אהלן חברים, מדריך זה פורסם בקהילת הומיז ישראלים בפילדלפיה.

הורידו והצטרפו לקהילה

download from Apple App Store
download from Google Play
homeis הומיז
homeis הומיז published a new  guide

דברים שכדאי לדעת לגבי מיסים

מדריכים
משפטי ופיננסי
Tax

אחת מעקומות הלמידה הגדולות והמבלבלות ביותר היא מערכת המיסוי של ארה״ב. מתוך כך שמערכת המיסוי האמריקאית כל כך סבוכה בהשוואה לארץ מוצאכם, חשוב לדעת למה לצפות לפני שנכנסים לאיזשהו תהליך. אם הגעתם לאחרונה לארה״ב ואתם מגישים דו״ח מיסים בפעם הראשונה, כמה נקודות יכולות להקל מאוד על התהליך.


לפני שאתם עוברים לארה״ב, חשוב שתשיגו דו״ח חשבונות פיננסים בבנקים זרים (FBAR) שהוא דו״ח שנתי שמראה על כל הנכסים הפיננסים שיש לכם מחוץ לגבולות ארה״ב. 


בארה״ב, תושב או אזרח מחויב להגיש טופס דיווח שנתי (טופס 1040(, שכולל את כל הכנסותיכם – משכר דירה, ריביות ואפילו זכיות בלוטו. עונת המיסים היא בין חודש ינואר לחודש אפריל בכל שנה. בתקופה זו עליכם לדווח מה הרווחתם בשנה שעברה וכמה שילמתם מתוך זה במיסים. לאחר מכן, תצטרכו לשלם לממשל תשלום נוסף (אם תשלום המיסים היה קטן מדיי) או לקבל כסף בחזרה (אם שילמתם יותר מדיי). מחובתכם להגיש את הדוח השנתי עד תאריך 15 באפריל של השנה הבאה. אזרחים זרים יכולים להגיש עד 15 ביוני ומקבלים הארכה אוטומטית עד 15 באוקטובר של השנה לאחר שנת המס. דיווח על חשבונות זרים (FBAR) חייב להיות מוגש עד ה30 ביוני של השנה שלאחר שנת המס ללא עיכובים או הארכות.


מיסוי פדרלי בארה״ב מאפשר ניכויים רגילים למבוגרים וילדים הכלולים בדו״ח ואלה נקראים ״פטורים״ (Exemptions). בתוך תחומי החוק הנוכחי, אתם יכולים לבחור לנצל הטבה נוספת, לבחור בין האופציה לניכוי רגיל (Standard Deduction, Sd) או ניכוי על בסיס חבילה (Itemized Deduction, Id). בהנחה שאתם זוג נשוי עם שני ילדים, האפשרות הראשונה Sd תאפשר לכם לבקש ניכוי נוסף בסכום קבוע, שתלוי באיך אתם מגישים את הדו״ח. האפשרות השניה Id תאפשר לכם הטבת מס משתנה שתכלול הוצאות רפואיות, אחוזי רבית על משכנתה ותרומות. מדינות מסוימות בארה״ב מאפשרות למיסים פדרליים להיכלל ברמת המיסוי במדינה. זהו לרוב מס של ספרה אחת, תלוי באיזו מדינה אתם, גובה ההכנסה וסוג ההכנסה.


גם אם אתם לא חייבים במיסים, יכול להיות שעדיין תצטרכו להגיש דו״ח ומצבכם כאזרחים או תושבים יקבע האם ואיך תצטרכו להגיש דו״ח על הכנסות. ההתחייבות לדווח תלויה בעיקר בגובה ההכנסה. לדוגמה, אם אדם יחיד מתחת לגיל 65 שהכנסתו מגיעה מעבודה מחויב להגיש דו״ח מס פדרלי ב2014 אם הרוויח יותר מ$10,150 באותה השנה, אך אדם יחיד מעל גיל 65 יצטרך להגיש דו״ח שנתי רק אם הכנסתו גבוהה מ$11,700 באותה שנה. הסף להגשת דו״ח משתנה ותלוי בגיל ומצב משפחתי. לדוגמה: אדם נשוי הבוחר להגיש דו״ח בנפרד מילדיו ואשתו מחוייב להגיש דו״ח עבור 2016 אם הכנסתו גבוהה מ$3,950 ללא קשר לגילו.


לעומת זאת, למרות הסיבוך שבמערכת המיסוי, יסופק לכם ממשק משתמש ידידותי למדיי לדיווח ותשלום של המס. כשנערכים נכון, אפשר לציית לכל החוקים של מערכת המס ואף להנות מהטבות מיסוי, אך חשוב לבדוק בצורה דקדקנית את כל התנאים לפני ההגשה.


Tsachi Bachar
AA
HM
Daniella Rilov
7Saved
הגיבו
1259