Israelis in PHL
4397 followers

משפחה וילדים

מערכת החינוך בארה״ב מחולקת ל3 – בתי ספר יסודיים (Elementary School), חטיבות ביניים (Middle School), ותיכון (High School) וישנם שני סוגים של בתי ספר – פרטיים וציבוריים.


לפי החוק האמריקאי, כל ילד רשאי ללמוד ללא קשר דת, גזע או מין, מגבלות גופניות, יכולות בשפה האנגלית, או מצב האזרחות שלהם. מתוך כך, משתמע שארה״ב מספקת חינוך ציבורי חינם מגן ילדים ועד כיתה י״ב לכל התלמידים בארה״ב. בחלק מהקהילות, ילדים אלה (שבתוכם גם אזרחים זרים) בהגיעם לגיל 3 מקבלים את הזכות ללמוד בגן ילדים. כתושב זר בארה״ב, אחד מהדברים הראשונים שעליך לעשות הוא לרשום את ילדיך לבית ספר.


בתי ספר ציבוריים


מתפקדים גם ברמה המדינית וגם ברמה המקומית. בארה״ב לא קיימת מערכת חינוך מקיפה ברמה הפדרלית, אך ממשלת ארה״ב מפקחת ומקצה משאבים והדרכה לתכניות פדרליות בבתי הספר הפרטיים והציבוריים כאחד. במערכת החינוך הציבורית, מגן הילדים ועד התיכון, הלימודים הם בחינם. מרבית בתי הספר הציבוריים מספקים תחבורה לתלמידים הגרים במרחק הליכה. למרות שאין תכנית לימודים מוסכמת מראש, ברור ומוסכם שנושאים מסוימים נחשבים לחשובים כחלק מחינוך מקיף. כמעט בכל בית ספר ציפורי מלמדים חשבון, מדעים, קריאה, כתיבה, מדעי החברה, היסטוריה וגאוגרפיה. בתי ספר רבים אחרים מלמדים גם חינוך גופני, מוזיקה, אמנות ושפות נוספות כחלק מתכנית לימודים מורחבת. רוב בתי הספר הציבוריים בארה״ב הם משותפים, משמע שבנים ובנות לומדים ביחד בכיתות. יחד עם זאת, ישנם בתי ספר מסוימים שמוכנים לקבל רק מין אחד (בנים או בנות).


בתי ספר פרטיים


אם אתם מעוניינים שילדכם ילמדו בחינוך דתי בנוסף לחינוך הרגיל, אז רשמו את ילדיכם לבית ספר פרטי. ישנם מספר גני ילדים פרטיים המשתמשים בשיטת מונטסורי (Montessori) ללימוד ויש להם זמינות מוגבלת, במיוחד באמצע שנת הלימודים. ימי עיון לרוב מתחילים בסביבות חודש נובמבר וההרשמות נסגרות לרוב בתוך כמה חודשים. חשוב לרשום את ילדכם מהר ככל האפשר מכיוון ומקומות במעונות יום מוגבלים, מה שיכול לגרום לעיכובים של כמה חודשים. אם אתם מתגוררים בניו יורק ומעוניינים לרשום את ילדכם לבית ספר פרטי, יש להגיש בקשה בבתי הספר המועדפים עליכם, ללכת לפעמים לסיורים מספר פעמים, להירשם לרשימות המתנה, ופעמים רבות להיות חלק מתהליך החלטות רב שלבי כדי לקבל אישור קבלה או דחיה. בניגוד לבתי ספר ציבוריים, התשלום חל על ההורים של התלמידים בלבד והמחירים נעים בין $1,800 ל $15,000 לשנה.


בניו יורק, ישנם תכניות עזר לתשלום לימודים לגני ילדים, אך זה משתנה בין בתי הספר השונים. חלק מבתי הספר אינם מציעים עזרה בתשלום בכלל, בחלק 10 אחוזים מכלל ההורים מקבלים עזרה כלשהי. יש לבדוק כל בית ספר לגופו כשמדובר בתכניות עזר לתשלום.


