Facebook pixel
Homeis
1,535 followers

משפטי ופיננסי בארצות הברית

רואי חשבון ויועצי מס מומלצים

list
53 פריטים
על ידי הומיז homeis
Dashed border

צריכים להגיש דו״ח מס? מנסים לתכנן את מדיניות המס הפרטית או העסקית שלכם? רשימת רואי חשבון ויועצי מס מומלצים לקהל הישראלי.

...Read All
Yael
Efrat
G
H
67Saved
Dashed border


היי חברים, 

במדריך זה אציג לכם באיזו גישה לדעתי צריך להגיע לניו יורק וכיצד מחפשים דירות להשכרה.


ראשית הקטינו ציפיות!!!

מה הכוונה.. מי שלא מכיר את ניו יורק מגיע עם ציפיות שהכל וורוד ושהכל זול ושהוא הולך לעשות מליונים ולגור בדירת חלום בלב מנהטן.. מי לא הגיע עם המחשבות האלה לראשונה כשעשה רילוקיישן (כולל אותי) :/

גישה!!!

לא רק להקטין ציפיות... הגיעו ללא ציפיות וזרמו כמה שאפשר.. הדירות בניו יורק לרוב ישנות ולא משופציות. ולכן בהתחלה הכל ייראה לכם מוזר וישר תסרבו לדירה. אחרי 700 דירות שתראו ועם טיפה/הרבה תסכול יפול האסימון ותתחילו להתפשר על מה שיש ותבינו אחרי כמה חודשים שהשד לא כזה נורא.

איך תמצאו דירות?

ראשית אני מציע בחום להכנס לכל קבוצה אפשרית בהומיז ובפייסבוק ולהתחיל לחקור ולהכיר ישראלים. אין לדעת מתי תצטרכו עזרה עם שאלות ותמיד נחמד שמכירים עוד אנשים שכבר חוו את ההתחלה הלא פשוטה. בהומיז, אצלנו, אפילו זה פשוט יותר כי אפשר לפלטר בין כל התוכן, מה שיוצר סדר ומביא לכם את התוצאות הרלוונטיות ביותר עבורכם.


אני ממש לא ממליץ לכם לחפש דירות באתר קרייג ליסט. כמות הנוכלים שם לא קטנה! איפה כן? פיצ׳ר נדלן כאן בהומיז וקבוצות כמו ״ישראלים בניו יורק״ אפליקציות כמו סטריט איזי, זילו, הוט פד וכו..


מה השלב הראשון?

ראשית אני ממש ממש ממש ממליץ לכם בחום לא לחתום על חוזה ולהתחייב לשנה, וכן לעשות סאבלט ב3-6 חודשים הראשונים שלכם בניו יורק, מדוע אתם שואלים כי אין לכם מושג איך זה לגור בניו יורק, היכן המקומות והאזורים הבטוחים ומה אתם אוהבים, מה קרוב לעבודה ובכלל מי נגד מי... 


שאלות נדרשות למציאת הדירה/סאבלט הרלוונטי


  • ראשית תשאלו את עצמכם באיזה אזור בא לכם לגור קווינס/מנהטן/ברוקלין.
  • שאלו בקבוצות נדלן ובקבוצות הגדולות האם הדירה שבא לכם לראות ממוקמת באזור טוב, ובטוח.
  • כשאתם בודקים ולהולכים לראות דירה תגיעו אחרי צהריים שתחווה איך ההרגשה להסתובב שם גם באור יום וגם בחושך.
  • בדקו מה מרחק הדירה מהסאבוואי. המלצה שלי שמרחק ההליכה לא יעלה על 6-7 דקות. מדוע? חוררףףףףףףףףףף תנסו ללכת בחורף במינוס מעלות יותר מ 5 דקות!!
  • לפעמים הדירה שאתם הולכים לראות זולה עבור מה שתקבלו... ולכן צריך לשאול מה הקצ׳. קורה שתגיעו לדירה יפה ותבינו שאין מעלית, מה שאומר שהדירה ממוקמת בקומה 4-6 בד״כ וזה ממש מבאס לחזור עם קניות ולעלות את כל המדרגות ובמיוחד שאתה מעבירים את כל הדברים שלכם.. לדעתי אחוז האנשים שמחזיקים מעמד בדירות כאלה הוא נמוך.
  • אם כבר החלטתם שתעשו סאבלט עדיף לא להתחייב לחוזה. ולחפש דירה עם שותפים וחדר מרוהט. ככה שאתם מסודרים להתחלה ואין לכם כאב ראש עם רכישת רהיטים והתחייבות שמה לא תאהבו או שהשותפים שלכם קצת מוזרים או ייצורים.. שתהיה לכם האפשרות להודיע חודש מראש על עזיבה ולהמשיך בחיפוש הדירה אחרי שכבר צברתם ניסיון וכבר הבנתם כיצד הדברים עובדים.


טיפ!!!!!

בעיר תקבלו דירות קטנות עם שכ״ד גבוה ובפרברים הדירות יותר מרווחות ויותר זולות. הכל עניין של העדפה ואופי.


קצת על ההתחלה שלי :)

אני העדפתי לחיות מחוץ לעיר, לשלם פחות ולחיות בדירת סטודיו גדולה ומרווחת.

הגישה שלי הייתה ועדיין היא.. הייתי בעיר כתייר, חוויתי, ראיתי. העדפתי לשלם פחות ולקבל יותר מחוץ

לעיר.

מבחינתי חצי שעה בסאבוואי לעיר זה לא ביג דיל. בחרתי (אחרי שהייתי בסאבלט 3.5 חודשים והבנתי מהם האזורים הטובים) בפורסט הילס קווינס, אזור שקט ובטוח עם מלא ישראלים והכי חשוב לי זה המסעדות והחנויות הכשרות. כל אחד והעדפות שלו.


טיפ!!!

למי שקורא את זה מהארץ, הדירות המפורסמות בניו יורק לחודש הקרוב הן לא הדירות של עוד שלושה חודשים ויותר. נכון, אני מסכים. תמיד טוב לסגור לפני אבל לא במקרה הזה. רוב הדירות שתראו שמפורסמות היום לא בהכרח יהיו רלוונטיות בעתיד. כי הדירות כאן נחטפות מהר. ההצעה שלי זה לפני מועד הטיסה שלכם כחודש לפני, חפשו בכל הכח סאבלט, חדר מרוהט בדירת שותפים ללא חוזה וללא התחייבות. תגיעו לניו יורק ומכאן... השמיים הם הגבול :)אשמח תמיד לעזור ו