Indians in Chicago
המדריך השלם לעובדי אית״ן

המדריך השלם לעובדי אית״ן

by הומיז ניו יורק

ישראלים בארה״ב- לא הגענו לכאן בשביל האוכל.. באנו כי שמענו שאפשר לחסוך קצת כסף ושהעולם גדול. הבעיה היחידה (עלק) היא שרובנו לא מורשים לעבוד בארה״ב ומחפשים את הדרכים היצירתיות ביותר להשגת אישור עבודה.

לרוב אנחנו נמצא שהישראלים בארה״ב עוסקים באחד מן התחומים הבאים: נדל״ן, הייטק ועובדי אית״ן. (עבודות באופן חוקי הכוונה).

העבודה בגופים ציבוריים מטעם מדינת ישראל ידועה כעבודה לא מתגמלת כספית ולכן כנראה שמי שעובד בשירות הציבורי בארה״ב עושה זאת בשביל הויזה בתקווה להשיג גרין קארד מתישהו ולעבור עבודה או שמראש כוונתו לחוות קצת ארה״ב ולשוב ארצה עם אנגלית טובה יותר.


ויזות:

עובדי אית״ן שוהים בארה״ב על ויזה A1 מונפקת לדיפלומטים זרים ובני משפחותיהם הקרובה (דרגות בכירות כגון שגרירים, דיפלומטים וקונסוליים) ו A2 המונפקת לדיפלומטים בדרגות אחרות שאינן בכירות ובני משפחותיהם.

את ויזת הדיפלומטים יש לקבל מחוץ לארה״ב בשגרירות אמריקאית במדינה זרה כך שאם אתם נמצאים בארה״ב ואתם התקבלת לעבודה במשרד ציבורי ישראלי אתם תיאלצו לצאת מארה״ב בכדי לקבל את ויזת A1/2 ורק לאחר קבלת הויזה תוכלו לחזור לארה״ב. במידה ואין לכם תכנון לנסיעה ארצה ואתם מחפשים דרך לזרז הליכים תמיד תוכלו לקפוץ לקנדה לשגרירות האמריקאית בקנדה ועל הדרך קצת להנות מהרוח הקנדית הקרירה.


תנאי העסקה:

בשנה האחרונה נוהל משא ומתן בהשתתפות נציגי הממשלה ושירות המדינה, העובדים וההסתדרות, ולבסוף נחתם הסכם קיבוצי, הכולל כ-1,000 שקל (כ-$270 אמריקאי) מענק וכן שינויים במודלי השכר.

החל מתחילת אוקטובר 2018 חוק המינויים יחול על עובדי אית״ן (אזרח ישראל תומך נצייגות) הלוא הם עובדי עמ״י לשעבר. 

חוק המינויים הינו מסדיר את נושא המינויים לחלק מהמשרות בשירות המדינה, מפרט את הכללים להצעת משרה בשירות המדינה במסגרת מכרז, מסביר את נושא הבחינות והבדיקות שיש לעבור לשם קבלה למשרה, מגדיר סייגים למינוי בעת מצב של קרבה משפחתית בין עובדים, מחייב חובות שמירת סודיות והצהרת אמונים ועוד.

בכך שעובדי אית״ן הפכו להיות עובדי מדינה הם בעצם גם זכאים לתנאי העסקה של עובדי מדינה.

הרעיון הוא בעצם התאמת השכר ליוקר המחייה, קושי השירות, עלויות הדיור ועוד, לפי נתונים של חברת ייעוץ בינלאומית. עכשיו נותר לקוות שחברת היעוץ תדווח על נתונים מקסימלים כדי שעובדי אית״ן לא יפלו בין התשלום לחברת היעוץ לתשלום המיסים וישארו עם יין ותפוחים למתנת פסח וראש השנה.

אבל… רגע! 

כמו כל דבר ישראלי, מתחילים אותו, מסיימים ואחר כך שנים רבות עובדים על לתקן.

אנחנו עוד מחכים לתיקונים..בינתייים יש שביתות והסכמים ושוב שביתות וחוזר חלילה.. כשזה יגמר - נעדכן.


בקצרה- אם אתם כאן בכדי לחוות קצת אמריקה וזו הדרך היחידה שלכם לעבוד תוך כדי בצורה חוקית אז מדובר בפתרון מעולה אבל אל תצפו להתעשר.

אם אתם מתכננים להשתקע בארה״ב, להיות עובדי אית״ן זו דרך נהדרת להתחלה אבל כדאי לנסות למצוא דרכים אחרות להשתקע (לימודים, אהבה זוהרת או עבודה שתספק לכם ויזה שיכולה להפוך לגרין קארד בשלב מאוחר יותר) ולהמשיך לקוות לזכות בהגרלה לגרין קארד.

אם אתם פה בגלל הבן/בת זוג ואתם מחפשים תעסוקה, זה גם פתרון לא רע שגם יעזור בהתאקלמות (בכל זאת סביבה ישראלית וקפה עלית במטבח ומישהי אחת שתמיד מבקשים ממנה טייסטר צ׳ויס שהיא מחביאה במגירה.)


תזכרו דבר חשוב, עבודה היא עבודה והחוויה האמריקאית לטעמנו שווה את הבאסה שבעבודה בשירות הציבורי. חוץ מזה, עובדי אית״ן מקבלים את כל החגים האמריקאיים והיהודים וסופי שבוע ארוכים במיוחד (משישי בצהריים ועד שני) ואפילו מתנות לחגים וחופשת לידה! מה שאי אפשר לומר על רוב העובדים בארה״ב שלא עובדי שירות ציבורי ישראלי.

מה עושים במקרה של סירוב לויזה תיירות לארה״ב?