גני ילדים


תכניות גני ילדים בארה״ב מציעות מפגשים בני שעתיים-שלוש כמה ימים בשבוע שבהם הילדים למודים את הא׳ ב׳, צובעים, ועוד עקרונות לימוד בסיסיים. כמה מגני הילדים היותר ״נחשבים״ לרוב מצריכים מבדקים וראיונות שלפני הרשמה (של התלמידים הפוטנציאלים והמשפחות שלהם), מתוך אמונה שבחירת גן הילדים ה״נכון״ חיונית כדי להתקבל לאוניברסיטה בהמשך הדרך. ודאו שגן הילדים או מעון יום שאתם מתעניינים בו מוסמך ועומד בסטנדרטים של הרשויות המקומיות והמדיניות. 


כדי לרשום את ילדכם לכל בית ספר תצטרכו:

תיק רפואי של ילדכם

הוכחה שילדכם עבר זריקות/חיסונים מסוימים כדי להגן עליו ממחלות

הוכחה לזהות, כגון תעודת לידה

הוכחה למגורים בתוך אותה קהילה כמו בית הספר


אתם יכולים לשלוח את ילדכם לבית ספר ציבורי או פרטי. התקשרו או בקרו במשרד הראשי של מחוז החינוך שלכם, או בקרו באתר האינטרנט שלהם כדי לבדוק איזה בית ספר או בתי ספר פתוחים בפני ילדכם. בכל המדינות ומחוז קולומביה קיים חוק חינוך חובה, משמע שכל הילדים בגילאים מסוימים חייבים להיות נוכחים בבית הספר. ברוב המדינות טווח הגילאים הוא 5 עד 16. בדקו עם מחוז החינוך המקומי שלכם מה טווח הגילאים הרלוונטי במדינה בה אתם נמצאים.

כדי למצוא גן ילדים טוב, חשוב שתבדקו:

תכנית לימודים המכוונת לשליטה התנהגותית והתפתחות קוגניטיבית

מורים מוסמכים ומנוסים

מורים הקשובים לצורכי הילדים

יחס מורה-תלמיד נמוך

תנאי חינוך אסלה

חטיפים וארוחות צהריים


אם אתם ממדינה שבה אינם דוברים אנגלית, מחוז החינוך יבצע הערכה של יכולות השפה של ילדכם ובית הספר שילדכם יירשם אליו יספק את השירותים הנדרשים כדי ללמוד אנגלית כדי שיוכלו להשתתף בתכנית האקדמית בצורה נאותה לטווח הגיל שלהם. במדינות מסוימות, ילדים לומדים בשפות רבות. בנוסף, בדקו אם לימודים אפשריים בשפות נוספות. זכרו לתרגם את כל המסמכים של ילדכם לאנגלית.


נ.ב. אולי תעניינו גם ב...

רופאים הילדים המומלצים באפר ווסט

חנויות לריהוט חדרי ילדים שהם לא איקאה

קייטנות קיץ לילדים כאן ובישראל

...Read All
Sharon Yavo Ayalon
Dana Sh
Luba Cohen
Emil Gitman
7Saved
הגיבו
175

מה עושים עם הילדים: פארקי שעשועים באזור NY ו-NJ

list
10 פריטים
על ידי הומיז ניו יורק

רכבות הרים, גלגלי ענק, דוכנים, הפעלות - כל הפארקים הכי שווים לטיול משפחתי של יום או יומיים

...Read All
Ariel L.
Elinor Sadeh
Pnina Fruchter
Zohar Ifergan
27Saved
תארזו את העגלה, קחו לילד את האייפד וצאו מהבית - כל הפארקים והגינות הציבוריות שהילדים שלכם צריכים כדי לחלץ קצת עצמות.
...Read All
Be the first to save!

אתרים ואטרקציות לחופשה בישראל

list
34 פריטים
על ידי הומיז ניו יורק

בין אם זה פעם בשנה או יותר, ישראל מלאה באתרים מדהימים שיוכלו להפוך לכם את החופשת מולדת שלכם למושלמת

...Read All
Ifat Gigi
AM
Yuval Halperin
Eyal Levy
6Saved

זכויות בהריון ולידה

guide
על ידי הומיז ניו יורק

נכנסת להריון? מזל טוב! לשמחתנו ניו יורק היא בין הערים הכי מתקדמות בארה"ב בנוגע לזכויות שקשורות להריון וללידה.

