מדריכים לישראלים בפילדלפיה

הכל
משפחה וילדים
גוף ונפש
משפטי ופיננסי
טיולים
לייף סטייל
שירותים חיוניים
אוכל ושתייה
אחר
5 סיבות למחזר משכנתא עכשיו

5 סיבות למחזר משכנתא עכשיו

על ידי Meir Natan

אז מה, כולנו כבר יודע שהריביות על המשכנתאות כבר במגמת עלייה אבל הם עדיין לא רחוק מהמקום שבו הם היו הפעם, באביב האחרון. אבל גם אם עלו מעט, האם זה אומר שאתם לא צריכחם למחזר? התשובה הקצרה היא ... זה תלוי. בדיקה של הריבית הנוכחית שלכם, סוג ההלוואה, תנאי משכנתא, תזרים מזומנים יעזור לקבוע אם refinancing מתאים לך בכל עת נתון. אם אתם שוקלים את זה, תמיד כדאי לברר את כל האפשרויות על ידי שיחה עם סוכן משכנתאות (אני למשל.) בינתיים, הנה חמש סיבות שיכולות להיות מועילות : הסרת ביטוח משכנתא פרטית (pmi) עבור רוב ההלוואות, אם הדאון פיימנט על  הנכס הוא פחות מ -20 אחוזים נדרש לקחת ביטוח pmi  במקרים מסוימים, כאשר אתם מגיעים ל %20 מגובה ההלוואה ל-ערך (LTV) אפשר להיפטר מהביטוח אחרי שהבנק ידרוש הוכחה של שווי הבית. כדי להסיר Pmi, להלוואה FHA רק מימון מחדש יציל אותכם שיפור עמדות  אם אתם גרים מס שנים בבית, או התמונה הפיננסית שלכם השתנתה לטובה, הניקוד האשראי טוב יותר, ההכנסה גבוהה יותר, ורוב הסיכויים שיש לכם יותר הון עצמי,ואם הגורמים ששימשו לחישוב הריבית כאשר קניתם את הבית השתנו לטובה, ייתכן שכעת אתם זכאים לשיעור ריבית הנמוך ביותר. הקטנו את התשלומים שלכם אמנם זה עשוי להיראות countertuitive, ייתכן שתוכלו להוריד את התשלומים גם כאשר הריבית עולה, אבל זה בעיקר תלוי בגורמי ההלוואה המקורי שלכם. אם היה לכם ניקוד אשראי נמוך או ההלוואה מאובטחת בשנת 2011 או קודם לכן, ייתכן שתוכלו להוריד את התשלום החודשי על ידי מימון מחדש לתוכנית הלוואה אחרת. החלפו לריבית קבועה  עכשיו, כששיעורי הריבית הולכים וגדלים, זה  אפילו יותר הגיוני המעבר ממשכנתא משתנה 5/1 arm ל 30 שנה קבועה. מחזור עכשיו עשוי לחסוך אלפי דולרים במהלך אורך  ההלוואה. יכול להיות גם כדאי להסתכל על שינוי מסגרת הזמן של ההלוואה. אם הייתם על 15 שנה קבוע, ייתכן שתוכלו להבטיח קצת תזרים מזומנים נוסף על ידי הארכת 30 שנה והורדת התשלום החודשי. אם תרוצו להאיץ את זמן ההחזר,אפשר בדרך כלל לקבל ריבית נמוכה יותר עבור תנאים קצרים יותר על ידי מעבר מ 30 שנה ל 15. קחו את הכסף החוצה אם אתם מתכננים לרכישה גדולה, אם זה חתונה או מכונית חדשה, ריביות על סוגים אחרים של הלוואות יכולות להיות הרבה יותר גבוהות מאשר הריבית על המשכנתא. אם אתם טובעים מהריבית הגבוהה של כרטיס אשראי - או רוצים לעשות כמה שיפוצים בבית שלכם - מיחזור עם קש-אוט יכול להיות האפשרות האידיאלית. Cash-out" refinancing מאפשר לכם להלוות כנגד הון עצמי בבית שלך לשלם עבור רכישה גדולה, לאחד את החובות או אפילו לשים מקדמה על בית שני.  דניאל מידן סוכן משכנתא loandepot.com/dmeidan

אז מיהו פטריק הקדוש ועל מה ולמה חוגגים?

