Facebook pixel
Homeis
1,521 followers

משפטי ופיננסי בארצות הברית

רואי חשבון ויועצי מס מומלצים

list
53 פריטים
על ידי הומיז homeis
Dashed border

צריכים להגיש דו״ח מס? מנסים לתכנן את מדיניות המס הפרטית או העסקית שלכם? רשימת רואי חשבון ויועצי מס מומלצים לקהל הישראלי.

...Read All
Yael
Efrat
G
H
67Saved
Dashed border


היי חברים, 

במדריך זה אציג לכם באיזו גישה לדעתי צריך להגיע לניו יורק וכיצד מחפשים דירות להשכרה.


ראשית הקטינו ציפיות!!!

מה הכוונה.. מי שלא מכיר את ניו יורק מגיע עם ציפיות שהכל וורוד ושהכל זול ושהוא הולך לעשות מליונים ולגור בדירת חלום בלב מנהטן.. מי לא הגיע עם המחשבות האלה לראשונה כשעשה רילוקיישן (כולל אותי) :/

גישה!!!

לא רק להקטין ציפיות... הגיעו ללא ציפיות וזרמו כמה שאפשר.. הדירות בניו יורק לרוב ישנות ולא משופציות. ולכן בהתחלה הכל ייראה לכם מוזר וישר תסרבו לדירה. אחרי 700 דירות שתראו ועם טיפה/הרבה תסכול יפול האסימון ותתחילו להתפשר על מה שיש ותבינו אחרי כמה חודשים שהשד לא כזה נורא.

איך תמצאו דירות?

ראשית אני מציע בחום להכנס לכל קבוצה אפשרית בהומיז ובפייסבוק ולהתחיל לחקור ולהכיר ישראלים. אין לדעת מתי תצטרכו עזרה עם שאלות ותמיד נחמד שמכירים עוד אנשים שכבר חוו את ההתחלה הלא פשוטה. בהומיז, אצלנו, אפילו זה פשוט יותר כי אפשר לפלטר בין כל התוכן, מה שיוצר סדר ומביא לכם את התוצאות הרלוונטיות ביותר עבורכם.


אני ממש לא ממליץ לכם לחפש דירות באתר קרייג ליסט. כמות הנוכלים שם לא קטנה! איפה כן? פיצ׳ר נדלן כאן בהומיז וקבוצות כמו ״ישראלים בניו יורק״ אפליקציות כמו סטריט איזי, זילו, הוט פד וכו..


מה השלב הראשון?

ראשית אני ממש ממש ממש ממליץ לכם בחום לא לחתום על חוזה ולהתחייב לשנה, וכן לעשות סאבלט ב3-6 חודשים הראשונים שלכם בניו יורק, מדוע אתם שואלים כי אין לכם מושג איך זה לגור בניו יורק, היכן המקומות והאזורים הבטוחים ומה אתם אוהבים, מה קרוב לעבודה ובכלל מי נגד מי... 


שאלות נדרשות למציאת הדירה/סאבלט הרלוונטי


 • ראשית תשאלו את עצמכם באיזה אזור בא לכם לגור קווינס/מנהטן/ברוקלין.
 • שאלו בקבוצות נדלן ובקבוצות הגדולות האם הדירה שבא לכם לראות ממוקמת באזור טוב, ובטוח.
 • כשאתם בודקים ולהולכים לראות דירה תגיעו אחרי צהריים שתחווה איך ההרגשה להסתובב שם גם באור יום וגם בחושך.
 • בדקו מה מרחק הדירה מהסאבוואי. המלצה שלי שמרחק ההליכה לא יעלה על 6-7 דקות. מדוע? חוררףףףףףףףףףף תנסו ללכת בחורף במינוס מעלות יותר מ 5 דקות!!
 • לפעמים הדירה שאתם הולכים לראות זולה עבור מה שתקבלו... ולכן צריך לשאול מה הקצ׳. קורה שתגיעו לדירה יפה ותבינו שאין מעלית, מה שאומר שהדירה ממוקמת בקומה 4-6 בד״כ וזה ממש מבאס לחזור עם קניות ולעלות את כל המדרגות ובמיוחד שאתה מעבירים את כל הדברים שלכם.. לדעתי אחוז האנשים שמחזיקים מעמד בדירות כאלה הוא נמוך.
 • אם כבר החלטתם שתעשו סאבלט עדיף לא להתחייב לחוזה. ולחפש דירה עם שותפים וחדר מרוהט. ככה שאתם מסודרים להתחלה ואין לכם כאב ראש עם רכישת רהיטים והתחייבות שמה לא תאהבו או שהשותפים שלכם קצת מוזרים או ייצורים.. שתהיה לכם האפשרות להודיע חודש מראש על עזיבה ולהמשיך בחיפוש הדירה אחרי שכבר צברתם ניסיון וכבר הבנתם כיצד הדברים עובדים.