מה עושים במקרה של סירוב לויזה תיירות לארה״ב?

by הומיז ניו יורק

אתם צופים בטלוויזיה הוליוודית כבר שנים, חולמים לפגוש את אנג׳לינה ג׳ולי או ג׳ורג׳ קלוני ברחוב (זאק האפרון לצעירים), מתים לראות את הבית הלבן, פסל החירות, פירות יער ואת המדינה הענקית הזאת שמנסה לתקן את העולם וסוף סוף מתכננים את הטיול לארה״ב והופה… מזל שסיפרתם לחברים שאתם טסים לאמריקה והם מקנאה שואלים בפולניות ״יש לכם בכלל ויזה״? ואחרי שצחקו עליכם שכרטיס אשראי הוא לא ויזה לארה״ב, הגיע הזמן לבקש ויזה (אשרת כניסה) לארה״ב.


מנסיון של הרבה ישראלים שנפלו בסיפור הזה, תעשו לעצמכם טובה ואל תניחו שמדובר בסה״כ בטיול בארה״ב ואין שום סיבה שלא תקבלו אישור כניסה. לאמריקאים לא אכפת מי זה אבא שלכם וכמה כסף יש לכם בכיס. (אפילו בר רפאלי סורבה לעלות לטיסה לארה״ב ונאלצה לעמוד בתור לקבלת ויזה כמו אחרון הישראלים).


אל! אל תרכשו כרטיסים לארה״ב לפני שקיבלתם את הויזה! חבל שתשלמו קנס ביטול או שינוי טיסה.


הליך בקשת הויזה לתיירים הוא לא מסובך מדי אבל יכול להלחיץ. 

דבר ראשון תעשו סדר, תכנסו לאתר https://il.usembassy.gov/he/visas-he/ ותעקבו אחר ההוראות.

האמריקאים מאוד שונים מישראלים והם לא מעגלי פינות, לא עוסקים בקומבינות ולא משחקים משחקים. אם חסר לכם פרט בבקשה שלכם לויזה, לא תוכלו לעשות עיניים למראיין או לפנות ללב שלו.. ולא בגלל שאין לו לב אלא בגלל שבארה״ב חוק הוא חוק ונהלים הם נהלים ואם לא יעמדו בנהלים, במדינה הנחשקת ביותר בעולם להגר אליה, יהיה כאוס!

כמו כן שימו לב טוב טוב שאתם ממלאים את הטפסים בצורה הברורה ביותר, ללא שגיאות כתיב ומחיקות.


קיבלתם ויזה? מהמם! יאללה לרכוש כרטיס טיסה ולהיכנס לרשימות הומיז על טיולים ומסעדות נפלאות ברחבי ארה״ב.


קיבלתם סירוב לויזה? whaaaaat?! מה עושים?

לפני שאתם מתעצבנים וזורקים כפכף אל עבר המראיין תזכרו שהוא כנראה גם זה שיראיין אתכם בפעם הבאה ויתרה מזאת, הוא מחוייב לומר לכם מדוע סורבה בקשתכם לויזה. אז, תקשיבו למה שהוא אומר ותתארגנו בהתאם לבקשות שלו, תמשיכו לחייך ותיפרדו לשלום עד לפעם הבאה.

לא ניתן לערער על הסירוב לויזה ובטח לא לקבל את כספי תשלום האגרה אבל כן תוכלו להגיש פעם נוספת בקשה לויזה ומומלץ לחכות תקופה של 3-6 חודשים מיום הסירוב ויש כמובן להראות שינוי מסויים בסטטוס מהפעם הקודמת שבקשתם סורבה.


דוגמאות לסיבות הנפוצות לסירוב ויזה בקרב ישראלים והדרך להתמודד איתן לפעם הבאה:


 1. אי עמידה בדרישות הויזה וכוונות הגירה: כאשר לא הבאתם מספיק הוכחות לכך שמרכז חייכם הוא בארץ ושאין בכוונתכם להגר לארה״ב. מה עושים? בפעם הבאה מביאים מסמכים הקושרים אתכם לארץ ושישכנעו את הקונסול שמטרת הביקור שלכם בארה״ב הינו ביקור קצר בלבד. מסמכים אלו יכולים להיות אימות לנכס שאתה גר בו, הוכחה למשפחה שנשארת בארץ, אישור לימודים במוסד ישראלי, תלוש שכר עבודה רציפה וממושכת ועוד.
 2. רקע פלילי: במידה והורשעתם, הודתם במעשה פלילי ונשפטתם בנושאים הבאים: הונאה, תרמית, שוד, העלמת מס, תקיפה, אונס, עבירות סמים, שימוש והתמכרות לסמים, סחר בסמים, זנות, סחר יבוא או ייצוא של זונות או שאתם חשודים בסחר בסמים, זנות או בני אדם הרוב המכריע של הפעמים תקבלו סירוב לויזה לצמיתות ולא תוכלו לחזור ולבקש ובטח לא להיכנס לשערי ארה״ב. במקרים מאוד חריגים ניתן לבקש לחתום על תכנים הויתור של השגרירות האמריקאית לחשיפת מידע אודות המבקש.
 3. הונאה או הצגה מזויפת של הדברים: בהנחה שסילפתם וזיפתם מסמכים לבקשה ושיקרתם במהלך הראיון עם הקונסול. במקרה כזה בכל פעם שתבקשו ויזה תסורבו מאותה הסיבה אך תוכלו לבקש לחתום על תכנית הויתור ובכך לאשר למשרד הפנים האמריקאי לברר עליכם פרטים.
 4. שהייה בלתי חוקית: או ששהיתם בביקור בעבר מעבר לזמן השהייה שהותר לכם או שנכנסתם ויצאתם ללא אישורי כניסה ושהייה. למידע על מקרה מסוג זה תוכלו למצוא במדריך בהומיז: שהייה בלתי חוקית overstayלעיתים קורה שהמסמכים לא ממולאים כמו שצריך או שחסר לכם איזה טופס והקונסול ישלח אתכם הביתה להמציא את המסמכים החסרים לפני שהוא מאשר.

תזכרו שהאמת תמיד עדיפה על הניסיון להמציא הוכחות שלא קיימות. אם אתם מתכננים בכל זאת לעבור הגירה לארה״ב ולא רק להגיע לטיול אז הנושא מורכב יותר וההמלצה שלנו היא להגיש בקשות הגירה לויזה בצורה מסודרת ועדיף עם עורך דין המתמחה בנושאי הגירה לארה״ב. 