אז מיהו פטריק הקדוש ועל מה ולמה חוגגים?

על ידי הכי חם בעיר

יום פטריק הקדוש, שנחגג בכל שנה ב-17 במרץ, הפך עם השנים להיות יום חג לכל דבר באמריקה, אבל על מה ולמה?
ובכן, היום הזה הוא בעצם יום חג נוצרי-אירי, שנחגג ביום פטירתו של הקדוש פטריק, שנחשב לקדוש המגן של אירלנד וצפון אירלנד, ולמבשרה של הנצרות באי. פטריק נולד למשפחה בריטית, וכשהיה בן 16, נשבה על ידי שודדים אירים שפשטו על הכפר בו התגורר עם משפחתו, ובהמשך נמכר כעבד באירלנד.
במהלך שנותיו בשבי עבד כרועה צאן והחל לחוות חזיונות דתיים, שעודדו אותו להמלט מהשבי. לאחר שנמלט וחזר לבריטניה, מצא את ארץ מולדתו בשיא התמוטטות השלטון הרומי (תחילת שנות ה-400 לספירה), והנצרות נסוגה בפני פולשים סקסונים פגאנים. על פי המסורת הנוצרית, פטריק המשיך לחוות חזיונות שציוו עליו לחזור לאירלנד ולהפיץ את בשורת הנצרות, בשנים בהן מרבית תושבי אירלנד היו עובדי אלילים.
פטריק הצליח במשימתו מעל המצופה והכנסייה הנוצרית של אירלנד הפכה לחלק בלתי נפרד מן הכנסייה הנוצרית באירופה, במה שנחשב לתחילת הפיכתה של אירלנד למדינה נוצרית. בנוסף, הקדוש פטריק נחשב לאחד ההוגים הראשונים שתמכו בביטולה של העבדות.
עוד כמה הישגים מעניינים שמיוחסים לקדוש, הם גירושם של כל הנחשים מאירלנד (לא ברור האם מדובר פה בשינוי כתוצאה משינויי אקלים או במטאפורה לגירוש הכוהנים הדרואידים מהאי), וגם הסמל של אירלנד, התלתן המשולש, עלה לגדולתו כתוצאה מהאמונה שפטריק לימד את המקומיים על השילוש הקדוש באמצעות עלה התלתן.
כיום, חג פטריק הקדוש נחגג במדינות נוצריות רבות ברחבי העולם, ולרוב מצוין בתהלוכות גדולות ובשתייה מסיבית של בירה.
נפצעת? מה עושים.

נפצעת? מה עושים.

על ידי Homeis הומיז

טוב אז נקעתי או סדקתי את הקרסול אתמול. לא נעים. ובצורה שזה קרה אז עוד יותר מתסכל (אני עושה ספורט אתגרי, סנובורד, קייט, גלישת גלים, התחלתי איגרוף ובסוף זה קרה לי ביציאה מסמיטס בייגלס במטרופוליטן ווילייאמסבורג. תזהרו יש מדרגה ביציאה!) אז מה עושים? כן, כן עשיתי דר׳ גוגל והבנתי ש״Rice It״ לא קשור באורזים. וזה קיצור של: Rest ice compression elevated קול. עשיתי. ומה עכשיו? שבר? לא יודע! אז צילום. אבל כל הרפואה פה זה יקר פיצוצים, ולא ברור מה מו מי קורה עם הביטוח והסוג. אז יש פתרון, לשעת חירום שבהכרח לא יהיה סופר יקר. נקרא - CityMD שזהו בעצם ״המוקד״ כמו שאנחנו מכירים אותו, רק - יותר טוב. לפחות לפי החוויה האישית שלי. יש אותם בהרבה מאוד מקומות בעיר, עשו גוגל מפס. ולא יקר, כי הם אמרו לי שהמקסימום של המקסימום שהם יכולים לחייב את הביטוח הוא 400$, לא מעט אבל תאמינו לי שבמספרים של רופאים גם המקסימום הזה הוא סביל. אמרו לי שהX-Ray זה 40$ אז.. נקווה לטוב. הלכתי לשם, סופר נחמדים, והחוויה האישית שלי הייתה מעולה. ממש מקצועיים והרופאה שלחה אותי בו במקום לעשות רנטגן (X-Ray) והתוצאות חזרו מייד, והוחלט פשוט לעשות לי קיבוע ולתת לי קביים. עלות הביוקר שלי שם הייתה 75$ ואת שאר העלויות לקיבוע/קביים/רנטגן וכו׳ אני עובד על לברר מול הביטוח וכיצד אוכל לשלם עליהם. (שלמתי עם הFSA - הסבר כבר יהיה בפוסט אחר בעתיד) בנוסף, קבלתי מהם הפנייה ישירה לאורטופד במידה וארצה לברר בוודאות מה רמת החומרה וכיצד להחלים בדרך היעילה והנכונה ביותר. אני עם ביטוח לא להיט כרגע אז שוקל פשוט לא לזרום על ההצעה ולתת לזמן לעשות את שלו עם מנוחה, וחימום יומי של הקרסול בעדינות, ולהחזיר את הקיבוע כשאצא מהבית. מקווה להחלמה מהירה, יש לי סנובורד עוד שבועיים. תחזיקו לי אצבעות 🙏🏽
טיי בר - על שום מה ולמה?