טיפ!!!!!

בעיר תקבלו דירות קטנות עם שכ״ד גבוה ובפרברים הדירות יותר מרווחות ויותר זולות. הכל עניין של העדפה ואופי.


קצת על ההתחלה שלי :)

אני העדפתי לחיות מחוץ לעיר, לשלם פחות ולחיות בדירת סטודיו גדולה ומרווחת.

הגישה שלי הייתה ועדיין היא.. הייתי בעיר כתייר, חוויתי, ראיתי. העדפתי לשלם פחות ולקבל יותר מחוץ

לעיר.

מבחינתי חצי שעה בסאבוואי לעיר זה לא ביג דיל. בחרתי (אחרי שהייתי בסאבלט 3.5 חודשים והבנתי מהם האזורים הטובים) בפורסט הילס קווינס, אזור שקט ובטוח עם מלא ישראלים והכי חשוב לי זה המסעדות והחנויות הכשרות. כל אחד והעדפות שלו.


טיפ!!!

למי שקורא את זה מהארץ, הדירות המפורסמות בניו יורק לחודש הקרוב הן לא הדירות של עוד שלושה חודשים ויותר. נכון, אני מסכים. תמיד טוב לסגור לפני אבל לא במקרה הזה. רוב הדירות שתראו שמפורסמות היום לא בהכרח יהיו רלוונטיות בעתיד. כי הדירות כאן נחטפות מהר. ההצעה שלי זה לפני מועד הטיסה שלכם כחודש לפני, חפשו בכל הכח סאבלט, חדר מרוהט בדירת שותפים ללא חוזה וללא התחייבות. תגיעו לניו יורק ומכאן... השמיים הם הגבול :)אשמח תמיד לעזור ולייעץ בנושא

תהיו קלילים, חיים רק פעם אחת!


שיהיה המון בהצלחהשלכם

עומר


...Read All
H
Gal
Shelly
Tal
28Saved
הגיבו
9559

איך לפתוח חשבון בנק

guide
על ידי הומיז homeis
Dashed border

עם כל כך הרבה מוסדות פיננסים לבחור מהם, לבחור את הבנק המתאים לכם יכול להיות מבלבל. אבל לא משנה עם איזו חברה תחליטו ללכת בסופו של דבר, ודאו כי הם מבוטחים על ידי האיגוד הפדרלי לביטוח השקעות (FDIC).

כדי לפתוח חשבון, תצטרכו את הדברים הבאים: 

 • מסמך מזהה כלשהו (לדוגמה דרכון זר)
 • הוכחה לכתובת מגורים
 • מספר הSocial Security שלכם (SSN)


בנקים מסוימים מאפשרים לפתוח חשבון דרך אתר האינטרנט שלהם, אך עדיין תצטרכו SSN ולהפעיל את החשבון בסניף של אותו בנק.

הצהרות הבנקאיות של הבנק שתבחרו יכללו: 

תעריף הרבית וכמות התשואה באחוזים של חשבונות הבנק

חיובים שונים

השוו את המאפיינים הנפוצים האלו בין חשבונות בנק לפני שתחליטו באיזה בנק להשתמש:

תעריפי בנק – כוללים את תעריפי הריבית, מכלול הריבית והאחוזים השנתיים


תעריף ריבית – מוגדר באחוזים, כמות הריבית שבה תהיו מחויבים בסוף תקופה (לדוגמה, בסוף שנה שלמה). יש לבדוק את תעריך הריבית, ריבית התחלתית לאחר פתיחת החשבון והיחס שבין מאזן הכספים בחשבון לבין הריבית. התשובה שתינתן לכם היא אם תצברו ריבית מהמאזן הנזיל שלכם (כמות הכסף בחשבון שניתן למשוך מיידית) או מהמאזן הכללי שלכם (כמות הכסף הכוללות הוראות שבתהליכי רישום).

מכלול ריבית – כאשר הכסף שלכם צובר מכלול ריבית בחשבון הבנק שלכם, הריבית שנצברה מתווספת למאזן שלכם באופן קבוע. ייאמר לכם בכל כמה זמן הריבית מצטברת.

אחוזי תשואה שנתית – מוגדר באחוזים, מבטא את כמו הריבית שתצברו בכל הפקדה על בסיס שנתי. כדאי שתדאו את המאזן המינימלי שתצטרכו כדי להתחיל ולצבור את ריבית זו.


