Homeis
חיפושים פופולריים
Coronavirus
אבטלה
עורכי דין
מצרכים
ישראל
טיולים
פסיכולוגים
Events

ישראלים בארצות הברית

הצטרפו לקהילת הישראלים הגדולה בארצות הברית

Nationality flags
איפה את/ה גר עכשיו?
מאיפה את/ה במקור?
כל מה שישראלים בארה״ב צריכים
הכל במקום אחד, ובעברית
עדכוני קורונה כל הזמןהצג עוד

ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט פרסמו הבוקר (רביעי) אזהרת מסע משותפת בה כל מי שיבקש להגיע לאזור ממדינות שבהן שיעור הנדבקים בקורונה גבוה באופן חריג, ידרש לשהות בבידוד במשך 14 יום.


מושלי שלוש המדינות ערכו מסיבת עיתונאים בה הודיעו על המהלך: "עלינו לוודא שהנגיף לא יופץ בשנית ע"י נוסע במטוס. עבדנו קשה מאוד כדי להוריד את שיעור הנדבקים, ואנחנו ממש לא רוצים לראות את הנתון עולה שוב", הסביר קואומו.


דרישת הבידוד תחול על תושבים במדינות שבהן שיעור ההדבקה גבוה מ-10%, לפי הממוצע ב-7 הימים האחרונים (או לחילופין, במדינות שבהן שיעור ההדבקה גבוה מ-10 על כל 100 אלף תושבים). 


הנתונים יעודכנו כל יום ולפי השינויים יוחלט האם להכניס מדינות נוספות לתוך הרשימה, או להוציא מדינות ממנה.


נכון להיום, תושבים מ-9 מדינות ידרשו להיכנס לבידוד של שבועיים בעת הביקור בניו יורק, ניו ג'רזי או קונטיקט: פלורידה, טקסס, צפון קרוליינה, דרום קרוליינה, אלבמה, אקרנסו, אריזונה, וושינגטון ויוטה.


גם מדינות אחרות נערכו בהתאם: רוד איילנד אסרה על כניסת רכבים עם לוחיות רישוי של ניו יורק, ופלורידה אף הורתה לתושבים המגיעים מהאזור לשהות בבידוד ביתי למשך שבועיים.


nbcnewyork.com/news/local/tri-state-t…


עדכון בוקר. רביעי ה- 1 ביולי


העיר ניו יורק מתכננת לפתוח 15 בריכות בעיר עד 1 באוגוסט.

בריכות ייפתחו בשכונות הבאות:

ברונקס: קרוטונה, מולאלי, האפן

ברוקלין: סאנסט, בטסי האד, K-Poo -

מאנהטן: המילטון פיש, ג'קי רובינסון, וגנר, מרקוס גארווי

קווינס: אסטוריה, ליברטי, פישר

סטטן איילנד: ליונס, טוטנוויל


מושל קליפורניה בורה על סגירת ברים ב- 7 מחוזות במדינה וצפוי להורות היום על מספר מגבלות נוספות על רקע הזינוק בכמות חולי הקורונה במדינה, ומספר המאושפזים בעקבות ההידבקות בנגיף.


בפלורידה, המושל, דה סנטיס, הבטיח לעיתונאים כי מדינתו יכולה להתמודד עם ההתפרצות המחודשת ואין צורך לסגור חנויות ומסעדות. "אנחנו לא חוזרים אחורה וסוגרים דברים," אמר והוסיף כי הבעיה היא לא אנשים שהולכים לעבודה, זה לא מה שגורם להתפשטות המהירה.

המסר של דה סנטיס לפלורדיאנים, במיוחד הצעירים שבהם: הגנו על הפגיעים. "יש לכם אחריות לא ליהיות במגע עם אנשים שעשויים להיות פגיעים יותר," אמר.


ובנושא אחר:

יונייטד איירליינס מתכננת להוסיף כ- 25,000 טיסות באוגוסט, בתקווה לנצל את העליה בביקוש, במיוחד ליעדי חופשות קיץ פופולריות.