טיי בר - על שום מה ולמה?

על ידי Homeis הומיז

אם יש לכם עניבות אז המדריך הזה בשבילכם. אם אין לכם עניבות אז עשו לי טובה, לכו תקנו כמה (נעשה מדריך עניבות בהמשך), ואז  תחזרו לפה לקרוא על: קליפס עניבה או באנגלית: tie bar זה התופסן הקטן הזה שמחזיק את העניבה. מכירים? פריט שמוסיף לדעתי המון, ממקם את העניבה כמו שצריך, ומוסיף למקצועיות שלכם, לדקדוק בפרטים ולסטייל. לפי טעמם אפשר לבחור קליפס עניבה במגוון צבעים, עם קישוטים או חלק, וממגוון חומרים - למשל מתכת או עץ. אז אחרי שהכרתם את הקליפס ויש לכם אחד כזה, איך לעשות את זה נכון: איפה למקם את הקליפס? המיקום הכי טוב מבחינה ויזואלית הוא בין הכפתור השלישי לרביעי בחולצה. תנסו - זה נראה מעולה. איזה אורך של קליפס לקנות? זה תלוי בעובי העניבה שלכם. לעניבות צרות יתאים קליפס קצר יותר ולעניבות רחבות יתאים קליפס ארוך יותר. בגדול, תרצו שהאורך של הקליפס יהיה בסביבות 3/4 מרוחב העניבה. קליפס למשל שקצר מידי נראה מצחיק, וקליפס שיושב על כל הרוחב של העניבה נראה גם מצחיק, לכן 3/4 זה פחות או יותר אורך הזהב 🙂 לכן אם יש לכם עניבות גם צרות וגם רחבות מומלץ שיהיה לכם שני קליפסים באורכים שונים (אחד קצר ואחד ארוך) כדי שתוכלו להתאים אותם לעניבות השונות. אז עכשיו עם הידע הזה לכו לקנות קליפס או שניים לפי טעמכם והופ שדרגתם את הסטייל שלכם בפעם הבאה שאתם הולכים עם עניבה! אם אהבתם אשמח לתגובות ואשמח לשמוע איך הלך עם הקליפס 🙂 בסטייל, אסף
האם President Day הוא יום חופש? למי כן? למי לא?

האם President Day הוא יום חופש? למי כן? למי לא?

על ידי Homeis הומיז

יום שני השלישי בכל חודש פברואר (תקראו פעמיים) הוא היום בו מציינים פה בארצות הברית את "Presidents Day", יום בו זוכרים את נשיאי העבר של המדינה. במקור, אגב, היום הזה צוין כיום הולדתו של ג'ורג' וושינגטון, אבל לאורך השנים התקבע ההרגל להתייחס ליום הזה כיום לזכור את כל הנשיאים. 

"יום הנשיאים" הוא חג פדרלי, מה שאומר שמרבית מוסדות הממשלה וגם בתי עסק אחרים יהיו סגורים. 