באופן כללי ישנם 5 סוגים של חשבונות בנק שאתם צריכים לדעת עליהם:

חשבון עו״ש (עם או בלי כרטיס ATM) – כשאתם מפקידים כסף לתוך חשבון עו״ש, הבנק ייתן לכם המחאות (בצורת פנקס טפסים קטן) הנותן לכם גישה מהירה, נוחה ותכופה לכסף שלכם. תוכלו לרשות המחאות כדי לרכוש מוצרים, לשלם חשבונות או כדי למשוך כספים. אתם תחויבו עמלות שונות על החשבון שלכם, לדוגמה כשאתם מזמינים פנקס המחאות, או עמלת בדיקת מאזן וכו׳. בדקו אלו עמלות הבנק יחייב אתכם. חשבון עו״ש רגיל (ברוב הבנקים) לא יצבור ריבית, למרות שכמה מהם יציעו תעריפים מיוחדים או חשבונות מיוחדים הידועים כחשבונות משיכה הנתונים למשא ומתן (Negotiable Order of Withdrawal, או חשבונות NOW) שכן צוברים ומשלמים ריבית. קחו בחשבון את כל העמלות של שני סוגי החשבונות ללא קשר לתשלומי התשואה האפשריים.

חשבונות שוק הון – מאפשרים לכם לכתוב המחאות או להפקיד כספים ויתנו לכם אחוזי תשואה גבוהים יותר מחשבון עו״ש או חיסכון, אך תצטרכו מאזן מינימלי גבוה יותר לפני שתתחילו לצבור בהם. אתם מוגבלים ל-6 פעולות בכל חודש, הכוללות רק 3 המחאות שנכתבות בתקופת חודש. יסופקו לכם עלויות ועמלות הבנק לחשבון מסוג זה.

חשבון חיסכון – מזומן שנשמר בחשבון חיסכון פחות זמין מזה שנשמר בחשבון עובר ושב, שממנו אפשר למשוך באופן כללי ללא הגבלות. חשבון חיסכון יכול להיות חיסכון ספרים או חיסכון הצהרה. בחיסכון ספרים תקבלו ספר רישומים שבו תוכלו לרשום את כל ההפקדות והמשיכות ולעומת זאת בחשבון הצהרה תקבלו בדואר באופן קבוע הצהרה שמראה את המשיכות וההפקדות. 

תעודת הפקדה (הפקדה מוגבלת בזמן) – מחזיק כספים לתקופה קבועה מראש, לרוב ממספר חודשים ועד כמה שנים. חשבון זה נותן לרוב את אחוזי התשואה הגבוהים ביותר. ככל שהתקופה שאתם מתחייבים אליה ארוכה יותר, כך תהיה הריבית גבוהה יותר. פתחו חשבון זה רק עם כסף שלא תצטרכו באופן מיידי, מכיוון שמשיכת כספים לפני סוף התקופה תגרום לתשלום קנס. חלק מהבנקים ייתנו לכם למשוך את הריבית שנצברה לפני סוף התקופה ללא קנס. יש לבדוק את תאריך סיום התקופה, אפשרויות החידוש ותקופת החסד (במידה וקיימות) לאחר סוף התקופה ולפני חידוש אוטומטי של החשבון.

חשבון בסיסי (No Frill) – מציע חבילת שירותים בסיסית במחיר נמוך. חשבון זה ייתן לכם דרך נוחה לשלם חשבונות והמחאות מזומן בשביל פחות ממה שתשלמו בלי חשבון. הם חשבונות עו״ש, אך יש לכם מספר מוגבל של פעולות שאתם יכולים לבצע (משיכות והפקדות). על חשבונות אלו לא תקבלו אחוזי תשואה. השוו בין חשבונות בנק בסיסיים לעו״ש כדי לבדוק עלויות נמוכות ותנאים מינימליים למאזן.

חשבון איגוד אשראי – איגודי אשראי מציעים חשבונות הדומים לחשבונות במוסדות פיננסים אחרים, אך עם שמות שונים. במקום עו״ש, הוא נקרא חשבון ״מתווה משותף״ (Shared Draft), במקום חסכון, נקרא ״משותף״ (Share), ובמקום תעודת הפקדה הוא נקרא ״תעודה משותפת” (Share Certificate). 