נשארתי בארצות הברית ב-Overstay. מה האפשרויות שלי?

נשארתי בארצות הברית ב-Overstay. מה האפשרויות שלי?

by הומיז ניו יורק

מכירים את זה שמגיעים אליכם חברים הביתה שלא הזמנתם אותם ועוד נשארים מעבר לשעות ביקור סבירות ואתם כבר אחרי מקלחת וארוחת ערב ורק מחכים שהם כבר יבינו את הרמז? אז ככה, רק יותר מחמיר.

"אני נוסע לארה״ב לעשות קצת כסף וחוזר."

ישנה הנחה רווחת בקרב הישראלים הצעירים כי בארה״ב הדרך לעושר קצרה יותר מבארץ וכך קורה שישראלים צעירים רבים (רובם לאחר צבא) מגיעים לארה״ב (לרוב באופן חוקי) על ויזת תייר עם רשות לשהות בארה״ב לתקופה מסויימת, מתחילים לעבוד בעבודה בלתי חוקית, וכשהם נדרשים לעזוב הם מחליטים להישאר מכל מני סיבות (זוגיות, עבודה טובה, חגים כיפים ועוד).


ההשלכות לשהייה בלתי חוקית בארה״ב:

באופן כללי במידה ואתם לא נשואים (כחוק לפחות) תוכלו להתחתן עם בעל אזרחות אמריקאית ולהתחיל הליך ארוך להשגת אישור שהייה ועבודה שבמהלכו אתם כנראה לא תוכלו לעזוב את שטח ארה״ב ובסופו גם מגיעה האזרחות המיוחלת. 

ולכל אלו שלא מצאו את אהבתם הנחשקת בארה״ב או שהגיעו עם אהבה מישראל ותקועים יחד בשהייה בלתי חוקית אבל האהבה פורחת להם, כדאי שתשימו לב:

-שהייה בלתי חוקית עד 6 חודשים תבטל את הויזת הקיימת שלכם ותפגע רק בסיכוי לקבל ויזת תייר פעם נוספת. 

(לרוב לא יפגעו הסיכויים לקבלת ויזת עבודה או נישואין בעתיד.)

-שהייה בלתי חוקית מעל 6 חודשים ועד שנה תבטל את הויזת הקיימת ותגרום למניעת כניסה לארה״ב ל 3 שנים עבור מבקשי כל סוגי הויזות.

-שהייה בלתי חוקית מעל שנה תבטל את הויזה הקיימת ותפסול את הזכאות לכניסה לארה״ב ל 10 שנים עבור מבקשי כל סוגי הויזות.


במידה ויצאתם מארה״ב לאחר שהייה בלתי חוקית, תחזרו ומשטרת הגבולות תראה במערכת כי שהיתם מעבר לזמן המותר באחד הביקורים הקודמים, לא תוותר לכם כניסה ובכדי להיכנס שוב תצטרכו לבקש מחילה/ויתור או באנגלית waiver מרשויות ההגירה ורק אם בקשתכם תתקבל בחיוב תוכלו לבקש להיכנס לארה״ב שוב.


מה זו בקשת חנינה? Waiver

בקשה מרשיות ארה״ב המוגשת באמצעות הקונסול למחילה/ויתור על עבירה או מניעה אחרת שבגללה נאסרה כניסתכם לארה״ב. התנאים לבקשת ה waiver שונים מתנאים לבקשות ויזה ומשתנים בהתאם לנסיבות העניין וסוג הויזה. בנסיבות מסוימות, לפי שיקול דעת רשויות ההגירה, תיאלצו להגיש בקשת חנינה בכל פעם שתרצו לבקר למרות שקיבלתם אישור בעבר. לכל סוג ויזה יש להגיש בקשת חנינה ספיציפית, אם קיבלתם אישור לבקשת חנינה לויזה מסויימת אין זה אומר כי קיבלתם אישור חנינה לויזה מסוג אחר.

ברוב המקרים אם תוכלו להוכיח שלא היה מדובר בכוונה תחילה, תביעו חרטה ומטרת נסיעה ברורה, הקונסול יעזור לכם לבקש מחילה לקבלת ויזה (מוגבלת ל10 שנים). תנאי נוסף לקבלת החנינה הוא הוכחת קשר ומרכז חיים בישראל כמובן. במידה ותנסו לטשטש ראיות, לשקר או שלא תודו בעובדות הידועות לקונסול, אתם מסתכנים במניעת כניסה לארה״ב לצמיתות. גם במקרה של נישואין פיקטיבים לא ניתן לקבל waiver. 

כמעט ברוב המקרים רשויות ההגירה יקבלו את המלצת הקונסול. 

 

שימו לב, חשוב מאוד!

תוכלו בכל שלב בשהייה החוקית שלכם לבקש הארכת שהייה ויפה שעה אחת קודם. כמו כל עניין בירוקרטי, הטיפול בבקשה עלול לקחת זמן ותקופת השהייה החוקית שלכם עלולה להסתיים בינתיים ואתם תיכנסו לתקופת שהיית יתר. בזמן ההמתנה אתם תחשבו לחוקיים ואם תקבלו תשובה חיובית זה יהיה נהדר אך רק לטווח הקצר וכנראה שלא תקבלו אישור הארכה נוסף (לכן כדאי לא להגיע למצב של שהיית יתר גם אם בשביל לבקש הארכה. עדיף לצאת מהמדינה ולחזור ולבקש בתחילת התקופה המותרת לשהייה)

במידה ותקבלו תשובה שלילי, רטרואקטיבית, כל תקופת ההמתנה בה שהיתם מעבר לזמן החוקי שלכם תיחשב לשהייה בלתי חוקית על כל המשתמע מכך. מה שאומר, לדוגמא, שאם חיכיתם מעבר לחצי שנה להארכה וקיבלתם סירוב, אתם שוהים בלתי חוקים מעבר לחצי שנה ותסורבו כניסה לארה״ב למשך 3 שנים!