אלו המקומות שיעבדו / יהיו בחופש ביום שני הקרוב, 18/2:

דואר וחבילות - דואר ארצות הברית יהיה סגור, וחבילות שנשלחו דרכו לא יימסרו. לעומת זאת, UPS ו - FedEx יעבדו כרגיל.

בנקים - למעט TD Bank, הבנקים יהיו סגורים.

בתי ספר - באופן עקרוני, בתי ספר ציבוריים סגורים ביום הנשיאים, כמו גם מרבית בתי הספר הפרטיים. לפעמים, בתי ספר מסוימים בוחרים להיות פתוחים ביום הזה, במיוחד אם הפסידו ימי לימודים רבים בעקבות מזג האוויר. כדאי לבדוק מבעוד מועד מול בית הספר של הילדים שלכם.

בורסות - מרבית הבורסות והשווקים יהיו סגורים ביום שני הקרוב.

תברואה ואיסוף זבל - מרבית שירותי התברואה לא יעבדו ביום הזה, בדקו ספציפית באזור שלכם אם יש לכם צורך מיוחד.

משרד התחבורה - משרדי ה - DMV בכל ארה"ב יהיו סגורים.

בתי משפט - לא יעבדו בכלל.

חנויות ומסעדות - מרבית המקומות אמורים לעבוד כרגיל, וברוב החנויות תוכלו למצוא מבצעים מיוחדים לכבוד היום החגיגי.

סופרמרקטים - גם פה, רוב המקומות אמורים לעבוד כרגיל. 


מה אפשר לעשות בבית ביום מושלג עם ילדים

מה אפשר לעשות בבית ביום מושלג עם ילדים

על ידי Noa Fenigstein

האביב התחיל רשמית בסופת שלג, כולנו מבוצרים בבית עם הילדים כי סגרו את בתי הספר, ושניה לפני שאנחנו והם מטפסים על הקירות, הנה כמה דברים שיעזרו לכולנו לעבור את הסופה הנוכחית בשפיות יחסית:

מרתון נטפליקס משפחתי - ברוך ממציא נטפליקס והבינג'. תלוי בגילאי הילדים שלכם, אבל יש מספיק סדרות וסרטים שיעבירו לכל המשפחה כמה שעות בכיף אמיתי.
המלצות המערכת - Full House, Friends, The Greenhouse Acadmey, Gilmore Girls

חוברות צביעה - חוברות ודפי צביעה עשו קאמבק מתוקשר מאוד בשנים האחרונות, ותסמכו עלינו - מדובר פה בכמה שעות של שקט וריכוז לא רק לילדים, אלא גם לכם. כתבו בגוגל או בפינטרסט - Free Printables ותוסיפו שם של סרט / דמות / נושא שבא לכם לצבוע (למשל - אלזה מפרוזן. סתם זורקים שמות באוויר), הדפיסו, אספו את מיטב הטושים והגירים שלכם, ותרוצו עם הדמיון.

תצוגת אופנה - ועל הדרך סידור של הארון! בום. ניצחתם בחיים. מה זה אומר? תגידו לילדים שעכשיו מתחפשים - תוציאו מהארונות בגדים ישנים, אקססוריז ונעליים ששכחתם שיש לכם. תתלבשו, תחליפו בגדים, תצטלמו, ובסוף תעשו מיון של כל הבגדים שכבר לא מתאימים, תכינו שקים לתרומה ותסדרו יפה יפה את שאר הבגדים בארון. זאת אומרת, שהילדים יסדרו. לכם מגיע לשתות קפה.

שיחת וידיאו - עם הסבא והסבתא / בני הדודים בארץ, וקצת תקנאו ב-25 מעלות שיש עכשיו בתל אביב, אבל נו, לפחות כולם יקבלו שעת אהבה נחוצה עד מאוד.

