Homeis
חיפושים פופולריים
עורכי דין
בייביסיטר
ארוחת בוקר
פסיכולוגים
חיי לילה
חיטוב וכושר
טיולי יום
מצרכים
ארוחת צהריים
חינוך
Corona

ישראלים בארצות הברית

הצטרפו לקהילת הישראלים הגדולה בארצות הברית

Nationality flags
כל מה שישראלים בארה״ב צריכים
הכל במקום אחד, ובעברית
עדכוני קורונה כל הזמן
הצג עוד

עדכון צהרים, יום שני 30.3


אוניית בית החולים USNS Comfort (חיל הים האמריקאי) עגנה בנמל ניו יורק וראש העיר, דה בלסיו ערך מסיבת עיתונים לקבלת האוניה.

בדבריו דה בלסיו מודה לאומה על התמיכה והעזרה לעיר ניו יורק ומציין שזו הוכחה לכך שניו יורק לא לבד.

בעיר ניו יורק בלבד מספר הנדבקים כבר הגיע למעל 36,000 איש ו-790 מקרי מוות.


דה בלסיו התייחס גם לתושבים שמפרים את ההוראות של ריחוק חברתי ואמר כי שוטרים ברחבי העיר יפרידו בין אנשים אם יראו התקהלויות, יורידו סלים במגרשי כדורסל ואפילו יסגרו גינות משחקים אם אנשים לא ישמעו להוראות. בנוסף, אם אנשים לא ישמעו להוראות השוטרים לאחר שאלו פנו אליהם בבקשה לריחוק, השוטרים רשאים להטיל קנסות כספיים על מפרי המרחק החברתי.


מושל מרילנד, לארי הוגן, הוציא צו בידוד לתושבים וגם הוא ציין כי מי שהמשטרה המקומית תראה שמפר את הריחוק החברתי ברחובות עלול לקבל קנס של עד $5,000 או/ו עונש של עד שנת מאסר בפועל.


ה- FDA בצעד חירום אישר שימוש בתרופה (אחת מני רבות) למלריה לניסיון בטיפול בחולי קורונה בטענה כי מדובר בסיכון ששוה לקחת אותו למרות שאין מספיק מחקר על כך שהתרופה אכן עובדת.


ספינת תיירים בשם זאנדם של חברת הולנד אמריקה, בדרכה לחופי פלורידה וזאת לאחר שנמצאו על הסיפון 189 אנשים שחולים עם תסמיני שפעת, שניים אובחנו כחולי קורונה ו-4 מקרי מוות.

הספינה הייתה אמורה לעגון בצ׳ילה אך נדחתה בעקבות התפרצות המחלה. ספינה נוספת של חברת הולנד אמריקה הנמצאת בתעלת פנמה גם כן קיבלה נוסעים בריאים מספינת זאנדם בכדי לשמור על הפרדה.

משמר החופים של פלורידה מודע לנסיבות ונערך בהתאם. האוניות צפויות להגיע לפלורידה ביום רביעי הקרוב.


לוס אנג׳לס מחקה אחר ניו יורק ומתארגנת למצב חירום בעיר: המשמר הלאומי ומתנדבים בצוותים רפואים מכינים את מרכז הכנסים הגדול העיר להיות בית חולים שדה בכדי לעזור לעומסים בבתי החולים במידה ויהיה הצורך.


אולימפיאדת טוקיו תפתח בתאריך 23.7.2021. כך הודיעו היום המארגנים היפנים.


ולסיום, דוקטור סקוט גוטליב, בעבר היה יושב ראש ה- FDA נותן הערכת התפשטות ברחבי המדינה ואפילו סימן חיובי קטן קטן מניו יורק.


*** מזכירים לכם, לחיצה על שיתוף למטה מאפשרת לכם לשתף בקלות את העדכונים עם חברים שלא כאן או עם הבית. ווטסאפ, sms, פייסבוק, ואימייל ***

עדכון ערב יום ראשון 29.3

סופ״ש נוסף בבתים עבר.


הנשיא טראמפ הודיע היום כי הוא מאריך את ההנחיות הפדרליות לריחוק חברתי עד ל-30 באפריל וזאת בעקבות העליה הניכרת בכמות החולים ומקרי המוות בימים האחרונים ברחבי המדינה ובזכות המלצתו של היועץ הבכיר של הבית הלבן למחלות מדבקות, דוקטור אנתוני פאוצ׳י.


ההנחיות הפדרליות כוללות:

  • המלצה לא לערוך מפגשים חברתיים או התקהלות מרובה של אנשים
  • אנשים בסיכון גבוה לסיבוכי המחלה שישארו בביתהם
  • מי שיכול לעבוד מהבית שיעשה זאת ככל הניתן
  • הימנעות מישיבה במסעדות וברים, יציאה לקניות שלא הכרחיות וטיולים מחוץ לבתים שלא חיוניים.


בארה״ב מספר האנשים שאובחנו כנשאים של וירוס הקורונה עולה על 130,000 איש עם 2,409 מקרי מוות עד כה. דר׳ פאוצ׳י טוען כי לפי קצב ההתפשטות בארה״ב נראה שידבקו במחלה מליוני אנשים ובין 100-200 אלף מקרי מוות מסיבוכים של המחלה.


במדינת ניו יורק מספר הנדבקים הגיע ל- 59,513 ו-965 מקרי מוות. מושל ניו יורק, אנדרו קומו, הודיע על שבועיים נוספים של הסתגרות בבתים ועסקים סגורים למעט מקרים חיוניים בלבד.

היום בלבד נרשמו 237 מקרי מוות במדינה, המספר הגבוה ביותר של מקרי מוות ביום אחד מאז ההתפרצות, קומו אומר כי ככל הנראה מספר מקרי המוות במדינה יהיה כמה אלפים בסוף הסיפור.