הזכויות שמגיעות לך (ולבן או בת זוגתך)


בהריון: אסור למעסיק שמעסיק יותר מ-4 עובדים להפלות על בסיס מגדר (ובפרט על בסיס הריון), ואסור לו להכריח עובדת לצאת לחופשת לידה. בנוסף, בעיר ניו יורק על המעסיק לספק לעובדת פתרון הולם למצב שלה בעבודה (למשל הפסקות תכופות יותר, עזרה בעבודות פיזיות וכו׳).


לאחר הלידה: על המעסיק לספק זמן הפסקה סביר (לא בתשלום), או לאפשר לעובדת להשתמש בזמן עבודה בתשלום על מנת להניק את ילדה, עד גיל שלוש.

על המעסיק לעשות מאמצים סבירים לספק לאם הטריה מקום בקרבת העבודה להניק בו בפרטיות.


היעדרות מהעבודה וחופשת לידה: עובדות לקראת לידה זכאיות לחופשה ללא תשלום לקראת הלידה - בדר״כ כ4 שבועות לפני הלידה ו6 שבועות לאחריה. המעסיק לא חייב לשמור את מקום העבודה ליולדת. בתקופה זו יש לניו יורק תכנית ביטוח בשם TDI שמספקת לחלק מהעובדות שכר חלקי - התייעצו עם המעסיק כדי לוודא האם אתן זכאיות לכך.

לאחר הלידה: עובד (אשה או גבר) זכאי לקחת חופשת לידה (בתשלום, ואסור לפטר אותו במהלכה) כדי להיות עם ילד חדש לתקופה של עד 10 שבועות. העובד יקבל 55% מהשער השבועי שלו עד לתקרה של $746 דולר לשבוע. אסור למעסיק להפלות עובד כזה.


פרטים נוספים באתר של התכנית: https://paidfamilyleave.ny.gov/new-york-paid-family-leave-updates-2019


נ.ב. אולי תתעניינו גם ב...

איכשהו הסתבכת עם הרשויות? כל מה שצריך לדעת

רישום ילדים למערכת החינוך האמריקאית - כל התשובות

ביטוח רפואי - המדריך השלם, באמת

...Read All
Maya Kochli
YI
Anat Klein
Rica Oiknine
6Saved
הגיבו
489

ספרים לקריאה עם ילדים בעברית, גילאי 3-7

list
10 פריטים
על ידי חופשי במנהטן Chofshi B’Manhattan SWFS

בין אם אתם קוראים עם על ילד/ה בנפרד או נהנים מלקרוא עם כולם ביחד, את הספרים האלה כיף לקרוא בצוותא

...Read All
Tal Steinberg
Ran Harnevo
Neta Weigert
Milana Hahamov
7Saved

חנויות רהיטים בפילדלפיה והאזור

list
14 פריטים
על ידי homeis הומיז
אם אתם חדשים באזור ורק הגעתם, או סתם מתחשק לכם לשדרג את הבית ולקנות רהיטים חדשים ריכזנו עבורכם רשימת חנויות באזור, וגם חנויות אונליין לעזור לכם במלאכה. מומלץ מאוד אפילו לפני שמגיעים לחנות להסתכל באתר האינטרנט שלה. לראות את אופי הריהוט (מודרני, עתיק, כפרי וכו'), לקרוא על מדיניות החזרה, תנאי אחריות (מאוד חשוב בקניית ריהוט), עלויות משלוח הובלה והרכבה, הצעות לקופונים ומבצעים.
...Read All
RS
Roni Levin
2Saved

חוגים לילדים באזור המיין ליין

list
12 פריטים
על ידי homeis הומיז
חוגים מומלצים לילדים ופעוטות
...Read All
Michal Reiss-Yovel
Roni Levin
2Saved

פעילויות לקטנטנים בימי הקיץ החמים

list
5 פריטים
על ידי עפרה פלמר
קיץ, חום אימים אבל לא רוצים לשבת בבית. מה עושים באיזור עם ילדים צעירים? (מבוסס על המלצות של נשות פילדלפיה והאיזור)
...Read All
Daniella Rilov
עפרה פלמר
2Saved