תכינו עוגיות - אין כמו שלג במרץ כתירוץ האולטימטיבי לאפות ולאכול חצי מגש עוגיות, לדעתנו. קבלו מתכון ממש קל מדברים שבטוח יש לכם בבית:
2 ושלושת רבעי כוסות של קמח (כל קמח שהוא)
1 כפית סודה לשתיה
½ כפית אבקת אפיה
1 כוס חמאה מרוככת
1.5 כוס סוכר
ביצה אחת
כפית תמצית וניל
מחממים את התנור על 375 מעלות פרנהייט, מערבבים את החמאה עם הסוכר, מוסיפים את הביצה והווניל, מערבבים ומוסיפים את שאר החומרים. מכינים עיגולי עוגיות ומכניסים לתנור על תבנית משומנת ל-8-10 דקות.
בתאבון!

קוראים ספר ביחד - בוחרים ספר אחד שכולם ממש אוהבים, ומקריאים בתורות (אם הילדים יודעים לקרוא) או רק אמא ואבא. המלצת המערכת - כל אחד מספרי הארי פוטר, כמובן.

עוד רעיונות? דברו איתנו בתגובות!
ואנחנו מבטיחים, האביב בדרך!איך להתחתן בפילי

איך להתחתן בפילי

על ידי Daniel Marcus

מתחתנים? מזל טוב! ככה תעשו את זה פה זוג המתכנן להתחתן בפילדלפיה צריך להגיע ביחד לבניין הסיטי הול לחדר 413 ולהגיש בקשה להוצאת רישיון נישואין. עלות הרישיון היא 90$ ולא ניתן לשלם במזומן או צ׳ק. שלושה ימים אחרי הגשת הבקשה לרישיון הנישואין הוא נכנס לתוקף והוא תקף ל-60 יום מהתאריך הכתוב עליו, אם לא עשיתם שימוש ברשיון בתקופת ה-60 יום תצטרכו לחזור לתחילת התהליך ולשלם עבורו שוב. רישיון נישואין שהונפק בפילדלפיה תקף לכל מחוז בפנסילבניה. בעת הבקשה להוצאה רישיון נישואין תצטרכו להביא איתכם את הדברים הבאים: תעודה מזהה ( רישיון נהיגה בתוקף, תעודות תושבות, פספורט) כרטיס סושיאל סיקיוריטי, טופס w-2, וטופס החזרי מס, במידה ואין לכם כרטיס סושיאל סיקיוריטי יהיה עליכם לספק תעודת לידה מקורית מתורגמת לאנגלית עם חותמת אפוסטיל עליה בנוסף לתעודה המזהה. אם אלו לא הנישואים הראשונים שלכם יהיה עליכם להציג מידע על נישואין קודמים בעת הגשת הבקשה. במידה ותרצו לערוך את החתונה בסיטי הול, תצטרכו להמתין שלושה ימים עד שהרישיון נכנס לתוקף ואז לחזור לסיוע הול לחדר 415, שם תפגשו עם פקיד שייקבע לכם תאריך לחתונה. הוא ייתן לכם לבחור תאריך מתוך רשימה של תאריכים פוטנציאליים פנויים בדרך כלל ההמתנה עד לחתונה עצמה היא כשלושה שבועות, ולרוב הן מתקיימות רק בימי שלישי. לטקס החתונה עצמו יש להביא את רישיון הנישואין ותעודות מזהות של בני הזוג, כל זוג יכול להביא עד 8 אורחים לחתונה ועל האורחים להגיע גם עם תעודה מזהה אותה יציגו בכניסה על מנת לאפשר כניסה למבנה. בתום הטקס תקבלו את תעודת הנישואין שלכם חתומה על ידי השופט שחיתן אתכם. למידע נוסף: secureprod.phila.gov/wills/marriageli…

