רישיון נהיגה מקומי, אישור למידה או כרטיס זיהוי במדינת ניו-יורק – אך תצטרכו להראות מסמכים המוכיחים שאתם במדינה באופן חוקי. אם אתם מתחת לגיל 18 או הורה של נהג מתחת לגיל 18, ישנן מגבלות לזכויות הנהיגה האפשריות במדינת ניו יורק, אותן אפשר למצוא בחוק הרישיון ההדרגתי ומגבלות לנהגים מתחת לגיל 18. יחד עם זאת, אם אתם מעל גיל 17, אתם זכאים לרישיון נהיגה בוגר (דרגה D או M) אם יש לכם רישיון נהיגה צעיר או רישיון צעיר מוגבל וסיימתם בהצלחה תיכון המאושר על ידי המדינה או קורס לימוד נהיגה במכללה (College). כשימלאו לכם 18, תקבלו באופן אוטומטי רישיון נהיגה בוגר בדואר.

 

 

כשתלכו להגיש בקשה לרישיון, הביאו איתכם את כל המסמכים הנחוצים. מסמכים לזיהוי כגון דרכון, מספר Social Security, רישיון נהיגה זר, תעודת לידה או תעודת תושב קבע, והוכחה למצבכם החוקי בארה״ב.

לעיתים קרובות תתבקשו להביא גם הוכחה על כתובת מגורים כגון חשבון חשמל, גז, טלפון או מים וחוזה שכירות על שמכם כדי לאשר שאתם תושבי המדינה.


 

4 שלבים להוצאת הרישיון

 

שלב 1 : סוג רישיון. 

 

במדינת ניו-יורק ישנם סוגים שונים של רישיונות שתוכלו להגיש בשבילם בקשה:

 

A – מסחרי (CDL) – תוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 21 שנים או יותר לנהוג ברכב חד-יחידתי או שילוב של רכבים.

 

B – מסחרי (CDL) – תוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 18 שנים או יותר לנהוג ברכב חד יחידתי שנהג מסוג E יכול לנהוג בו, בנוסף לאוטובוסים ומשאיות שדירוג המשקל הכולל שלהן הוא 26,001 או יותר.

 

C – מסחרי (CDL) – תוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 18 שנים או יותר לנהוג ברכב חד יחידתי שנהג מסוג E יכול לנהוג בו, בנוסף לאוטובוסים ומשאיות שדירוג המשקל הכולל שלהן הוא 26,000 או פחות.

 

D – מתפעל – תוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 18 שנים או יותר, או גיל 17 לאחר קורס חינוך נהיגה כדי לנהוג במכונית נוסעים ומשאיות שדירוג המשקל הכללי שלהן 26,000 או פחות, וכלי רכב נגררים מאחורי רכבים (לדוגמה קרון נגרר) במשקל כולל מקסימלי של 10,000 lbs או פחות.

 

DJ – מתפעל צעיר – תוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 16-17 שנים לאחר קורס חינוך נהיגה כדי לנהוג במכונית נוסעים ומשאיות שדירוג המשקל הכללי שלהן 10,000 lbs או פחות, וכלי רכב נגררים מאחורי רכבים (לדוגמה קרון נגרר) במשקל כולל מקסימלי של 3,000 lbs או פחות.

 

E – להשכרה – מונית, נהגים אישיים, לימוזינות שתוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 18 שנים או יותר כדי לנהוג באותם רכבים מדרגה D ובנוסף רכבים להשכרה הנושאים 14 נוסעים או פחות.

 

M – אופנוע – תוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 18 שנים או יותר, או גיל 17 לאחר קורס חינוך נהיגה.

 

MJ – אופנוע צעיר – תוכלו להגיש בקשה אם מלאו לכם 16-17 שנים לאחר קורס חינוך נהיגה.

 

שלב 2: מבחן בכתב/ תיאוריה

תצטרכו לבקש תעודת ״תלמיד נהיגה״ ( Lerner Permit) על ידי מעבר מבחן תיאורתי במשרד הרישוי DMV. 

המבחן מורכב מ-20 שאלות אמריקאיות ובכדי לעבור יש לענות נכונה על לפחות 14 שאלות.

התכוננו למבחן על ידי קריאת מדריך הנהג במדינת ניו יורק (New York State Driver’s Manual). תוכלו למצוא את המדריך השלם, להדפיסו ואפילו להתנסות במבחנים באתר של משרד הרישוי.