 

אם הגעתם למצב של שהייה בלתי חוקית אנו נמליץ בחום להתייעץ עם עורך דין המומחה לענייני הגירה לארה״ב.

תוכלו למצוא פה בהומיז עורכי דין:

המלצות אמנות לספטמבר בניו יורק

המלצות אמנות לספטמבר בניו יורק

by Chelsea Gallery Tour /סיורי אמנות בניו יורק

יש כמה דברים שהופכים את חודש ספטמבר לאחד החודשים הכי כיפיים בשנה בניו יורק. החום המחניק והלחות המעיקה מתחילים לרדת - אבל החורף עוד רחוק רחוק. הרחובות עדיין מלאי חיים, אבל אוגוסט כבר מאחורינו ואיתו גם שיא עונת התיירים. הגלריות ברחבי העיר נפתחות לעונה חדשה אחרי פגרת הקיץ המנומנמת (ואיתן גם הסיורים החדשים והמרגשים שלנו). 


אז בין אם אתם מבקרים בעיר לחופשה אחרונה לפני שהקיץ נגמר בהחלט, או גרים כאן ורוצים להתרגש מחדש - אלה הסיורים הקרובים שלנו לסתיו 2019:


לחצו כאן להרשמה


פותחים עונה בגלריות של צ'לסי

הגלריות של צ'לסי מוכנות עם התותחים הכבדים אחרי פגרת קיץ ארוכה.

הסיור הראשון לעונה יתקיים יצא ברביעי ה-11.9 ב-10:30 בבוקר 


סיור אמנות סודית בטרייבקה

סיור של אמנות מפתיעה, חתרנית ובלתי מתפשרת. נבקר בחללי אמנות השמורים נחבאים מן העין הטומנים בחובם תרבות ניו יורקית מקורית ומפתיעה. בכל יום שישי החל מ ה-20.9


מכתב אהבה לדאון טאון ניו-יורק

אנחנו גאות להציג סיור חדש ומרתק בשיתוף עם אורטל סעדון הנפלאה, שחוגג את שלושת השכונות האהובות עלינו בדרום מנהטן: לואר איסט סייד היהודית, צ׳יינה טאון הסינית וליטל איטלי האיטלקית.

בכל יום רביעי ב-14:00


וכדי לסגור לכם את הפינה, שלוש המלצות נוספות החודש בעיר -


Photoville בברוקלין ברידג' - 

אחד מירידי הצילום הגדולים ביותר בעיר יתקיים בחינם ויציג מאות אמנים בכ-80 תערוכות מרחבי העולם. מעבר לתערוכות עצמן שמביא הפסטיבל, המתחם עצמו מעניין לא פחות, כאשר היצירות מוצגות בתוך מכולות ענק שהוסבו לגלריות ניידות. מעבר לכך במהלך הפסטיבל יערכו הקרנות, סדנאות, סמינרים שיחות והרצאות לחובבי צילום ולמקצוענים. שוק האוכל המפורסם סמורגסבורג יתארח באירוע ויקים במתחם ביר גארדן לצד מבחר דוכני אוכל. 

12-22 בספטמבר, ברוקלין ברידג' פארק, חינם. 


second Sunday at pioneer works

מרכז האמנות פיוניר וורקס, הממוקם ברד הוק שבברוקלין, מארח במהלך הקיץ אירועים שונים ברחבי העיר. סקונד סאנדיי הוא אירוע חינמי שנערך בכל יום ראשון השני בחודש, ובו הופעות חיות, אוכל, ביקורי סטודיו, תערוכות ומופעים אינטרקטיביים. בחודש ספטבר, הם יתארחו בגוברנאב איילנד, אי קטן סמוך לדאון טאון ניו יורק ששומש כבסיס צבאי בעבר הלא רחוב של העיר והוסב בשנים האחרונות למתחם שלם של, אמנות ויזמות. ההגעה לגוברנס איילנד היא דרך מעבורת של 15 דקות היוצאת בכל כל חצי שעה אל האי ובחזרה.

8 בספטמבר, 12:00-18:00, נולן פארק בגובנורס איילנד, חינם. 


Beyond the streets

אחת מתערוכות הגרפיטי ואמנות הרחוב הגדולות של השנה, ביונד דה סטריטס מציגה עשרות אמנים מפורסמים יותר או פחות בסצנה ומספקת להם קנבסים ענקיים ברחובות וויליאמסבורג, ברוקלין. יותר מ-100 אלף סקוור פיט יהפכו ליצירות אמנות ברמה מוזיאלית, לצד הופעות, הקרנות סרטים והרצאות. הצצה מרהיבה לאחת הסצנות המגניבות בעולם אמנות הרחוב היום, בניו יורק ובכלל. 

כל החודש, חמישי-ראשון 11:00-20:00, 25 Kent Ave, כרטיסים נמכרים ב-25$ למבוגר ו-12$ לילד. 

עישון והחזקת מריחואנה בניו יורק - חוקים וכללים

עישון והחזקת מריחואנה בניו יורק - חוקים וכללים

by הומיז ניו יורק

שנת 2018 הייתה שנה שבה מדינת ניו יורק שינתה את כללי המשחק בכל הנוגע לעישון והחזקת מריחואנה.

 • החל מחודש ספטמבר 2018 ניתנה הוראה לכוחות המשטרה בניו יורק שלא לבצע יותר מעצרים או להטריד אזרחים בגלל עישון קנאביס בציבור, אם לא מעורבות באירוע עבירות נוספות.
 • בחודש אוגוסט 2019 אושר ונכנס חוק אי ההפללה - חוק המבטיח כי כל תושב מדינת ניו יורק שנתפס כאשר ברשותו פחות מ-2oz מריחואנה (קצת יותר מ-50 גרם) לא יואשם בעבירה פלילית.