איך ליצור עמוד עסקי בהומיז

איך ליצור עמוד עסקי בהומיז

על ידי Homeis הומיז

בעלי עסקים קטנים? הומיז היא ההזדמנות שלכם להפיץ את השמועה ולקדם את העסק בתוך הקהילה. כולנו רוצים לעזור אחד לשני לצמוח, וקידום העסקים הקטנים בהומיז הם חלק בלתי נפרד מזה. רוצים להתחיל ולפרסם את העסק בתוך קהילת הומיז? עמוד עסקי הוא הדרך הטובה ביותר עבורכם להתחבר. אתם יכולים לפתוח עמוד עסקי בהומיז מאוד בקלות, בכמה שלבים פשוטים: לכו לפרופיל שלכם. מתחת לתמונה ולפרטים שלכם, לחצו על הכפתור +Create a business page התחילו מבחירת השם של העמוד שלכם - הוא זה שייצג אתכם כשאתם מפרסמים. תגית ריקה תיפתח. לחצו עליה כדי להכניס תמונה ולבחור קטגוריה שמתאימה לעמוד שלכם. ווהו! יש לכם עמוד עסקי בהומיז. עכשיו אתם יכולים להוסיף מיקום, שעות פתיחה, טלפון ואתר אינטרנט, וכל מידע נוסף שחשוב לכם לשתף.
איך לשרוד את החורף בעיר

איך לשרוד את החורף בעיר

על ידי הכי חם בעיר

החורף בעיר היא בין התקופות המתאגרות ביותר שיש. החורף הארוך ומזג האוויר שמגיע לפעמים לטמפרטורות לא אנושיות, מחייבות אותנו לבוא מוכנים.

קבלו את המדריך השלם שיעביר לכם את החורף בשלום.


בגדים

הסוד האמיתי והבסיסי ביותר לעבור את החורף זה בחירת הביגוד הנכון והמתאים לחורף בחוף המזרחי


 1. נעליים - צריך לדאוג להצטייד בנעליים טובות לפני הסופה הראשונה. מה צריך? מגפי גשם, ומגפי שלג. תשקיעו בזוג איכותי, כי חבל שהן יתפרקו אחרי שתי סופות. ב-DSW ובמייס׳יס תמיד יש אפשרויות מוצלחות, וגם בחנויות של בגדי מטיילים למשל llbean ו-columbia תוכלו למצוא נעליים איכותיות.
 2. גרביים - צריך כמה זוגות טובים של גרביים עבות ותמיד כדאי שיהיה זוג ספייר בתיק, לא כיף להסתובב כל היום עם גרביים רטובות.
 3. כפפות - אי אפשר בלי וחובה עם! בארה״ב מוכרים שני סוגים: gloves שהן כפפות עם כיסוי נפרד לכל אצבע, ו-mittens שהן כפפות שמכסות בחלק אחד את כל כף היד. מומלץ לקנות את הסוג הראשון כדי שתוכלו לעשות דברים עם הכפפות. למתחכמים - יש גם כפפות עם קצוות טאץ׳ כדי שתוכלו להשתמש בטלפון בלי לקפוא.
 4. בגדים תחתונים מחממים - שיטת הבצל היא הדרך לשרוד את החורף - והכל מתחיל בשכבה התחתונה. תשקיעו בחולצות ארוכות תרמיות וטייץ׳ או גרביונים עבים. טיפ - ל-uniqlo יש שכבות תחתונות איכותיות ודקות, שמתאימות לדרגות קור שונות.


אביזרים

אנחנו באמריקה, דברים כמו תוספות ואביזרים נגישים וזולים לכולם. קבלו את הדברים הקטנים שהופכים חורף בלתי נסבל, לנסבל.


 1. שקיות חימום - בשביל ימים בהם תהיו הרבה בחוץ (מישהו אמר חופשת סקי?), כדאי לקנות מראש שקיות חימום לידיים או לרגליים. יש כמה סוגים - חד-פעמיות, רב-פעמיות; כאלה שמחזיקות לכמה דקות ועד כמה שעות. המלצה שלנו: שקיות שמחזיקות 8 שעות, ואפשר לזרוק אותן לפח בסוף (הן לא מכילות חומרים רעילים לסביבה) https://www.walmart.com/ip/Hot-Hands-Hand-Warmers-10-Count-Value-Pack/17808715
 2. אלכוהול למריחה - תטבלו מגבת באלכוהול ותשפשפו את הווישרים כדי למנוע מהשמשה הקדמית שלכם לקפוא.
 3. נעלי עקב - למי מאיתנו שהולכים/הולכות עם נעלי עקב אנחנו ממליצים לקנות "פקקים״ לעקבים. זה לא מגן מפני שלג, אבל מוריד את הקושי ללכת בחוץ https://www.amazon.com/CLICKLESS-High-Heel-Protectors-Stilettos/dp/B01N38EL04
 4. טריק לייבוש מגפיים בתוך הבית - מלאו תבנית ישנה באבנים, ושימו עליהן את המגפיים. הבוץ והטיפות יחלחלו דרך האבנים לתחתית, ולא תלכלכו את כל הבית.מכונית