 

שלב 3: קורס נהיגה מונעת

לאחר שעברתם בהצלחה את התיאוריה תיאלצו לחכות כשבועיים עד שיגיע אליכם בדואר תעודת ״תלמיד נהיגה״ ולאחר מכן תוכלו להירשם לקורס חינוך נהיגה אותו אתם חייבים לעבור לפני שתוכלו לעשות את מבחן הנהיגה שלכם. מדובר בקורס של כ-5 שעות והוא נערך בבתי ספר לנהיגה ברחבי העיר, שם גם תוכלו לבקש לעבור שיעור נהיגה להכרת הכביש האמריקאי ורענון לפני הטסט.

 

שלב 4: מבחן נהיגה (טסט)

לאחר שעברתם את הקורס, וקיבלתם חותמת שאתם ישבתם בסבלנות כל חמשת השעות, תוכלו סוף סוף לבקש להיבחן. מאוד חשוב שתירשמו למבחן נהיגה בזמן שתעודת הלמידה שלכם בתוקף! אי אפשר לחדש תעודת למידה, אפשר רק לעבור הכל מהתחלה.

תוכלו להירשם עצמאית למבחן נהיגה באתר הרישוי. 

לא חובה להירשם למבחן נהיגה באזור המגורים אבל כן במדינה בה אתם מגישים בקשה לרישיון.

 

 • במידה שיש ברשותכם רכב או שאתם מכירים מישהו שיכול להלוות לכם רכב לטסט, תוכלו להגיע לטסט עם הרכב הזה אך לא תוכלו להגיע לבדכם, תיאלצו לבקש הסעה ממישהו עם רישיון נהיגה תקף.
 • תוכלו גם לשלם למורה נהיגה על שיעור נהיגה והוא יקבע לכם את הטסט וכמובן ידאג לכם לרכב לטסט.

 

לרוב, הבוחן ידע שמדובר בנהגים ותיקים ממדינה זרה ולכן הטסט לא יהיה ארוך ובטח לא מכשיל.

 

לאחר שעברתם את המבחן, הבוחן ייתן לכם רישיון זמני המאפשר לכם לנהוג. לאחר קבלת הרישיון בפעם הראשונה (או רישיון שנשלל) יהיו לכם 6 חודשים ״על-תנאי״. הרישיון שלכם יושעה ל60 ימים אם תורשעו במהירות מפורזת, השתתפות במרוץ, נהיגה פרועה, אי שמירת מרחק או כל 2 עברות תנועה בזמן תקופה זו. לאחר סוף ההשעיה, יהיה לכם 6 חודשים ״על תנאי״ נוספים. אם תורשעו בשנית במהלך התקופה השנייה, רישיונכם יישלל לפחות ל6 חודשים שלאחריהם תקבלו 6 חודשים נוספים ״על תנאי״.

 

במידה ונכשלתם בטסט תוכלו לעבור אותו שוב כל עוד תעודת ״תלמיד נהיגה״ שלכם בתוקף ולחכות יום אחד בלבד בין טסט אחד לאחר. במידה ונכשלתם גם בטסט השני תאלצו גם לשלם עוד $10 לעוד שני טסטים.

 

עלויות להוצאת רישיון נהיגה:

עלויות להגשת בקשה משתנות ותלויות בסוג הרישיון שאתם מגישים אליו, הגיל שלכם והיכן אתם גרים. למבחן נהיגה שלא למטרות מסחריות ועד לשני מבחנים העלות הינה $10 והיא כלולה בעמלה שמשלמים בתחילת ההליך, לפני שעוברים את המבחן התיאורתי.

 

מה עושים במקרה שרישיון נהיגה נהרס/ אבד/ נגנב?

במידה ורישיונכם נגנב, נהרס או אבד, תוכלו להחליפו דרך אתר האינטרנט, דרך הדואר או באופן אישי במשרד הDMV.

כדי לשחזר רישיון שבוטל צריך קודם להגיש בקשה ולקבל אישור מהיחידה לשיפור נהיגה של DMV לפני שתוכלו להגיש בקשה לרישיון נהיגה חדש. תוכלו לקבל אישור על כך באתר האינטרנט או בדואר.

יש לחדש את הרישיון לפני שפג תוקפו או שיתכן ותצטרכו לשלם קנסות. תוכלו לחדש את הבקשה באתר האינטרנט, בדואר או במשרד הDMV. כדי לשדרג את הרישיון לאחד מורחב (EDL) יש להגיש בקשה במשרד הDMV בו תקבלו את כל המידע הנחוץ להגשת הבקשה.