קנסות ואכיפה:

 • תושב שברשותו נמצאה כמות של פחות 1oz מריחואנה - גובה הקנס יהיה עד $50.
 • תושב שברשותו נמצאה כמות של יותר מ-1oz ועד 2oz מריחואנה - גובה הקנס יהיה עד $200.
 • נהגים שייתפסו מעשנים קנאביס או שייעצרו לבדיקה ויתגלה כי צרכו קנאביס, יזכו לטיפול פלילי מלא שכולל מעצר, חקירה ופתיחת תיק במשטרה, זאת כדי להדגיש לציבור שנהיגה ברכב תחת השפעת סמים חמורה מצריכת סמים לכשעצמה.
 • כל רישום פלילי של תושב ניו יורק שהואשם בעבר בהחזקת מריחואנה בדרגה ראשונה - ימחק באופן מיידי.
לייבור דיי / מה זה אומר ומה סגור?

לייבור דיי / מה זה אומר ומה סגור?

by הומיז ניו יורק

לייבור דיי, יום העבודה, חל ביום שני הראשון של חודש ספטמבר בכל שנה. ביום זה, אמריקאים רבים משוחררים מהעבודה ומנצלים את היום החופשי לחגוג עם משפחותיהם וקהילותיהם.

לייבור דיי מסמל את כוחם של העובדים, בהחלטה שנקבעה על ידי הנשיא גרובר קליבלנד בשנת 1886 לאחר התנגשויות בין שוטרים לבין מפגינים למען זכויות עובדים, בחודש מאי של אותה שנה. ההתנגשויות הפכו לאלימות במיוחד והסתיימו בהרוגים בשני הצדדים. הנשיא קליבלנד, אשר חשש מכך שהראשון במאי יהפוך ליום לציון המאבק האלים של העובדים באמריקה, החליט להעביר את החג לשבוע הראשון של הסתיו.

אלו השירותים שיהיו סגורים או יתנו מענה חלקי לציבור:

בנייני ממשלה:

 • משרדי העירייה, כולל בתי משפט, דואר יהיו סגורים
 • בתי הספר הציבוריים בעיר יפתחו שוב רק ב-5 בספטמבר.
 • דואר לא יחולק
 • רוב הבנקים יהיו סגורים
 • הספריות הציבוריות יהיו סגורות למשך כל הסופ״ש כולל בלייבור דיי

תחבורה:

 • כל שירותי הMTA (סאבווי ואוטובוסים) יעבדו במתכונת סופ״ש. מה שאומר שקווים שלא עובדים בסופ״ש לא יפעלו גם בלייבור דיי.
 • קווי מטרו צפון יפעלו במתכונת שבת
 • קווי לונג איילנד רואד וקווי מטרו צפון Port Jervis ו-Pascack Valley יפעלו במתכונת סופ״ש
 • כדי לעזור לתושבי העיר לצאת מהעיר ביום שישי, רכבת לונג איילנד רייל רואד LIRR תפעיל 8 קווים נוספים מתחנת פן סטיישן את מטרו צפון יוסיף 17 רכבות מגראנד סנטרל
 • תחנת Eastern Parkway-Brooklyn Museum בקווים 2/3/4 תהיה סגורה החל מ-6 בבוקר ועד 8 בערב.
 • ברוקלין: צפו לשיבושים בקווי האוטובוס: B12, B14, B17, B41, B43, B44, B44 SBS, B45, B46, B46 SBS, B48, B49, B69 ו-B69.
 • הכניסות לתחנות לכל אורך Eastern Parkway בברוקלין יהיו סגורות לרגל מצעד West Indian-American החל מ-11 בבוקר עד 7 בערב. ה-MTA הודיע כי קווי האוטובוס הר״מ שעוברים באזור ישנו את מסלולים.

חנייה:

 • ניתן יהיה לחנות בצידי הכבישים במתכונת סופ״ש

שירותי תברואה:

 • כל השירותי איסוף זבל והמחזור לא יפעלו כולל איסוף אשפה ציבורית.
 • תושבים בשכונות בהם מתקיים איסוף אשפה בימי שני יורשו להוציא את האשפה לרחוב רק אחרי השעה 4 בצהריים
 • תושבים בשכונות בהם מתקיים איסוף מחזור בימי שני יורשו להוציא את האשפה לרחוב רק אחרי השעה 4 בצהריים כאשר הפינוי הראשון אחרי לייבור דיי יהיה ב-8 בספטמבר
כל מה שצריך לדעת על שירותי הבידוק המהיר בשדות התעופה

כל מה שצריך לדעת על שירותי הבידוק המהיר בשדות התעופה

by הומיז ניו יורק

לרוב האנשים הבידוק הביטחוני בשדות התעופה אומר תורים ארוכים, הורדת נעליים, הפרדת מחשבים ובידוק מדוקדק של כל תכולת התיקים שלכם.

לחלק מהאנשים, כל הבלאגן הזה יכול להיחסך באמצעות שירותי הבידוק המהיר של רשות שדות התעופה. סוגי השירותים הם Global Entry, TSA PreCheck, CLEAR, SENTRI ו-FAST, ולכל אחד מהם יש הטבות מיוחדות. אז מה ההבדלים ביניהם?


TSA PreCheck:

אם אתם מנויים לשירות הזה, יהיה כתוב על כרטיס העלייה למטוס שלכם "PreCheck”, מה שיאפשר לכם לעבור בידוק בטחוני בתור נפרד. תור ה-"PreCheck" בדרך כלל יהיה קצר יותר משמעותית, ואלו הדברים הכלולים בשירות:

 • אין צורך להוריד נעליים
 • אין צורך להוציא את הלפטופ מהתיק שלכם
 • אין צורך להוציא את תיק המקלחת שלכם (כל עוד הוא עומד בנוהל 3-1-1 שאומר שמותר להעביר נוזלים בבקבוקים של עד 3.4 OZ (100 מ״ל) או פחות.
 • אין צורך להוריד את החגורה שלכם
 • אין צורך להוריד ג׳קט מעליכם

בשירות הזה לא רק שהכל יהיה פחות מסורבל וקצר יותר, גם לא תצטרכו לארוז את הדברים שלכם שוב לאחר הבדיקה.


למה לבחור בשירות "PreCheck”?