עמלות בנק

בכל בנק יש להשוות:

 • תשלום בנקאי חודשי קבוע
 • עמלת בדיקת מאזן
 • עמלת חיוב אם המאזן שלכם יורד מתחת לגובה סכום מסוים
 • עמלה לכל הפקדה ומשיכה שנעשים בחשבון כאשר אתם נכנסים אל הסניף או משתמשים בכרטיס ATM (בבנק שלכם או בבנק אחר)
 • עמלות על חשבון עו״ש כאשר אתם מזמינים פנקסי המחאות ולכל המחאה שאתם נותנים.
 • עמלה על בקשה לעצור חיוב או ביטול המחאה.
 • הוזלה בעמלות אם אתם מתחייבים להפקיד באופן ישיר את המשכורת או התשלומים הממשלתיים שלכם (כגון המחאה מSocial Security)
 • עמלה על חיוב שחוזר או המחאה שחוזרת או על העברה של המחאה שנכתבה על ידי אדם אחר.


חשוב להשוות בין סוגי חשבונות בנק שונים והמאפיינים שלהם כשבוחרים בנק. החשבון שתפתחו יהיה תלוי בצרכים שלכם.


...Read All
Keshet
Ziv
Shoval
Saar
32Saved
הגיבו
3785

דרכים להעביר כסף בין ישראל לארה״ב

list
9 פריטים
על ידי הומיז homeis
Dashed border

כל הדרכים להעביר כסף מפה לישראל, ולהפך. מוזמנים לתרום מניסיונכם, לדרג או להוסיף.

...Read All
Ronen
Yael
A
Michal
96Saved
Dashed border

להלן הדברים שצריך על מנת לחדש דרכון ישראלי בניו יורק:

 1. להוריד ולמלא את טופס הבקשה לדרכון חדש כאן: http://mfa.gov.il/MFA_Graphics/MFAHEB%20Gallery/2010/nipuk_darcon.pdf

2. להביא את הדרכון הישן.

3. להביא שתי תמונות פספורט עדכניות על רקע בהיר. בקומת השירות יש מכונת ״פוטו רצח״ שמנפיקה 4 תמונות ב-$5 בלבד (מזומן בשטרות של $1 או $5).

אני הצטלמתי ב-CVS ב-$15 וקיבלתי רק 2 תמונות - כפרות.

4. לגשת לקונסוליה בכתובת 800 2nd Ave New York, NY

5. הקונסוליה פתוחה בימים שני עד שישי בין 9 בבוקר ועד 12 בצהריים למעט בימי חגים ישראלים וחגים אמריקאיים - מומלץ לבדוק באתר הקונסוליה ליתר ביטחון

6. עלות החידוש $76. ניתן לשלם בכרטיס אשראי בלבד בקופה שבמקום.

7. הדרכון יהיה מוכן לאיסוף בקונסוליה בתוך כשלושה שבועות - בכל מקרה יגידו לכם במקום מתי. לחילופין - ניתן לבקש שישלח בדואר בעלות של $13.

בהצלחה!

...Read All
Nofar
Ifat
Yehudit
Liron
31Saved
הגיבו
291815

איך מקבלים כרטיס אשראי בארה"ב?

guide
על ידי CreditStacks - קרדיטסטאקס
Dashed border

חדש! כרטיס אשראי למהגרים לארצות הברית


בשעה טובה! סוף סוף קיבלתם את הג'וב המיוחל בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – ארצות הברית. החלום נראה ורוד מתמיד, אולם איך נכנסת המציאות לתוך החלום הזה?

רילוקיישן לארצות הברית הוא לא עניין של מה בכך. הסתגלות לארץ חדשה, התמודדות עם תרבות שונה וסגנון חיים אחר – כל אלה מהווים אתגר משמעותי. לכך מתווספים גם הצרכים המיידיים הקשורים במעבר: בחירות בית המגורים הנכון למשפחה, איתור מוסדות החינוך לילדים, לימוד השפה, הימים הראשונים בעבודה החדשה, וכמובן – הדאגה להיבטים הכלכליים, כגון פתיחת חשבון בנק והנפקת כרטיסי אשראי. 


המרוץ אחר כרטיס האשראי

פתרונות כרטיסי האשראי בארה"ב מרובים, אך בשבילך, ישראלי שעובר לארה"ב, האפשרויות מצומצמות ואף מתסכלות. 

אז מה בעצם צריך? בשביל לקבל כרטיס אשראי בארה"ב נדרשת היסטוריית אשראי (Credit History). התנהלותו הכלכלית של כל תושב ארצות הברית, החל מלקיחת הלוואה ועד תשלום חשבון החשמל, מתועדת ברישומיהן של לשכות האשראי (Credit Bureaus), ועל בסיס רישומים אלה מחושב ציון האשראי (Credit Score). הציון הזה משקף את הסיכון הפוטנציאלי שטמון במתן אשראי לאותו אדם. יתר על כן, כל חברות האשראי בארה"ב דורשות הצגה של Social Security Number (SSN) לטובת הנפקת כרטיס האשראי. 