 

אולי יעניין אתכם גם:


איכשהו הסתבכת עם הרשויות? כל מה שצריך לדעת 👇🏼

...Read All
Daniella
Asaf
Ziv
Ifat
44Saved
הגיבו
12566

קוסמטיקאיות מומלצות

list
25 פריטים
על ידי הומיז homeis
Dashed border

רשימת הקוסמטיקאיות המומלצות לטיפולי פנים, טיפולי יופי ועוד. ושתמיד נזכור שיופי אמיתי מגיע מבפנים 😉

...Read All
A
Shoval
H
Linoy
44Saved

מספרות/מעצבי שיער דוברי עברית

list
14 פריטים
על ידי Daniella
Dashed border

אין כמו לקשקש בעברית תוך כדי שחופפים, גוזרים או צובעים את השער בניו יורק. הרשימה הזאת מיועדת לכל הספרים/ספריות מעצבי/מעצבות השיער דוברי העברית בניו יורק

...Read All
N
Shiran
H
Einat
58Saved
Dashed border

בניו יורק, IDNYC (תעודת זהות העיר ניו יורק) היא תעודת זיהוי בעלת תמונה הניתנת בחינם על ידי הממשל לכל התושבים ומשמשת להבטיח למחזיק בכרטיס שקט נפשי בכל הקשור לשימוש בשירותי העיר כגון שנת חברות בחינם למוזיאונים, גן חיות, בתי קונצרטים, גנים בוטניים ועסקים שבעיר. IDNYC כולל הטבות לכל תושבי העיר, כולל את האוכלוסיות הפגיעות ביותר – מחוסרי בית, ילדים, גיל הזהב, מהגרים לא חוקיים ועוד, הנתקלים בקשיים בהשגת תעודה מזהה ממשלתית.


IDNYC מספקת חבילה כוללת של הטבות הכוללות הנחות לסרטים, אירועי ספורט, תרופות במרשם, מרכזי בריאות וכושר, ואטרקציות שונות בעיר. הכרטיס שלכם גם משמש ככרטיס זיהוי חוקי במידה ועוצר אתכם שוטר לצורך הנפקת זימונים והתייצבות בתחנת משטרה, כדי לקבל גישה לשירותים השונים בעיר כמו כניסה לבתי ספר ציבוריים, לעשות את מבחן הידע המקביל לתיכון, לפתוח חשבון בספריה העירונית של ניו יורק, וישנם כמה בנקים ואירגוני אשראי שיתנו לכם לפתוח חשבון בנק או אשראי עם תעודה זו. התעודה גם מתקבלת כאמצעי זיהוי פורמלי על ידי מעסיקים כשהיא מוצגת עם אישור עבודה עדכני. למרות שהכרטיס עצמו דומה מאוד לרישיון נהיגה, הוא אינו מאפשר לכם לנהוג או להשתמש בו כדי להשיג רישיון נהיגה. התעודה גם לא מאפשרת לקנות אלכוהול או מוצרי טבק, לקבל הטבות עזר ציבוריות, ולשמש כאמצעי זיהוי לטיסות. היא אינה מאשרת את מצבכם החוקי או מספקת אישור עבודה


אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת התעודה אם מלאו לכם 14 שנים או יותר ויש לכם הוכחה של מגורים בעיר ניו יורק יחד עם תעודת זיהוי נוספת. אם גילכם מתחת ל21 אך אין בידיכם אמצעי זיהוי נוסף, תוכלו להגיש בקשה יחד עם אפוטרופוס. התעודה ניתנת בחינם לכל תושבי ניו יורק. אתם יכולים להשתמש בדרכון שלכם (אמריקאי או זר), רישיון נהיגה, תעודת לידה, גרין קארד, תעודת לימודים או כרטיס הטבות אלקטרוני כדי לבסס את זהותכם, שבנוסף עבור הוכחת מגורים, מסמכים שמתקבלים הם רישיון נהיגה עם כתובת עדכנית, חשבון שירותים עירוניים (חשמל, מים, טלפון, גז), חוזה שכירות עדכני, הצהרת בנק או מכתב ממעון למחוסרי בית או סוכנות עירונית. תצטרכו 3 נקודות בשווי סוגי מסמכים כדי להוכיח את זהותכם ונקודה אחת בשווי מסמך כדי להוכיח את כתובת המגורים שלכם. רישיון נהיגה זמני ממשרד הרישוי האמריקאי במדינת ניו יורק, אישור לימוד נהיגה או תעודה שאינה רישיון נהיגה יכולים לשמש כ2 נקודות לזיהוי ולשמש כהוכחה לתאריך לידה. אותו כרטיס גם יכול לשמש לנקודה 1 עבור כתובת מגורים אם רשומה עליו כתובת המגורים העדכנית שלכם. בנוסף, אם אחד אמצעים אלו פג תוקפם – הוא עדיין יכול לשמש לכל 4 הנקודות הנדרשות אם מוצג יחד עם מסמך זהה או דומה עם אותו מספר זיהוי וכתובת עדכנית עליו. כל המסמכים המקוריים שסיפקתם כדי לאשר את זכאותכם יוחזרו לכם באופן מיידי. המחלקה אינה שומרת מסמכים מקוריים. תוכלו להגיש בקשה באינטרנט או באחד מ26 מרכזי הרישום בכל חמשת הרובעים (מנהטן, ברונקס, ברוקלין, קווינס וסטטן איילנד). תוכלו גם לקבוע פגישה מראש באתר IDNYC או על ידי חיוג ל311. ללא קשר לרמת האנגלית או הנכות שלכם, יש נציגים במרכזים ובקו הטלפון שיוכלו לדבר איתכם בשפה המועדפת עליכם. לא תישאלו על מצבכם החוקי במדינה במהלך תהליך ההרשמה. תוכלו לבדוק את מצב הבקשה שלכם באתר התכנית על ידי בחירה ב“Check Your Application Status״. תצטרכו להקיש את מספר הIDNYC שלכם, או את מספר הבקשה אם הגשתם דרך אתר האינטרנט. כשהכרטיס שלכם יהיה מוכן, הוא יישלח אליכם בדואר. אם אתם מחוסרי בית או ניצולים של מקרה אלימות משפחתית ובוחרים שכתובתכם לא תופיע על הכרטיס, תוכלו לאסוף אותו ממרכז הרישום בו הגשתם את הבקשה. הכרטיס מכיל את פרטיכם האישיים כגון שם, כתובת, תאריך לידה, גובה, צבע עיניים, חתימה ותמונה, לצד מספר הכרטיס ותוקף הכרטיס. כאמור, תוכלו לבקש בזמן הגשת הבקשה שלא לכלול את כתובתכם בכרטיס אם אתם ניצולים של מקרי אלימות במשפחה עם חשש לבטיחותכם או אם אתם חלק מתכנית סודיות כתובת של מדינת ניו יורק. יום ההנפקה הוא בדיוק 5 שנים לפני תאריך התפוגה שיופיע על

הכרטיס. לדוגמה, אם תוקפו של הכרטיס שלכם הוא 6 באוגוסט 2020, הוא הונפק ב6 באוגוסט 2015.


במקרה שהכרטיס שלכם אבד, נגנב או הושמד, מחובתכם לגשת למרכז המחלקה לעסקים פיננסיים של IDNYC ששם יוכלו להנפיק לכם אחד חדש במקומו בעלות של $10. יחד עם זאת, אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם עלות זו ישנו טופס ויתור מיוחד שניתן אך ורק במחלקה הפיננסית שבמרכז הרישום ומאפשר לקבל את הכרטיס ללא עלות. תצטרכו להגיע למרכז עם כל המסמכים בהם השתמשתם כדי להגיש את הבקשה הראשונית עבור הכרטיס.

https://www1.nyc.gov/site/idnyc/card/how-to-apply.page


נ.ב. אולי תתעניינו גם ב...

ניו יורק - רשימת האפליקציות שחייבים, אבל ממש

ניו יורק, ניו יורק, מי הרכבת הכי טובה בעיר?

הלקסיקון לניו יורקר המתחיל

...Read All
Eran
Gadir
H
Ifat
54Saved
הגיבו
122737

רשיון נהיגה עם ויזת תייר

guide
על ידי הומיז homeis
Dashed border


רשיון נהיגה, השלבים:


המצאת 6 נקודות


תרגול + מבחן תיאוריה


קורס טרום רישוי או קורס חינוך נהיגה +אם צריך שיעורי נהיגה (אין חיוב על מכסה כלשהי. אלא אם אתם תחת גיל 18(


מבחן כביש (טסט)


מתנצלת מראש, הכתובות שאני מצרפת הם בברוקלין.                 (לכאורה יש במקומות נוספים)


השלב המורכב ביותר, בייחוד למי שנמצא פה על וויזת תייר - הוא הוכחת הזהות שמצריכה 6 נק'. בלי זה אי אפשר בכלל להתחיל.


אז מה עושים?