גם מכונית צריכה לעבור טיפול לחורף - תוודאו שהבטריה במצב טוב, שיש לכם צמיגים מנופחים כראוי, רדיאטור עם פונקציית אנטי-קיפאון, ווישרים שעובדים והרבה נוזל ניקוי חלונות שלא קופא. אם אתם נוסעים רחוק - קחו אתכם גם את חפירה, מגרד קרח, ושמיכה או שתיים. אם אפשר, תתאמנו על נסיעה על קרח ושלג.


 1. תגרפו את השלג מאזור הצמיגים, ומהאזור מסביב למפלט כדי למנוע הצטברות גזים באוטו. (בשביל זה תדאגו שתמיד יהיה לכם באוטו את חפירה להסרת השלג)
 2. צעדים מקדימים - תבטלו את מערכת בקרת המשיכה, ואז עוד כוח יגיע לגלגלים. בנוסף, תיישרו את הגלגלים.
 3. תשפרו את החיכוך - תוציאו קצת אוויר מהגלגלים, זה ייתן לכם יותר חיכוך ויעזור לצאת מהשלג. נסו גם לשפוך חול או מלח מתחת לגלגלים. אל תלחצו חזק על הגז - זה האינסטינקט הראשוני של הרבה נהגים, אבל זה לא יעזור - עדיף ללחוץ על הגז לסירוגין. תזכרו שהתנופה תגרום לרכב לזוז, ולא הכוח.
 4. אחרי שנכנסתם לאוטו, תנסו להזיז אותו קדימה-אחורה כדי לעזור לכם לצבור תאוצה. אחר״כ תנסו להניע, ולנסות לנסוע קדימה-אחורה (עם הרברס) כמה פעמים.
 5. תבקשו מחברים לעזור לכם לדחוף את האוטו (בעדינות). שימו לב אם הקרקע חלקלקה מדי לדחיפה, וודאו שאתם בהילוך קדמי.
 6. אם הגעתם לשלב הזה - תתקשרו לגרר או לחברת ביטוח שלכם, ותבקשו שיגררו אתכם.


הכי חשוב - תנסו לשמור על שפיות, ולהיות רגועים. פאניקה לא תעזור לכם - אל תלחצו חזק על הדוושות למשל, אלא לבצע את הפעולות לאט וביסודיות.


טיפים אחרים


 1. תשמרו על הבריאות שלכם! - את הטיפים האלה כנראה כבר שמעתם מההורים שלכם, ועדיין. תשתו הרבה מים לאורך היום, תתחסנו נגד שפעת ואל תהיו בחוץ בלי לבוש מתאים.
 2. תיזהרו כשאתם מפנים שלג - מי שגר בבית פרטי מפנה לעצמו את השלג, וצריך להיות זהירים - פינוי שלג גורם למאות פציעות כל שנה. אל תפנו אחרי האוכל או שעישנתם סיגריה, תתחילו לאט ותגבירו קצב בהדרגה, ותנסו לגרוף את השלג ולא להרים אותו. אם אין ברירה אלא להרים - תרימו באמצעות הרגליים ולא הגב, ותעצרו לנוח כל כמה דקות.
 3. הכינו את הבית שלכם לחורף - דאגו לאטום את הגג, הקירות, החלונות ודפנות הדלתות. תכוונו את התרמוסטט לטמפרטורה סבירה ותתלבשו חם גם בבית (ותשנו עם פוך).
 4. תמנעו שריפות - אף פעם אל תחממו את הבית באמצעות התנור, אלא רק באמצעות רדיאטור לבית (ותכבו אותו לפני שאתם הולכים לישון). כבלים מאריכים הם גורם נפוץ לשריפות ביתיות - וודאו שהכבלים מודרניים ובמצב טוב. אם אפשר, פשוט תתקינו עוד שקעי חשמל בקיר.


הכי חשוב, תהיו זהירים ותשמרו על עצמכם!


חורף קל וחמים1
2
3
5