בנקודת התחלה זו, כשתבקש לקבל כרטיס אשראי, תיקלע למבוי סתום. ממש "מלכוד 22". כיוון שאין לך היסטוריית אשראי לא תוכל לקבל כרטיס אשראי איכותי – וכיוון שאין בידך כרטיס אשראי איכותי, לא תוכל לבנות את היסטוריית האשראי שלך. לא משנה אם יש לך עשרות אלפי דולרים בחשבון הבנק, או משכורת שנתית של 6 ספרות, או תפקיד בכיר בחברה מצליחה – ברוב המקרים, ללא ציון אשראי מספק לא תוכל לקבל כרטיס אשראי. נקודה.

מה האופציות הקיימות כיום למהגר הישראלי לקבלת אשראי ולבניית היסטוריית אשראי? 

האפשרויות הניתנות כיום מוגבלות ולא מספקות:

Debit Card (כרטיס חיוב מיידי) – הכרטיס שמוענק לך מייד עם פתיחת חשבון הבנק. אמנם מדובר בכרטיס פלסטי שנראה כמו כרטיס אשראי, אבל כאן מסתיים הדמיון. מדובר בכרטיס שפועל על בסיס תשלום מיידי מתוך חשבון הבנק, ממש כמו מזומן. 

החסרונות ברורים: 

• הכרטיס לא מעניק קו אשראי (הכסף מנוכה מחשבון הבנק עוד באותו היום), ולכן יש לדאוג לתזרים מזומנים שוטף לאורך כל החודש. אי אפשר "לחלק לתשלומים" או לשלם רק בסוף החודש.

• בחלק מחנויות האון-ליין לא ניתן לשלם בכרטיס דביט.

• בכרטיסי דביט קיימת חשיפה גבוהה יותר להונאה – אם נגנב לך הכרטיס ובוצעו בו עסקאות ללא רשותך, יהיה לך קשה מאד לקבל את הכסף בחזרה.

• והחשוב ביותר: קניות באמצעות כרטיס דביט הן קניות מזומן, ולכן לא מדווחות ללשכות האשראי ולא "נספרות" לטובת בניית היסטוריית האשראי שלך.

Secured Credit Card (כרטיס עם פיקדון) – כרטיס אשראי שמאפשר להתחיל לבנות את היסטוריית האשראי בצעדים קטנים. סוג של "כרטיס אשראי למתחילים". לטובת הנפקת כרטיס זה, יבקש ממך הבנק או מנפיק האשראי להפקיד סכום כסף מסויים (נניח $500), ועבורו תקבל כרטיס אשראי עם מסגרת אשראי של $500. הבעייה המרכזית בכרטיסים אלה, מלבד ההרגשה המתסכלת ש"לא סומכים עליך", היא שמסגרת האשראי הנמוכה לא מספיקה לשימוש החודשי הממוצע.


שלושה ישראלים – רעיון אחד גדול!

שלושה הייטקיסטים שעברו את אתגר הרילוקיישן, ובפרט את הקשיים שבקבלת כרטיס אשראי, החליטו לעשות מעשה ולהקל על הבאים בתור להשתלב בקלות וביעילות בארצות הברית, ולהוריד דאגה משמעותית אחת מסל האתגרים שברילוקיישן. 

כך נולד CreditStacks.


CreditStacks - כרטיס האשראי האולטימטיבי למהגר הישראלי! 

חברת CreditStacks, הפועלת בשיתוף פעולה עם חברת מאסטרקארד העולמית, מסמנת את המהפכה שבהנפקת כרטיסי אשראי למהגרים מכל העולם, שמעוניינים להשתקע ולעבוד בארה"ב. 

CreditStacks הוא הפתרון הידידותי והנוח, המשלב יתרונות רבים שלא קיימים עד כה בשום כרטיס אשראי אחר המתאים לאוכלוסיית הרילוקיישן:

• מעניק מסגרת אשראי גבוהה – $5,000 

• ניתן להגיש את הבקשה לכרטיס עד 60 יום לפני מועד המעבר הצפוי לארה"ב ולקבלו מיד עם הגעתך לארצות הברית 

• אין צורך ב-SSN או בכתובת מגורים אמריקאית על מנת לקבל את הכרטיס

• רואים את העתיד ולא את העבר - אין צורך בהיסטוריית אשראי

• הכרטיס לא עולה לך כסף! אין דמי שימוש, ואם תשתמש בו ללא צבירת חובות – אין שום תשלום נוסף או ריביות

• סיוע בבניית ציון האשראי בדרך הפשוטה, הקלה והמהירה ביותר

• אפליקציה קלה לשימוש מכל מכשיר סלולרי, ובה כל המידע על רכישות שביצעת, תשלומים, פעולות – ואפשרות להתחבר ישירות לחשבון הבנק

• שירות ותמיכה 24 שעות ביממה


CreditStacks גאה להשיק בימים אלה את כרטיס האשראי הידידותי, הנוח והחכם ביותר כדי שהעתיד שלך בארצות הברית יהיה ורוד יותר, הרבה מעבר לחלום.