השירות הזה הוא הפופולרי ביותר בקרב נוסעים מהסיבות האלו:

 1. השירות עולה $85 ל-5 שנים (הזול ביותר מבין התוכניות המוצעות)
 2. באמצעות מנוי לשירות זה, תוכלו לעבור ביותר מ-200 שדות תעופה (לינק)
 3. זו התוכנית היחידה שחוסכת במאמצים פיזיים בעת הבידוק


איך נרשמים לשירות:

תצטרכו למלא טפסים הכוללים בדיקת רקע, תשלום של $85 וראיון קצר עם מספר שאלות.

לינק להרשמה


מי יכול להירשם לשירות?

אזרחי ארצות הברית ובעלי גרין קארד


Global Entry:

אם אהבתם את כל השירותים של ה-PreCheck, ובנוסף אתם טסים הרבה בטיסות בינלאומיות, אז את השירות הזה תאהבו במיוחד.

ראשית, השירות הזה כולל את כל ההטבות של ״PreCheck״ אז טכנית אם נרשמתם לשירות הזה אז גם נרשמתם לשירות ״PreCheck״.

השירות כולל בידוק בטחוני בשדות תעופה, מעברי יבשתיים ומעברים ימיים.

עלות השירות: $100 לחמש שנים.


עם Global Entry תחסכו את כל התורים של עמדות ההגירה והמכס בכניסה לארה״ב. בירידה מהמטוס ולפני איסוף הכבודה תראו שלטים המכוונים נוסעים הרשומים לשירות הזה שעוקף את כל התורים הענקיים הרגילים.

ישנם מספר שדות תעופה מחוץ לארצות הברית שתוכלו גם בהם לחסוך את התורים. בין המדינות תמצאו את אוסטרליה, דרום קוריאה וגרמניה. לרשימת שדות התעופה המלאה.


איך נרשמים לשירות:

תהליך ההרשמה דומה מאוד לתהליך של ה-PreCheck, פרט לראיון שבו תצטרכו לענות על מטרת הנסיעות הבינלאומיות שלכם וכמובן בדיקה שהדרכון האמריקאי שלכם בתוקף.


מי יכול להירשם לשירות?

אזרחי ארצות הברית, בעלי גרין קארד, ואזרחי המדינות: אנגליה, הודו, שוויץ, גרמניה, דרום קוריאה, פנמה, סינגפור, קולומביה, גרמניה, ארגנטינה ומקסיקו.

לינק להרשמה


CLEAR:

שירות זה מופעל על ידי חברה חיצונית שאושרה על ידי רשות שדות התעופה.

השירות לא עובד במקביל עם שני השירותים האחרים אלא בשיתוף עם רשות אבטחת שדות התעופה.

ההרשמה לשירות בעלות של $179 לשנה, הכולל ליווי של נציג של חברת CLEAR לתורים מיוחדים (בדרך כלל אין תור בכלל) שעוקף גם כן את תורי ההגירה והמכס. מנויים לשירות זה יצטרכו לעבור בדיקה פיזית מקיפה כמו שאר הנוסעים.

במידה ויש לכם כרטיס אשראי או כרטיס הנוסע המתמיד בחברת Delta או United השירות יעלה $119 או $109. תוכלו לרשום ילדים ללא עלות, וכל מבוגר נוסף שנרשם דרככם ישלם $50.

השירות פעיל ביותר מ-60 שדות תעופה, אצטדיונים ומתחמים בארצות הברית ותהליך ההרשמה אליו בדרך כלל מהיר וזריז יותר.

לינק להרשמה


SENTRI:

השירות ניתן לנוסעים המגיעים ונכנסים לקנדה ומקסיקו בכל שדות התעופה בהם קיימים שירותי TSA PreCheck. השירות כולל מעבר מהיר לכם ולרכב שלכם אם הגעתם דרך מעבר יבשתי באותה מתכונת כמו שירות ה-TSA PreCheck.


מי יכול להירשם לשירות?

אזרחי ארצות הברית, בעלי גרין קארד, ואזרחים קנדיים.

ההרשמה לשירות זהה לשירותים הנוספים ובעלות של $122.5 ל-5 שנים.

לינק להרשמה


NEXUS:

השירות ניתן לנוסעים המגיעים ונכנסים מקנדה בלבד בכל שדות התעופה בהם קיימים שירותי TSA PreCheck. השירות כולל מעבר מהיר לכם ולרכב שלכם אם הגעתם דרך מעבר יבשתי באותה מתכונת כמו שירות ה-TSA PreCheck.

השירות כולל בידוק בטחוני בשדות תעופה, מעברי יבשתיים ומעברים ימיים.


מי יכול להירשם לשירות?

אזרחי ארצות הברית, בעלי גרין קארד, תושבי קבע קנדיים ואזרחי מקסיקו.

ההרשמה לשירות זהה לתוכניות האחרות ובעלות של $50 לחמש שנים.

לינק להרשמה


FAST:

השירות הזה ניתן לנוסעים המגיעים במשאית מסחרית ונכנסים לקנדה ומקסיקו בכל הכניסות בהם קיימים שירותי TSA PreCheck. השירות כולל מעבר מהיר באותה מתכונת כמו שירות ה-TSA PreCheck.

השירות כולל בידוק מהיר במכס והאפשרות לעבור במסלולים מהירים.

בעת ההרשמה לשירות תצטרכו לבחור את המעבר הרצוי בחלוקה של צפון ודרום. אם אושרתם לשירות המעבר בצפון המדינה כנראה שלא תצטרכו להגיש בקשה נוספת למעברי דרום המדינה. במידה ואושרתם למעברי דרום המדינה, תיאלצו להגיש בקשה נפרדת למעברי הצפון.

מי יכול להירשם לשירות?

אזרחי ארצות הברית, בעלי גרין קארד, אזרחים קנדיים, תושבי קבע קנדיים ואזרחי מקסיקו.