1+2:

מוציאים בקישור הזה טופס אשרת שהייה

https;i04.cbp.dhs.gov/194

דרכון + ויזה


3:

מוודאים את כתובת המגורים המדוייקת שלכם כולל מיקוד.

הולכים למשרד הסושיאל סקיוריטי בכתובת:

154Pierrepont st. 6th floor Brooklyn NY 11201

(או כל סניף ראשי אחר)

מגיעין עם דרכון ומבקשים "Non social security number form" עדיף להגיע לשם עם כל מסמך/מכתב זניח שרדונה עליו כתובתכם.


4:

מזמינים באחד הקישורים הנ"ל דביט קארד להזמין אותו על שמכם המלא שיישלח אליכם לכתובת המגורים.

https://www.netspend.com/card-order/ve/netspend/


https://secure.greendot.com/signup

אין בהפניה זו משום המלצה להשתמש בכרטיסים! אני רק הזמנתי ולא השתמשתי!

הכרטיס עצמו מהווה נקודה

אבל אל תזרקו את המכתב! הכרטיס עם המכתב שצורף אליו (ובעיקר שורת הכתובת בצמוד לשם שלכם) מהווים הוכחת כתובת חלקית

( לחילופין תוכלו להוכיח כתובת ע"י חשבון מים חשמל טלוויזיה או טלפון שנשלח לכתובת שלכם. אבל בד"כ קשה להשיג עם וויזת תייר, בלי הוכחת כתובת ובלי סושיאל סקיוריטי חברה שתשלח את החשבון לכתובת שתתנו לה)


5:

עם כל הטפסים שרשמנו עד כה הולכים לבנק ופותחים חשבון.

שימו לב שהבנקים לא אוהבים לפתוח חשבון אם אין סושיאל סקיוריטי נמבר אבל עם אסופת המסמכים הנ"ל זה יהיה בסדר… (אני פתחתי בsantander(

מבקשים תצהיר. יש מקומות שיתנו מייד ויש כאלה שבסוף החודש. בתצהיר הוא הנקודה.

6.

הנקודה הנוספת היא כרטיס ביטוח רפואי. אם אין לכם אחד כזה אל תחכו וטפלו בזה לפני שאר הרשימה...

איך?

או שתעשו ביטוח רפואי ותקבלו כרטיס

או שתנסו לבדוק עם ביטוח התיירים שעשיתם בארץ - עם איזו חברת ביטוח כאן הם עשו הסכם בשבילכם ותפנו אליהם לבקש כרטיס.


יש לכם 6 נקודות! מזל טוב!🎉


***אנא! אם יש לכם רעיון לדרכים נוספות להשגת נקודות עדכנו אותי ואערוך את הפוסט***


כעת כנסו לקישור הבא ותלמדו למבחן.

dmv.ny.gov/driver-license/drivers-man…

אין צורך לקרא את החומר - תעשו את המבחנים שבסוף כל פרק לפי השערה ואז תלחצו על בדיקה. תשננו את התשובות הנכונות. (תהיו רגועים, צריך להשיב נכונה רק על 14 מתוך 20 שאלות ואם נכשלים מתחילים חדש מיד בלי תשלום נוסף וללא ימי המתנה)


חפשו כאן את משרד הרישוי הקרוב dmv.ny.gov/offices

אם אתם מעוניינים להיבחן בעברית הזמינו טופס מראש.

לכו עם כל המסמכים למשרד הרישוי  תמלאו טופס ותשובות למבחן ממוחשב. נכשלתם? לא נורא. נסו שוב ושוב ושוב. ברצף ובלי תוספת תשלום...


הצלחתם? המתינו לאישור הלומד כשבועיים בדואר. כשהוא מגיע מותר לכם לנהוג בכבישים לא ראשיים כשלצידכם נהג ותיק (כן כן קראתם טוב. לא רכב עם שתי מערכות פידלים ולא עם מורה נהיגה מורשה)


עברו קורס טרום רישוי או קורס חינוך נהיגה


קבעו תור לטסט כאן:

https://dmv.ny.gov/schedule-road-test

שם גם תמצאו הוראות מה עליכם להביא לטסט.

וודאו שהרכב שלכם תקין וגשו אתו לטסט.

בהצלחה!!!לא פרטתי הרבה על השלבים של הרישיון כי תוכלו למצוא את כל הפרטים כאן בצורה מאד מסודרת

https://dmv.ny.gov/driver-license/get-driver-license


חשוב - אנא, עדכנו אותי על כל טעות או רעיון להתייעלות

לולי

...Read All
Noa
Eran
Saar
Yossi
9Saved
הגיבו
316