לקבלת פרטים נוספים והגשת מועמדות לקבלת כרטיס אשראי CreditStacks, אתם מוזמנים לבקר באתר ולמלא טופס הרשמה. 

creditstacks.com/apply/?promo=homeis

שיהיה לך מעבר נעים ומוצלח!


...Read All
Asaf
Aviv
Efrat
Moshiko
31Saved
הגיבו
9600
Dashed border

ניהול תקציב זה לא רק לעסקים, והיום עם כל כך הרבה עזרה טכנולוגית, מעקב אחרי ההוצאות שלכם יכול להיות הרבה יותר קל.

...Read All
Ronen
Guy
Naly
מושה
6Saved
Dashed border

לקבל את ההחלטה להפוך להיות אזרח ארה״ב היא אחת החשובות שתוכלו לקבל בזמן שאתם גרים בארה״ב. אתם מראים את התחייבותכם לארצות הברית והנאמנות שלכם לחוקה שלה על ידי קבלת החלטה זו ובתמורה תקבלו את כל ההטבות והזכויות שניתנות כחלק מהמעמד של אזרח ארה״ב. התאזרחות בארה״ב כרוכה בהסכמה להישבע נאמנות לארה״ב ולוותר על נאמנותכם לכל מדינה אחרת ולתמוך ולהגן על ארה״ב והחוקה שלה. כתושב קבע, יש לכם את רוב הזכויות שיש לאזרח, אך יחד עם זאת ישנן כמה סיבות שבגללן תרצו להפוך להיות אזרחים, כגון:


 • הצבעה בבחירות
 • לשרת בחבר מושבעים פדרלי, שהיא אחריות חשובה של אזרחי ארה״ב
 • להחזיק בדרכון אמריקאי בעת נסיעות ולקבל עזרה מהממשל האמריקאי, במקרה צורך
 • להביא את המשפחה שלכם לארה״ב באופן קבוע
 • קבלת אזרחות לילדים שנולדו במדינות אחרות
 • זכאות להגיש מועמדות לעבודות פדרליות
 • להפוך להיות נבחר ציבור
 • תושבות קבע ללא תנאים: הזכות לתושבות אינה יכולה להישלל מאזרח אמריקאי
 • זכאות למלגות ומענקים פדרליים
 • זכאות לקבלה של מספר הטבות פדרליות


תוכלו להפוך להיות אזרחי ארה״ב ברגע הלידה, או לאחריה אם תעמדו במספר תנאים.

כדי להפוך להיות אזרח ברגע הלידה עליכם: • להיוולד בתוך גבולות ארה״ב

או • שאחד משני ההורים שלכם היו אזרחי ארה״ב בזמן הלידה (במידה ונולדתם שלא בארה״ב)

כדי להפוך להיות אזרח לאחר הלידה עליכם: • להגיש בקשה לאזרחות ״נגזרת״ דרך ההורים שלכם (במידה והם אזרחי ארה״ב)
 • באמצעות תהליך התאזרחות


אזרחות המתקבלת באמצעות תהליך ההתאזרחות, שהיא השיטה העיקרית לקבלת אזרחות ארה״ב, היא כמעט אותו הדבר כמו קבלת אזרחות דרך לידה. יחד עם זאת, ישנן מספר הגבלות כגון: רק אזרחים מלידה יוכלו לשרת כנשיא ארה״ב, ואזרחים שלא מלידה יכולים לשרת כסנטורים או נציגים פדרליים רק לאחר מספר שנים שקבוע בחוק.

במידה ואתם עומדים בתנאי בסיס אלו, תוכלו להגיש בקשה להתאזרחות:

ישנה אפשרות שאתם רשאים לקבל חריגה מסוימת במידה ו:


 1. תושבות מתמשכת: לתקופת התושבות, ישנם כמה חוקים הקשורים באם קיבלתם את תושבות הקבע (הגרין קארד) שלכם דרך נישואים לאזרח/ית ארה״ב או בדרך אחרת. אם דרך נישואים, תצטרכו להיות תושבי קבע שומרי חוק למשך 3 שנים. לכל השאר תצטרכו להיות תושבי קבע שומרי חוק למשך 5 שנים.
 2. נוכחות פיזית וזמן בארה״ב: ספרו את מספר הימים המדויק בו הייתם מחוץ למדינה לפני שתגישו את הבקשה שלכם, זה יחסוך לכם זמן וכסף. כדי להגיש בקשה תחת חוק ה3 שנים חובה עליכם להיות נוכחים בתוך גבולות ארה״ב לתקופה מינימלית של 18 חודשים, כשבמהלך תקופה זו לא הייתם מחוץ לארה״ב יותר מ6 חודשים. כדי להגיש בקשה תחת חוק ה5 שנים חובה עליכם להיות בתוך גבולות ארה״ב תקופה מינימלית של 30 חודשים ושלא נשארתם מחוץ לגבולות ארה״ב יותר מ6 חודשים. בנוסף, עליכם להראות הוכחות שנכחתם פיזית באותו אזור שגרתם בארה״ב לתקופות של לפחות 3 חודשים.
 3. אופי ומוסר טובים: יש להראות שנהגתם בצורה חוקית ומתקבלת ולדווח אפילו על ההפרה הכי קטנה. במידה וביצעתם פשעים כגון נהיגה בשכרות, הימורים לא חוקיים, זנות וכו׳, לעולם לא תוכלו להפוך להיות אזרחים ורוב הסיכויים שתגורשו מהמדינה.
 4. כישורי השפה האנגלית: אלא אם אין באפשרותכם לקרוא, לכתוב או לדבר מבחינה גופנית בעקבות נכות כגון חירשות או עיוורון, או שאתם סובלים מנכות התפתחותית או מחלת נפש, עליכם לדעת לדבר אנגלית באופן בסיסי בצורה שוטפת.
 5. ידע חוקתי: עליכם לדעת על ההיסטוריה ושיטת הממשל של ארה״ב ובנוסף להבין ולקבל את עקרונות החוקה של ארה״ב.

  • הועסקתם בחו״ל בקטגוריות מסוימות
 • יש לכם ניסיון בשירות צבאי העונה על הקריטריונים
 • אתם בן/בת זוג, ילד או הורה של סוג מסוים של אזרחי ארה״ב.

תהליך ההתאזרחות כולל כמה שלבים וצורך בהגשת מספר טפסים שונים. אם אתם בגיל 18 ומעלה ורוצים להפוך להיות אזרחים, כדאי שתשיגו את טופס M-476 – מדריך להתאזרחות. מדריך זה מכיל מידע חשוב על התנאים והדרישות להתאזרחות. בנוסף, גם מתוארים הטפסים השונים אותם תצטרכו כדי להתחיל בתהליך ההתאזרחות. כדי לבדוק את זכאותכם להגיש בקשה להתאזרחות, בקרו במרכז המשאבים להתאזרחות בכתובת www.uscis.gov/citizenship. השתמשו בטופס

N-400, בקשה להתאזרחות, כדי להגיש את הבקשה שלכם. יש צורך בתשלום המתלווה בהגשת בקשה שכזו. כדי להשיג כל אחד מהטפסים הללו בקרו באתר רשות ההגירה האמריקאית בכתובת www.uscis.gov, או התקשרו לקו הטפסים של רשות ההגירה בטלפון 1-800-870-3676


...Read All
H
Adar
2Saved
הגיבו
162
Dashed border

מאת דניאל מידן

האם לא היה נהדר אם ההחלטות העיקריות בחיים היו מגיעות עם מפת דרכים? מי שכבר חצה את אותה קרקע מוכרת בטח ישמח לעזור לכם עם עצות סיפורי אזהרה והתרעה מפני סיכונים. למרות שזה עשוי להיות לא מעשי עבור רוב המצבים בחיים, זה דווקא כן המצב עבור מי שעומד לפני קניית בית. אז אם אתם חושבים על קנית בית ומוכנים להתארגן ולאסוף את כל המסמכים (כולל החזרי מס, W2s ותלושי משכורת) אז הנה המדריך "כיצד לבצע", ולהתכונן לנווט: 

שלב 1: מסמכים מסמכים מסמכים - הכל מתחיל ונגמר שם, קרדיט, משכורת, כסף בבנק, ויכולת החזר חודשית זה הבסיס לקבלת משכנתא. כמה כסף דרוש לקניית בית זה לא משחק ניחוש ואפשר בקלות לקבל את התשובה. אחרי בדיקה של הקרדיט שלכם ושיחה עם סוכן משכנתאות תדעו איזה תוכניות וריביות אפשריות, ואם תוכלו להרשות לעצמכם לקנות בית עכשיו ובכמה, מה העלות החודשית וכו.