לינק להרשמה

בואו נדבר על חיסון נגד נגיף הפפילומה 💉 ... ‏

בואו נדבר על חיסון נגד נגיף הפפילומה 💉 ... ‏

by Drorit Or, MD

בואו נדבר על חיסון נגד נגיף הפפילומה 💉 ... ‏ HPV היא קבוצה של יותר מ- 200 וירוסים 🦠 שחלקם מועברים במגע מיני. קיימת תת קבוצה של HPV - זנים 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58, שאחראים לרוב המכריע של מקרי סרטן צוואר הרחם. חלק מהנגיפים הללו יכולים גם להופיע כנגעים באברי המין, במיוחד זנים 6 ו- 11. למרבה המזל פותחו 3 חיסונים שונים למניעת סרטן צוואר הרחם: 📌 גארדסיל - נגד זנים 6, 11,16, 18 📌 גארדסיל 9 - נגד זנים 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58 📌סרבריקס - נגד זנים 16 ו -18 אז מתי מומלץ לחסן? החיסון מומלץ לבנים ולבנות בגילאי 11-12, אך ניתן לתת אותו כבר מגיל 9 ועד גיל 26. היום ניתן להתחסן עד גיל 45 לפי דרישה, עם הבנה שהחיסון עשוי להיות פחות יעיל. איך עובד תהליך החיסון? 🧬 בילדים מתחת לגיל 15 ואנשים עם חסינות ירודה, נותנים 2 זריקות בהפרש של 6-12 חודשים. 🧬 באנשים מעל 15 שנים החיסון מורכב מ-3 זריקות, כשפרק הזמן בין הזריקה הראשונה לשניה הוא חודשיים ובין הזריקה הראשונה לשלישית הוא 6 חודשים. ברגע שהשימוש בחיסון זה יהפוך להיות יותר נפוץ שכיחות סרטן צוואר הרחם תפחת משמעותית

לדבר באמריקאית

לדבר באמריקאית

by הומיז ניו יורק

מאת אופיר טל 


הרשו לי לשבור לכם מיתוס: כדי להסתדר בארה"ב לא צריך לדעת אנגלית. האנגלית היא בסך הכל אוסף של מילים, משפטים ועקרונות דקדוק שאפילו האמריקאים עצמם לא מבינים עד הסוף. כדי להסתדר בארץ האפשרויות צריך לרכוש הבנה עמוקה של ניואנסים; צריך לדבר אמריקאית. 


למרות שכולנו גדלנו ברמה זו או אחרת על סדרות אמריקאיות, כל קשר בינן ובין קודים תקשורתיים שמקובלים היום בארה"ב מקרי בהחלט. כדי לדעת לשחות בים האמריקאים שמסביבנו, וליצור איתם תקשורת טובה ומיטיבה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בפאזל המבלבל הזה: 


1. הקשיבו - אולי הטיפ הכי טריוויאלי שאפשר לתת הוא לפעמים לא להוציא הגה, ופשוט להקשיב. בין אם מדובר בשיחות חולין בעבודה, אנשים שניגשים אחד לשני במסיבה ושיחות בין חברים, לכולם יש עקרונות מפתח שחוזרים על עצמם. מכירים את התחושה הזאת, שיש רק שני ישראלים בחדר שמבינים אחד את השני בצורה שאף אחד אחר לא יבין? גם לאמריקאים יש את אותה תחושה בדיוק. כדי להבין אותה, צריך להיות הרבה בשיחות כאלה. אפשר לקפוץ למים העמוקים ולזרוק מילה או שתיים, אבל רצוי פשוט להיות שם ולהיות ספוג של מילים ורעיונות. 


2. הבינו את המשמעות האמיתית של ביטויים - ממש כמו קוד במחשב או משוואה מתמטית, לאמריקאים יש מונחים קבועים עם משמעויות קבועות. למשל, How are You אינו פתח לסיפור ארוך על מה עבר עליכם ואיך אתם מרגישים, אלה הזמנה לענות תשובה גנרית, ולהחזיר את השאלה: "good, and you?". או, “have a good one” מסמן את סוף השיחה, ומשמעותו: שיהיה לך יום טוב. כשאמריקאי באמת ירצה לדעת מה שלומכם, הוא לרוב יזמין אתכם לדבר בנפרד. עוד מוטיב ששווה לשים אליו לב הוא דפוס הצהרתי של שאלות, כמו: I’m curious to know about your thoughts on....במקום שאלה ישירה: "what do you think about…?" ככל שמתרגלים עוד ועוד שיחות עם אמריקאים, כך שמים לב לדפוסים השונים ומבינים מתי להשתמש במה. 


3. לשמור על קשר בלי ללחוץ - לכולנו המרחב האישי והפרטי חשוב, ובארה"ב הערך הזה מודגש ביתר שאת. האופן שבו אתם מציעים לאמריקאי לשמור איתכם על קשר חייב להשתנות בהתאם לסיטואציה, עיקרון שנכון במידת מה לגבינו הישראלים, ועקרוני מאד לגבי האמריקאים. 


*אינסטגרם או פייסבוק ככלי לשמירת קשר, נתפסים כידידותיים יותר באינטרקציות חברתיות אקראיות, מסוג השיחות המוצלחות שעולות בפאבים או בבתי קפה. שיחה ידידותית ואף פתוחה עם אמריקאי לא אומרת שהוא בהכרח רוצה להפוך לחבר שלכם במובן הקלאסי של המילה, אך לגיטימי לפתוח צוהר לקשר עתידי. אינסטגרם ופייסבוק הם מחייבים פחות מפלאפון, ולכן עדיף להציע בנונשלנטיות: "אתה מוזמן לעקוב אחרי באינסטגרם/להוסיף אותי בפייסבוק". 


*פלאפון ככלי לשמירת קשר, נתפס כמרחב האינטימי ביותר, חוץ מתקשורת פנים אל פנים. החליפו מספרי פלאפון רק אחרי שפגשתם את האמריקאי באופן חברי מספר פעמים. בעיני רבים מהם, זה נתפס כשלב הבא. גם כאן, עדיף להציע את זה באופן אגבי: feel free to text me whenever, או: "if you want I’m also available on phone if that works for you" . 