בעיר ניו יורק בלבד מספר החולים עומד על למעלה מ-25,000 איש. ראש העיר, ביל דה בלאסיו טוען כי הציוד הרפואי בבתי החולים בעיר יספיק לעוד כשבוע אחד בלבד והם זקוקים לאספקה מיידית.

עוד בעיר ניו יורק, בסנטרל פארק במנהטן מתארגנים להקים בתי חולים שדה עם 68 מיטות וציוד רפואי נוסף וזאת לאחר שבית חולים מאונט סיני ביקש סיוע מארגונים שונים.


בפלורידה המספרים עולים במהירות, למעשה, מדובר בהכפלה של מספר החולים בכל שלושה ימים בלבד.

נראה שהעליה במספר הנדבקים עולה באופן שווה ליחס העליה של מספר הבדיקות.

כחלק מאמצעי הזהירות שפלורידה נוקטת הוקמו נקודות בדיקה בכבישים המהירים המובילים אל המדינה בכדי לעצור רכבים המגיעים מניו יורק או/ו לואיזיאנה ולוודא שהם יכנסו להסגר.


בקליפורניה מספר הנדבקים מתקרב ל-6,000 עם 120 מקרי מוות עד כה.


במחוז לוס אנג׳לס מספר החולים זינק היום בעוד 332 מקרים והגיע כבר ל- 2,136 חולים ו- 37 מקרי מוות.

בעיר לוס אנג׳לס מדווחים גם על כ-30 חולים במערך הכבאות והמשטרה המקומית. כולם נמצאים בבידוד ומתאוששים.


באזור המפרץ סנטה קלרה עם מספר החולים הגבוה ביותר עם 646 חולים ואחריה סן פרנסיסקו עם 340.

רשות הפארקים בקליפורניה הודיעה כי היא סוגרת את כל 280 הפארקים הלאומיים במדינה לכניסת רכבים לאחר שאתמול, שבת, ביקרו הרבה מטיילים בפארקים.


לואיזיאנה הפכה להיות המדינה השלישית לאחר ניו יורק וקליפורניה בכמות הנדבקים עם 3,540 נדבקים ו- 151 מקרי מוות. מושל המדינה, ג׳ון בל אדוורדס, חושש מקריסת המערכת הרפואית במדינה כבר בשבוע הראשון של אפריל.


ולסיום, סרטון קצר עם סקירה של התפשטות הקורונה ברחבי העולם והתמודדות מולה.


אל תשכחו, מחר, יום שני בשעה 20:00 שעון ניו-יורק, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, מר דני דיין עולה לשיחה פתוחה על משבר הקורונה. להרשמה לחצו


*** מזכירים לכם, לחיצה על שיתוף למטה מאפשרת לכם לשתף בקלות את העדכונים עם חברים שלא כאן או עם הבית. ווטסאפ, sms, פייסבוק, ואימייל ***

עדכון בוקר יום שישי 27.3


הנשיא טראמפ טוען כי ניו יורק לא זקוקה ל-30 אלף מכשירי נשימה (ונטילטורים) כפי שטוען המושל קומו.


במערך הכבאות של ניו יורק FDNY נמצאו 170 אנשי צוות חולים בנגיף.


4 כבישים בעיר ניו יורק יסגרו לרכבים ויפתחו להולכי רגל בכדי לעזור לשמירה על מרחק אחד מהשני.

הרחובות שיפתחו הם:

במנהטן: פארק אבניו בין רחובות 28-34

בברוקלין: בושוויק אבניו בין ג׳ונסון אבניו לפלאשינג אבניו

בקווינס: שדרת 34 מרחוב 73-80

בברונקס: רחוב גראנד קורקורס בין איסט בורנסייד אבניו ורחוב 184


באזור המפרץ נעשים עוד ועוד בדיקות ומאמינים כי זו האסטרטגיה הטובה ביותר להילחם בהתפשטות הוירוס. נפתחים עוד מרכזים לבדיקות ועוד אתרים להגיע עם הרכבים לבדיקות. סגן ראש עיריית סן חוזה מעריך כי כיום ישנם בין 9,000 ל-19,000 נדבקים בעיר.


בלואיזיאנה מספר החולים זינק ל-2,305 כאשר כמעט מחצית מהם בניו אורלינס. מספר מקרי המוות נכון להבוקר הוא 83 מקרים כאשר 46 מקרי מוות הם בניו אורלינס.

מנהל בטחון פנים של ניו אורלינס אומר כי האסון הזה יגדיר את העיר מחדש.


הרבה מתושבי ניו יורק מנסים לברוח מהעיר ולצאת לאזורים שקטים יותר, נעימים ובתים פרטיים כדי קצת לצאת משיגעון העיר ולהעביר את הזמן בחיק הטבע אך ראשי הקהילות שאליהם הנהירה הגדולה ביותר מבקשים מניו יורקרים שלא לבוא!

בקשות לא להגיע נשמעות מההמפטונס בלונג איילנד, מהקטסקילס ודרום ניו ג׳רזי.


בסרטון המצורף מושל ניו יורק מגיב על חבילת הסיוע שהבית הלבן יעביר למדינה. קומו טוען כי החבילה לא מספיקה למדינה! המספרים רק נשמעים גדולים אך בפועל אנחנו זקוקים להרבה יותר.


*** מזכירים לכם, לחיצה על שיתוף למטה מאפשרת לכם לשתף בקלות את העדכונים עם חברים שלא כאן או עם הבית. ווטסאפ, sms, פייסבוק, ואימייל ***

הורידו עכשיו

והצטרפו לקהילת הומיז!