שלב 2: קבלו מכתב pre approval: לאחר בדיקת המצב הפיננסי, תעסוקה והיסטוריה של המגורים, סוכן המשכנתאות יכול לקבוע את סכום ההלוואה שעבורו אתם זכאים. משם, תקבלו את המכתב המעיד על יכולתכם לקבל הלוואה, שיעזור במשא ומתן. על ידי הצגת מכתב זה למוכרים, הם ידעו שאתם קונים מאושרים ורצינים שאפשר לעשות איתם עסקים.

שלב 3: מציאת מתווך או סוכן הנדל"ן שיכול לעזור לכם עם כל שלבי ותהליך הקנייה (החלק הכי טוב הוא שהמוכר משלם גם לסוכן שלכם, לא אתם.) נא לוודא שאתם בוחרים סוכנים שאתם סומכים ומרגישים נוח לעבוד איתם כי הם היועצים שלכם בכל השלבים. ראשית, הם יעזרו לכם למצוא את הבית האידאלי, ינהלו את המשא ומתן על עסקה, ימליצו על אנשי מקצוע, על בדיקה של הבית, וידאגו שהכל נעשה כהלכה. תפקידם הוא לשמור על העסקה ולעבור אתכם את כל התליכים.

שלב 4: אינטרנט זה מקום מצויין להתחיל את החיפוש, אבל חשוב ללכת לכל בית שאתם מתעניינים במקום להסתמך על מה שרואים אוןליין . תבדקו כל בית עם עין בוחנת וביקורתית. אתם לא רוצים להתמקד רק במה שרואים, למשל המטבח עם קוורץ ואפליינסס חדשים עדין צריך לבדוק אם היה בעבר נזילות מים, עובש או נזק כללי כמו טרמיטים. בקשו דוח מהמוכר שמצהיר על כל הבעיות הידועות לו כולל גיל המכשירים, אינסטלציה, חשמל ומערכות המיזוג. 

השכונה שתבחרו היא חשובה לא פחות מהבית. ודאו שהמיקום עובד עבורכם וכל מה שצריכים נמצא מספיק קרוב.

שלב 5: משכנתאות - כן, היום עדיין אפשר לקנות בית עם רק 5% הון עצמי. אם אתם לוקחים משכנתא ושמים פחות מ -20 אחוזים דאון פיימנט תאלצו לקחת ביטוח משכנתא פרטית, או משכנתא שניה, אבל זה עדין יכול להיות מהלך עסקי משתלם, במיוחד אם אתם גרים בשוק נדל"ן חם. המחירים העולים יכולים לעלות את שווי הנכס ולתת אפשרות לבטל את הביטוח תוך שנתיים או פחות.

שלב 6: לאחר שמצאתם את הבית וההצעה שלכם

התקבלה, תצטרכו לשים 10% ( ברוב המקרים) אצל העו"ד של המוכר כדי לאכוף את החוזה ולהתחיל להזיז דברים. בשלב זה העו"ד שלכם מנווט את התהליך. 

ראשית, רצוי בדיקה בבית ואם נמצאו בעיות מתחיל משא ומתן עם המוכרים על מה תהיה האחריות שלהם לתקן. אחרי זה, מזמינים שמאי להערכת שווי בית. אם שווי הבית מגיע דומה או מעל ההצעה שלכם, תוכלו לעבור לשלב הבא, אם לא תצטרכו לחזור לשולחן הדיונים או לשים יותר דאון פיימנט. שלב הבא זה לבחור סוג משכנתא, ולקבל הערכה עבור עלויות הסגירה שזה בין 2 ל 5 אחוזים ממחיר הרכישה של הבית, מאוד תלוי באיזה מדינה הנכס.

שלב 7: שלב החתימות, אחרי שהטיטל בדק שהבית נקי מחובות ובעיות בעירייה, העו"ד אישר את החוזה והבנק אישר את המשכנתא אתם נפגשים עם המוכרים העו"דינים והבנק לחתימות והעברת בעלות. ברוב המקרים התהליך ממציאת הבית עד הסגירה לוקח בין 4-8 שבועות ומאוד תלוי אם קונים בית פרטי, קונדו, קואופ או בית בבעלות הבנק, תהליך שיכל לקחת אפילו 6 חודשים. ביום הסגירה אתם משלמים את התשלום האחרון שלכם שכולל עלויות סגירה והבלנס מ10% שכבר נתתם בתחילת התהליך. שאר הכסף מגיע מהמשכנתא, ומעשה אתם עכשיו בעלי הבית. מזל טוב.

הכותב הוא סוכן משכנתאות בניו יורק, ניו ג'רסי ופלורידה. לקבלת פרטים תתקשרו: דניאל מידן 201-615-7468 ואתר loandepot.com/dmeidan


...Read All
מושה
Shimon
Sharon
Shiree
49Saved
הגיבו
11377