הלקוחות חוזרים לאט לאט לטוס לטיולים להתאחד עם חברים ובני משפחה, למקומות שמעודדים התרחקות חברתית.


https://www.cnbc.com/2020/07/01/united-plans-to-add-25000-flights-in-august-as-customers-are-slowly-returning.html


עדכון בוקר יום חמישי ה- 2 ביולי


ארה״ב דיווחה אתמול על 50 אלף נדבקים חדשים בוירוס הקורונה ביום אחד, שיא יומי חדש מאז תחילת המשבר בחודש מרץ. מושלי מדינות כבר נוקטים צעדי החמרת נהלים ו/או הפסקת פתיחת העסקים באזורים נפיצים במיוחד.


בניו יורק אתמול הודיע המושל שהמעבר של העיר ניו יורק לשלב 3 בפתיחת עסקים ביום שני הקרוב 6.6 לא יכלול ישיבת סועדים בפנים המסעדות ובכך הישיבה בצידי המדרכות ובחצרות מסעדות בלבד ישאר בתוקף עד להודעה חדשה.


בקליפורניה המושל אתמול הורה על סגירת ברים, מסעדות, יקבים, אולמות קולנוע ומקומות בילוי משפחתיים כגון גני חיות ומוזיאונים ב- 19 מחוזות במדינה והוסיף כי עסקים יכולים להמשיך ולפעול אם הם יכולים לפעול באוויר הפתוח. הקשחת הנהלים בקליפורניה מגיעה בעקבות העלייה החדה במספרי החולים בוירוס במדינה שדיווחה על 8,000 הידבקויות חדשות ביום שני האחרון ואחוז המאושפזים בבתי חולים עלה גם הוא בשבועיים האחרונים ל- 43%.

וגם במישגן, מושלת המדינה הורתה על סגירת ברים ברוב אזורי המדינה לאור הזינוק במספר הנדבקים. למעשה, ההוראה לסגירת עסקים חלה על מי שיותר מ- 70% מרווחי העסק מגיע מאלכוהול ומכן שהסגירה חלה על ברים שאינם מגישים מזון, מועדוני חשפנות ומועדוני לילה, שאר העסקים יכולים להישאר פתוחים אך ללא ישיבה לקוחות בפנים העסק, רק ישיבה באוויר הפתוח. הוראת המושלת הגיעה לאחר שרשויות הבריאות במדינה מצאו כי 119 נדבקים מתוך 138 ביום אחד בילו בברים באותו שבוע.ישנן כמה קבוצות אוכלוסייה שלא היו זכאיות למענקי ה-Cares Act שהעניקו $1,200 כמעט לכל משלמי מסים בארצות הברית - אזרחים ולא אזרחים. על חלקן דילג המענק בכוונה, מרוויחים מעל 150 אלף דולר בשנה וכאלה שאינם תושבים רשמיים למשל. קבוצה אחת ספציפית הוחרגה בטעות: זוגות נשואים שבהם אחד מבני הזוג אזרח אמריקאי והשני אינו. אם גם אתם הגשתם דוח מס משותף עם בן או בת הזוג, ואחד מכם איננו אזרח אמריקאי, סביר להניח שלא קיבלתם את המענק, וגם לא את קצבת ה-$500 לכל ילד.


כך למשל, בגלל סיבה טכנית לחלוטין בדוחות המס, משפחה של חמישה שבה שני ההורים אזרחים קיבלה מענק של $3,900. משפחה של חמישה שבה אחד ההורים אינו אזרח, לא קיבלה כלום. הצעת חוק שעלתה לסנאט השבוע מנסה לתקן את הבעיה: על פי הצעת החוק, בן הזוג שעדיין אינו אזרח אמנם לא יקבל מענק, אך כל שאר בני המשפחה יקבלו את מה שמגיע להם. משום שהחוק הוצע על ידי סנאטורים רפובליקניים, הוא צפוי לעבור בקלות יחסית ולהיכנס לתוקף בימים הקרובים. כשזה יקרה, אנחנו כמובן נדאג לעדכן.


רוצים לקרוא עוד על המענק? לחצו כאן


https://www.forbes.com/sites/jimwang/2020/06/26/one-excluded-group-may-get-stimulus-check-relief-soon/#3e209d1a5f32