*כרטיסי ביקור, שיכללו במקרים רבים את כל אמצעי שמירת הקשר הם אמצעי תקשורת מקובל ואף מתבקש במפגשי נטוורקינג ובסמינרים מקצועיים. בעוד שאין זו בושה להציע את כרטיס הביקור שלכם, עוד לא נולד האדם ששנא שמתעניניים בעשייה שלו ונותנים לו במה לדבר על עצמו. התעניינו קודם כל בעשייה של האמריקאי, ובקשו ממנו את כרטיס הביקור שלו. מפאת נימוסין ואולי חוסר נעימות, הוא יחוש פתוח יותר להקשיב לכם, ולקחת גם מכם כרטיס ביקור. 


4. הגזר חייב לבוא לפני המקל - הכלל הזה רלוונטי בעיקר לבוסים שצריכים לתת משוב לעובדיהם, אך גם לכל כתיבת מייל שנעשית לצרכי עבודה. אחד המאפיינים הבולטים של תרבות העבודה האמריקאית היא רגישות להעברת ביקורת. גם אם בעיני רוחינו הביקורת הקשה שאנחנו רוצים להביע מגיעה ממניע ענייני, בעיני חלק מהאמריקאים היא עלולה להיתפס כאישית ומעליבה. בתרבות שמקדשת רווח ועבודה, פידבק חיובי לצד ביקורת הוא הכרחי לשמירת סביבת עבודה בריאה. אז איך עושים זאת? אם אתם בסיטואציה של העברת ביקורת על אמריקאי, מצאו דבר מה להחמיא עליו, והביעו את הביקורת באופן מסויג. השימוש במילה But עלול להיתפס כשלילת כל הדברים הטובים שאמרתם לפני כן. העדיפו להשתמש במונחים מכילים יותר כמו With it, alongside the advantages , וכו'. 


הנה מייל פיקטיבי לדוגמא, שכותב בוס לעובד שלו שמאחר באופן קבוע לעבודה: 


Matthew, I highly appreciate your work and the efforts you are making. With it, I would like to point out something that I think we can work on together. I have noticed that sometimes you are not coming to work at 9:00 am, and I would like to hear your perspective on this, and how we can solve this matter together.

Best Reagrds, 

Daniel 


אז מה היה לנו כאן? 

*מחמאה, שמציבה את העובד אוטומטית במקום פתוח יותר לקבל ביקורת

*הוספת ביקורת בלשון עדינה לצד המחמאה, שאפשר לעבוד עליה ביחד 

*פירוט הבעיה בתמציתיות וענייניות, בלי סופרלטיבים 

*בקשה מהעובד לשמוע את הצד שלו, ורק אז לחשוב איך לפתור את זה ביחד. 


5. טון דיבור, מבטא ומה שבינהם - באופן טבעי, קל לנו להתחבר יותר לאנשים שעושים מאמץ להבין את השפה שלנו ולדבר במבטא שדומה לנו. האמריקאים, עם כל הפתיחות והרב תרבותיות שבהם אינם שונים במובן זה. לכן, עשו מאמץ להתאים את המבטא שלכם: דעו איך להגות Th, את האות שחוזרת על עצמה בכל כך הרבה מילים. שימו לב לטון הדיבור, שמשתנה באופן טבעי בהתאם לשפה שאנחנו מדברים בה. בעוד שטון הדיבור האמריקאי נוטה להיות מתלהב ומוחצן בסיטואציות שדורשות מוחצנות (פאב, אירוע ספורט גדול או הופעה), הרי שטון הדיבור הישראלי יותר מוחצן באופן כללי. מעבר להבנה עמוקה של השפה האנגלית, הימצאות בסיטואציות אמריקאיות רבות ככל הניתן והתאמת טון הדיבור אליהם תסייע לכם בתחזוק הקשרים עם עמיתכם האמריקאים. 


6. הטלת ספק כתסמין לביטחון עצמי - בסרט "הנוקמים" מ-2012, יש סצנה שבה החייזרים המאיימים מהחלל החיצון מחריבים את ניו יורק. קפטן אמריקה, האלמנה השחורה וד"ר ברוס באנר (שכשהוא מתעצבן, הופך לענק הירוק) מסתכלים על הזוועה, וקפטן אמריקה אומר לבאנר בנחמדות: "Dr. Banner, now might be a good time for you to get angry". באנר משיב לו: "that’s my secret cap: I’m always angry", והופך לענק הירוק. 


מי מכם ששירת בקרבי בוודאי זוכר מקרי חירום. האם המפקד שלכם השתמש במונחים מטילי ספק במקום might? האם הוא אמר לכם: "אולי עכשיו זה זמן טוב לירות על המחבל?" כנראה שלא. המשפט הזה מהנוקמים, שגרר אחריו מחיאות כפיים סוערות מצד ההקהל, פוגע בול בעיקרון מפתח בתקשורת אמריקאית: שימוש במונחים מטילי ספק, כדי להביע דברים או רגשות שבאמת מתכוונים אליהם. זה כל כך מצחיק כי זה לוקח מצב אבסולוטי (סכנת חיים ממשית) ומכניס אליו ביטוי שנותן ברירה אחרת (might). למרבה העניין, שימוש בביטוים כאלה, כמו might או would נפוצים גם בעולם העבודה, בעולם בניית חברויות אישיות ובעולם הדייטינג. בתמצית הוא מגלם את חופש הבחירה. כישראלים שמדברים בלשון ישירה וחד משמעית זה עלול להישמע מוזר, אבל בארה"ב אלה ביטויים יוצרי עניין. "I might be able to do this, let’s discuss this more" נשמע מחוכם יותר מ “I’m into it!”, ו "I would like to try out some drinks with you…does Friday work?" נשמע פחות מאיים ויותר מזמין מ"Let’s drink wine this Friday, just you and me". 


כמו כל שפה בעולם, גם אמריקאית מוגדרת בזכות הניואנסים החברתיים שבה,. ככל שתעמיקו בקשר ובאינטרקציה עם אמריקאים, ככה תרגישו יותר ויותר כמוהם ותקחו את הטוב משתי התרבויות - הישראלית והאמריקאית.

1
2
3
22